collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferty 2017  (Przeczytany 35580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motaro

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 06, 2017, 10:56:32 am »
W podlaskim ogłosili dziś stomatologię

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 06, 2017, 11:42:58 am »
Hej, a jak u Was z lekarzami stomatologami i ich kwalifikacjami?
Ktos mi wyjasni czym sie rózni Lekarz dentysta specjalista w dziedzinie stomatologii ogólnej od lekarza dentysty ze specjalizacją I stopnia w dziedzinie stomatologii ogólnej.
Czy po specjalizacji I stopnia trzeba dalej konczyc jeszcze dodatkowo szkolenie? bo w ankiecie są rozne punkty za ich kwalifikacje. wiec nie wiem jak mam ocenic lekarza zwlaszcza ze ma conajmniej 10 lat praktyki
pozatym co znaczy
Realizacja świadczeń zdrowotnych będących, przedmiotem umowy bez udziału
podwykonawców, z wyłączeniem prac techników dentystycznych oraz badań histopatologicznych.
Czy musze np sam wykonywac protezy? czy tez nie moge sie dzielic umowa z innymi?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2017, 11:50:11 am wysłana przez mlutek »

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 06, 2017, 12:02:31 pm »
masz napisane że "z wyłączeniem prac techników dentystycznych", więc z technikiem możesz mieć podwykonawstwo
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 06, 2017, 13:11:09 pm »
Hej, a jak u Was z lekarzami stomatologami i ich kwalifikacjami?
Ktos mi wyjasni czym sie rózni Lekarz dentysta specjalista w dziedzinie stomatologii ogólnej od lekarza dentysty ze specjalizacją I stopnia w dziedzinie stomatologii ogólnej.
Czy po specjalizacji I stopnia trzeba dalej konczyc jeszcze dodatkowo szkolenie? bo w ankiecie są rozne punkty za ich kwalifikacje. wiec nie wiem jak mam ocenic lekarza zwlaszcza ze ma conajmniej 10 lat praktyki
pozatym co znaczy
Realizacja świadczeń zdrowotnych będących, przedmiotem umowy bez udziału
podwykonawców, z wyłączeniem prac techników dentystycznych oraz badań histopatologicznych.
Czy musze np sam wykonywac protezy? czy tez nie moge sie dzielic umowa z innymi?

Od dość dawna lekarz specjalista to lekarz z "dwójką" lub specjalizacja zrobiona nowym trybem. Wypełniając chociażby sprawozdania MZ powinieneś o tym wiedzieć. To jest najprostsze zagadnienie, więc żebyś nie zrobił błędów proponuję Ci jednak przeczytać:
- rozporządzenie MZ (koszyk świadczeń gwarantowanych)
- zarządzenie NFZ 23/2017 (STM)
- zarządzenie NFZ 18/2013 (ogólne warunki)
- rozporządzenie MZ z kryteriami wyboru ofert (ankiety) Dz. U. 2017.498


PS. ciekawe ile osób w ankiecie zaznaczy TAK w tym pytaniu o samodzielne wykonywanie umowy, zapominając o RTG? :)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 06, 2017, 15:39:15 pm »
Ok, to przeczytałem, ale chciałem sie jedynie upewnić...
czyli jesli sie nie ma własnego RTG z możliwością wykonywania zdjęć pantomogramu to mozna zapomnieć o samodzielnym wykonywaniu umowy...
troszeczkę to podchwytliwe.... ciekawe czy NFZ będzie sie tego czepiał czy moze przymnie oko....

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 06, 2017, 18:12:58 pm »
W kryteriach są wymienione badania histopatologiczne i protetycy wiec jeśli nie masz własnego rtg nie możesz zaznaczyć że samodzienie wykonujesz umowę.  Ja mam pytanie odnośnie ankiety - w kuj-pom jest 12000/24h czy zaznaczacie ze spełniacie warunek 5 dni po 6 godz dziennie? (Pytania nie są dostosowane do sytuacji zmniejszenia etatu i godzin)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 06, 2017, 19:32:28 pm »
Mam aparat RTG oraz Radiowizjograf, ale stomatolodzy niechetnie z niego korzystają...
pozatym na tym sprzęcie sa wykonywanie tylko zdjecia wewnątrzuszne a nie caly pantomogram...Zdjęcia RTG sa refundowane przez NFZ, natomiast pantomogram nie, wiec chyba mozna napisac ze wykonuje umowe bez podwykonawcow.
troche chyba to nieprezyzyjnie napisali w zarzadzeniu

Offline Gosia22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 1
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 06, 2017, 19:57:45 pm »
Mam podobny problem co "Mlutek" tyle,że w ortodoncji. Pantomogram wykonuję samodzielnie natomiast nie posiadam lampy rtg do zdjęć wewnątrzustnych. Zarówno pantomogram jak i wewnątrzustne są w koszyku świadczeń, tyle,że do tej pory lampa rtg do "zębówki" nie była wymagana. Czy muszę mieć umowę na rtg wewnątrzustne w ortodoncji ?

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 06, 2017, 20:47:11 pm »
W zarzadzeniu w stomatologi ogolnodostepnej nic nie ma o koniecznosci posiadania pantomogramu, wiec skoro mam RTG to chyba moge napisac ze sam bede wykonywal swiadczenia?
Jesli chodzi o ortodoncje to w wymaganiach masz koniecznsoc posiadania sprzetu RTG, wiec chyba jest konieczna umowa do zawarcia skoro zdjecia wewnatrzustne sa w koszyku...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 06, 2017, 21:49:12 pm »
Jest pytanie o posiadanie RTG czy o samodzielne wykonywanie umowy?

Nie pytają czy świadczeniodawca posiada RTG. Możesz go posiadać. Możesz posiadać cokolwiek innego ale jeśli korzystasz z podwykonawcy (z wyłączeniem techników dentystycznych) to nie realizujesz umowy samodzielnie. Przecież to jest tak jasne jak to że białe jest białe.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 06, 2017, 22:36:39 pm »
Jest pytanie o posiadanie aparatu RTG lub Urządzenia do radiografii cyfrowej ? w miejscu udzielania świadczeń.
jest tez inne pytanie o samodzielnej realizacji świadczeń zdrowotnych będących realizacją świadczeń zdrowotnych będących przedmiotem umowy bez udziału podwykonawców, z wyłączeniem prac techników dentystycznych oraz badań histopatologicznych.
Skoro w swiadczeniach ogolnostomatologicznych w koszyku są tylko zdjecia wewnatrzustne ktore wykonuje sam, a nie ma w nim swiadczeń pantomogramu tzn ze nie musze korzystac z podwykonawcy pomimo ze mam podpisana umowe na wykonywanie pantomogramu.
Widocznie w poprzednich latach bylo inaczej, i daltego ta umowa zostala podpisana, albo w miedyczasie firma nabyla sprzet i dlatego zostala ta umowa. ktora chyba powoduje niepotrzebne zamieszanie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 07, 2017, 22:40:01 pm »
hehe bawią się!!


! Leczenie stomatologiczne ? konkurs ofert 2017 ? odwołanie postępowań
2017-04-07
w zakresie świadczenia ogólnostomatologiczne
http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/12653/

W związku z uprawnieniem Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia określonym w treści ogłoszeń postępowań z dnia 5 kwietnia 2017 r., uwzględniając jednocześnie techniczny błąd dotyczący budowy zapytań ofertowych, Oddział Funduszu informuje o odwołaniu części postępowań konkursowych ogłoszonych w dniu 5 kwietnia 2017 r. w trybie konkursu ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne w zakresie świadczenia ogólnostomatologiczne.

! Leczenie stomatologiczne - konkurs ofert 2017 - ogłoszenie postępowań
2017-04-07
w zakresie świadczenia ogólnostomatologiczne
http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/12652/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2017, 22:41:57 pm wysłana przez maciejj »

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 08, 2017, 07:42:49 am »
Czy w stomatoogii ogólnej muszę mieć aparat do RTG w gabinecie- czy jest to warunek koieczny, czy wystarczy , że mam umowe o podwykonastwo oraz czy tez w stomatologii ogólnej muszę miec podpisaną umowę z protetyka na podwykonastwo?Na te badania  histopatologiczne tez musi byc umowa o podwykonastwo, jest to warunek konieczny?, ja już nic nie rozumiem :-[

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 08, 2017, 18:19:13 pm »
Umowa o podwykonawstwo z RTG i Pracownią Protetyczną konieczne w stomatologii ogólnej,natomiast umowa z Laboratorium na wykonanie badań histopatologicznych konieczne w chirurgii stomatologicznej. Pozdrawiam.  PS: Wyczuwam straszną panikę przed wypełnianiem ankiet ofertowych,fakt czasami warto przeczytać pytanie  w ankiecie dwa razy ze zrozumieniem , ale pamiętać trzeba żeby zawsze pisać odpowiedzi na pytania zgodnie z prawdą ,bo Fundusz może wszystko zweryfikować i oferta z tzw. kłamstwem ofertowym zostaje z automatu odrzucona , można dostać kontrakt nawet przy niedużej ilości punków spełniając obowiązkowe warunki,ale możęsz mieć super punktację,jak choć jedna odpowiedż jest nieprawdziwa to po tobie .       

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]