collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferta Fizjo 2017  (Przeczytany 88011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 25, 2017, 08:01:31 am »
Pani mgr fizjoterapii na szoi jest wpisana w zatrudnieniu jako "deklarowana" od 01.04.2018 i jej przy przygotowywaniu oferty nie ma w potencjale, czy ja muszę zmienić daty na bieżące?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 25, 2017, 10:21:45 am »
Konkurs jest ogłoszony na jaki okres? Pracownik powinien być w potencjale min. od daty początku tego okresu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 25, 2017, 11:05:30 am »
Umowy będą obowiązywać od 1.04.2018

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 25, 2017, 11:40:57 am »
SZOI czy PŚ?
Przy PŚ - sam tego nie miałem, tylko słyszałem, dlatego może ktoś jeszcze potwierdzi - podobno miało tak być, że jak się dało planowanego pracownika, to nie schodził w potencjale. Może to coś w ten deseń, ale ciekawe co na to by NFZ powiedział jakby zapytać.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #274 dnia: Listopada 25, 2017, 12:23:06 pm »
musi być wykazany na dzień związania ofertą, bo podpisujesz takie oświadczenie że od tego dnia spełniasz i będziesz spełniać wymagania z gwarantowanych świadczeń.
co do transportu-ja nie wykazywałem w tegorocznym konkursie podwykonawcy

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #275 dnia: Listopada 25, 2017, 18:34:24 pm »
Jeśli to oferta na okres od 1.04.2018, to na SZOI:
- w "zatrudnionym personelu" ktoś powinien być zatrudniony od teraz na czas nieokreślony lub deklarowane zatrudnienie od 01.04.2018 na czas nieokreślony
- należy wykazać w "miejscach pracy" zatrudnienie na okres od 01.04.2018 najlepiej na czas nieokreślony
- trzeba wygenerować profil wg stanu na dzień 01.04.2018


Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 26, 2017, 11:56:45 am »
Wygenerowałam profil z datą 01.04.2018 i już mgr jest. Dziękuje bardzo  :)

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #277 dnia: Grudnia 14, 2017, 13:42:45 pm »
Mam pytanie dotyczace fizjoterapii w warunkach domowych.
Według Świętokrzyskiego oddziału wymagane jest posiadanie na 1/4 etatu lekarza rehabilitacji medycznej. W rozporządzeniu w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru z 5.08.2016 roku jest natomiast zapisane że w tym przedmiocie postępowania dodatkowo punktowane jest: "Zapewnienie konsultacji lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej". Nie wskazane jest w jakim mają być one wymiarze czy ilości godzin. Teraz moje pytanie jest takie: jak fundusz oceni spełnienie tego kryterium dodatkowego skoro każdy świadczeniodawca musi lekarza z założenia posiadać? Rozumiem gdyby wskazano że minimum to 1/4 etatu a jak jest np. świadczeniodawca zatrudnia lekarza jeszcze na dodatkowe 1/2 etatu to wówczas dostajemy dodatkowe punkty. Ale tu nie ma nic takiego, po prostu zapewnisz możliwość konsultacji = masz 5 dodatkowych pkt. W katalogu zakresów świadczeń (zał. 1n) jest wymienione że jednym z produktów fizjoterapii domowej jest porada lekarska rehabilitacyjna oraz porada lekarska kompleksowa - obydwie dość dobrze punktowane.  Ale czy to nie jest tak że taką poradę będzie mógł rozliczyć potem tylko ten świadczeniodawca który na etapie kontraktowania wykazał ze zapewnia konsultacje lekarza rehabilitacji a więc posiada personel który takie świadczenie może wykonać????
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2017, 13:47:40 pm wysłana przez cetrzy »

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #278 dnia: Grudnia 15, 2017, 09:16:01 am »
Przeczytaj dokładnie warunek konieczny o którym piszesz. Nie ma tam napisane że musisz mieć lekarza specjalisty z rehabilitacji medycznej. Jest tam napisane, że albo lekarz z taką specjalizacją, albo z taką, albo z taką. Tak więc musisz zapewnić lekarza z jedną z wymienionych specjalizacji i to jest wymóg. Natomiast jeśli zapewnisz konsultacje lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej to masz ekstra punkt.

Czy takiego lekarza do konsultacji  musisz wpisać do PŚ/SZOI, czy wystarczy oświadczenie dołączone do oferty to już musisz się wypytać w swoim OWNFZ. Jeśli chodzi o wymiar to jest napisane "zapewnienie konsultacji" bez podanego wymiaru godzin, więc kwadrans wystarczy (według mnie).

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #279 dnia: Lutego 19, 2018, 13:04:26 pm »
Podciągnę mój problem pod ten temat, ale dotyczy on również innych rodzajów świadczeń, mianowicie:
jest sobie fizjoterapia ambulatoryjna (1310) a w niej sprzęt. Wezmę do dyskusji tylko dwa ale o odmiennych dostępnościach.
Wanny do masażu wirowego i zestaw do kriostymulacji parami azotu. Z kolei do bieżącego kontraktowania z oddziału dziennego (2300), który
mam nadzieję uda się zakontraktować niezbędny jest również zestaw do kriostymulacji - miejscu udzielania świadczeń. Czyli wiadomo potrzebny jest drugi
egzemplarz. Dla wanien z kolei napisane jest, że w lokalizacji. Zatem posiadając jeden zestaw wanien w fizjo (1310) można "obskoczyć"
również oddział dzienny??? Poprawcie mnie jeśli się mylę. W szoi powinienem wybrać dla takiej wanny dostępność dla innych "całodobowo" czy
w "godzinach pracy miejsca"  Wiadomo, że w nfz-ko taki sprzęt należy wskazać, że jest w lokalizacji. Czy coś powinienem dopełnić jeszcze?
Pozdrawiam
Carlos

Offline Poradnia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #280 dnia: Grudnia 07, 2022, 13:56:12 pm »
Witam,
 
podepnę się pod ten wątek - ale odnośnie Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. Czy do kontraktowania w ośrodku są wymagani podwykonawcy - jeżeli chodzi o badania diagnostyczne, np. RTG, USG oraz transport sanitarny? Nasz zakład tego nie zapewnia, spełniamy wymogi określone w przepisach (sprzęt i personel), ale nie mogę doszukać się informacji o ewentualnych badaniach diagnostycznych. Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #281 dnia: Lutego 17, 2023, 12:06:44 pm »
Witam,
 
podepnę się pod ten wątek - ale odnośnie Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. Czy do kontraktowania w ośrodku są wymagani podwykonawcy - jeżeli chodzi o badania diagnostyczne, np. RTG, USG oraz transport sanitarny? Nasz zakład tego nie zapewnia, spełniamy wymogi określone w przepisach (sprzęt i personel), ale nie mogę doszukać się informacji o ewentualnych badaniach diagnostycznych. Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Po konsultacjach z pracownikami Małopolskiego OW NFZ mam informacje, że w żadnym z naszych zakresów (poradnia, fizjo ambulatoryjna, dzienny ogólnoustrojowy, oddział ogólnoustrojowy) nie potrzebujemy podwykonawców do konkursu.. Natomiast później można ich zgłosić do umowy, bo np w poradni reh żeby robić porady kompleksowe wymagane są badania laboratoryjne i/lub diagnostyka obrazowa do których potrzebujemy podwykonawców.. dziwne to!

Offline Lillka

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Pomógł? 8
  • MOW NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #282 dnia: Lutego 17, 2023, 12:54:46 pm »
też dostałam takie info, żeby napisać oświadczenie o samodzielnym realizowaniu świadczeń, a potem po konkursie dołożyć podwykonawców... nie chcą tych papierów przerzucać wszystkich... OK, ale... kto się odważy złożyć takie oświadczenie wiedząc, że w wymogach są badania itd. My się nie odważyliśmy więc robiliśmy z podwykonawcami, więc dołączaliśmy kopie umów do papierów. Trudno  ::)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]