collapse

Reklama


Autor Wątek: 2017.00.0.0 (2017-02-09)  (Przeczytany 5303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
2017.00.0.0 (2017-02-09)
« dnia: Lutego 10, 2017, 14:22:36 pm »
Wersja: 2017.00.0.0 (2017-02-09)

Kateg.: Terminarz 
Opis: Dodano możliwość zarejestrowania usługi rezerwacyjnej podczas rezerwacji terminu.
 
Kateg.: WSZYSTKIE 
Opis: Umożliwiono podłączenie czytnika dokumentów tożsamości ComboScan.
Funkcja jest wykorzystywana, gdy system ma współpracować ze skanerem dokumentów Combo Scan firmy ARH. Skaner ten umożliwia pobranie danych z zeskanowanego dowodu osobistego i wykorzystanie ich w programie do wyszukania pacjenta (w zależności od tego, którą stronę dowodu zeskanujemy, program spróbuje wyszukać pacjenta po nazwisku i imieniu bądź też po numerze PESEL). Skaner jest też doskonałym narzędziem do zakładania bądź aktualizacji karty pacjenta. Zbierane są wszystkie dostępne dane, również takie jak: nazwisko rodowe, drugie imię, imiona rodziców, adres zamieszkania, seria, numer, data wydania, data ważności, organ wydający dokument. Do skorzystania z funkcjonalności konieczne jest wykupienie dodatkowej funkcji do Państwa licencji na program KS-PPS oraz posiadany skaner Combo Scan musi mieć zainstalowane oprogramowanie OCR w wersji rozszerzonej. Zamówienie na funkcjonalność można złożyć na: zamow@kamsoft.pl
 
Kateg.: Terminarz 
Opis: Dodano możliwość ustawienia zmiennego kwantu czasu dla pracownika medycznego. Funkcja umożliwia ustalenie różnego przedziału czasu siatki (pracy) w grafikach pracowników, która została opisana w naszym biuletynie informacyjnym Do skorzystania z funkcjonalności konieczne jest wykupienie dodatkowej opcji do Państwa licencji na program KS-PPS. Zamówienie można złożyć poprzez zamow@kamsoft.pl
 
Kateg.: WSZYSTKIE 
Opis: Zmieniono wygląd głównego okna aplikacji, wprowadzając w ten sposób jeden standard dla zintegrowanego systemu informatycznego.
* Uruchomienie instalatora OSOZ przeniesiono do modułu OSOZ->Szybki Start.
* Uruchomienie połączenia tunelowego w celach serwisowych przeniesiono do modułu SERWIS->KS-Proxy.
 
Kateg.: WSZYSTKIE 
Opis: Dodano możliwość tworzenia własnych formularzy HTML w zakresie orzeczeń. W kolejnych aktualizacjach systemu będzie można tworzyć własne formularze w zakresie:
* wyniki badań
* zgłoszenie rozpoznania choroby
* wywiad lekowy
* skierowanie
* wniosek
* ankieta
* karta oceny
* wywiad
* badanie
* zlecenie

 
Kateg.: Terminarz 
Menu: Wyszukaj->Popraw
Opis: Umożliwiono poprawę zdarzenia terminarza z poziomu okna wyszukiwania.
 
Kateg.: Rozliczenia 
Menu: Rejestracje->Świadczenia->Karta świadczenia->Z szablonu
Opis: Obsłużono przeliczanie kwoty refundacji pozycji rozliczeniowej z uwzględnieniem taryfy JGP podczas dodawania pozycji rozliczeniowej z szablonu.
 
Kateg.: Rozliczenia 
Menu: Zestawienia->Realizacja umowy
Opis: Poprawiono zestawienie realizacji umowy z podziałem na pracowników medycznych
 
Kateg.: Rozliczenia 
Opis: Zgodnie z komunikatem z dnia 6 lutego 2017r. dla świadczeniodawców realizujących umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju AOS i SZP, dodano możliwość rejestracji uprawnień dodatkowych:
? 47DN - świadczeniobiorca do 18 roku życia ustawa o wsparciu kobiet w ciąży ,
? 47CC - kobieta w ciąży art. 47c ustawy ,
? 47CDN - świadczeniobiorca do 18 roku życia art. 47c ustawy,
? 57CP - osoby z zaświadczeniem z art 47 ust. 1a art. 57 ust. 2 pkt 14 ustawy ,
? ZZC - kobiety w ciąży powikłanej ustawa o wsparciu kobiet w ciąży,
? ZZDN - świadczeniobiorca do 18 roku życia ustawa o wsparciu kobiet w ciąży.

 
 
Kateg.: Rozliczenia 
Opis: Dodano daty wykonania świadczenia na przeglądzie szablonu rachunku
 
Kateg.: Rozliczenia 
Menu: Różne -> Rejestracja świadczeniodawcy -> Parametry grupera JGP
Opis: Zmieniono sposób określania parametrów świadczeniodawcy wykorzystywanych podczas podwyższania taryfy JGP przez mechanizm wspomagania rozliczania umów szpitalnych w systemie JGP. Określenie działalności leczniczej w zależności od zarządzenia NFZ, które dotychczas miało miejsce na liście zarejestrowanych świadczeniodawców (Różne -> Rejestracja świadczeniodawcy -> Działalność lecznicza) zostało przeniesione na kartę parametrów grupera JGP.
 
Kateg.: Rozliczenia 
Menu: Różne->Rejestracja świadczeniodawcy->Parametry grupera JGP
Opis: Umożliwiono ręczne sterowanie podwyższaniem taryfy JGP przez mechanizm wspomagania rozliczania umów szpitalnych w systemie JGP.
Na mocy zarządzenia 129/2016/DSOZ podwyższeniu taryfy podlegają grupy H13, H14, H01, H15, H09, H11, H16, H17, H18, H19, które dodatkowo spełniają warunki wykonania określonej liczby świadczeń w roku poprzedzającym rok wypisu pacjenta z hospitalizacji dla którego dokonuje się grupowania. Dotychczas wymagane informacje były na bieżąco zliczane w aplikacji. 
 
Kateg.: BAZA PHARMINDEX 
Opis: Już od 13.02.2017 można uzyskać dostęp do bazy Pharmindex na okres 2 miesięcy bez ponoszenia kosztów. Promocja obowiązuje do 12.04.2017r.
Atuty bazy:
? opisy ponad 13.000 leków, 4.000 suplementów diety, 500 środków spożywczych i 600 wyrobów medycznych,
? jedyne w Polsce ALERTY ostrzegające przed ryzykiem stosowania leków w ciąży, laktacji, w połączeniu z alkoholem oraz podczas prowadzenia pojazdów ,
? alert leków psychotropowych i odurzających,
? aktualna REFUNDACJA, w tym dla osób powyżej 75 rż.,
? widoczna i czytelna informacja o wszystkich wskazaniach refundacyjnych,
? łatwy dostęp do zamienników.
? aktualne ceny leków

Aby skorzystać z promocji należy wysłać e-mail na adres bloz@kamsoft.pl, w treści wpisując dane jednostki (nazwa, adres, nr NIP, nr licencji lub ID Kamsoft) w temacie wpisując "Promocja Pharmindex".

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2017, 19:57:25 pm »
Witam,
Zaktualizowałam... i po aktualizacji nie mogę wejść do modułu KGP, a mam na niego licencję, a pokazuje mi się "brak licencji" >:(

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2017, 23:02:03 pm »
Zmienił się wygląd programu? Jak odbiór nowego wyglądu przez lekarzy? Zastanawiam się czy i kiedy robić aktualizację, ale raczej nie zrobię przed weekendem. ;-)

Offline smn7801

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 10, 2017, 23:15:40 pm »
Jestem pod ogromnym wrażeniem zmiany wizualnej programu. Bajka, naprawdę warto było czekać na rok 2017. A na poważnie tam nic się nie zgadza, panel główny i zaraz autoryzacja świetnie do siebie pasują ;) Ikony od prywaciarza, i funkcje ukryte gdzieś tam od czapy.
Dramat, za mega kasę.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2017, 23:36:30 pm »
Mnie lekarze po aktualizacji Somedu chcą zjeść (kilka instalacji) - ogólnie epitety "przedpotopowy", "mdły", "nieczytelny". Na ile jest to przyzwyczajenie do starego widoku - nie mnie oceniać, ale raczej powinno się zmieniać na lepsze. Odpalenie pulpitu zdalnego w pierwszej wersji po wypuszczeniu nowego interfejsu - brak widoczności napisów przy 16bitach (gdzie ikony pulpitu widać bardzo ładnie). Niestety przy większości internetów, trzeba ograniczać kolory na korzyść płynności. Widziałem jakiś wpis na partnerze na ten temat - odpowiedź była coś w deseń, że dla poprawnego wyświetlania planszy trzeba mieć włączoną pełną gamę kolorów i aero. Wniosek - dla poprawnego widoku menu, trzeba przyspieszyć internet (już jest to poprawione, napisy widać). Spoko. Ciekawe jak będzie z PPSem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 12, 2017, 00:05:37 am »
SZOK faktyczny
ale tylko strona startowa nowa...
Albo ja nie umiem ogarnąć tego wzrokiem ;p
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2017, 00:07:21 am wysłana przez zibi »

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 12, 2017, 11:04:49 am »
Pokażcie jak to wygląda bo jestem ciekawy   ;)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 12, 2017, 11:18:37 am »
proszę bardzo :)

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 13, 2017, 09:22:49 am »
Czy ktos moze potwierdzić, ze gruper nie działa?
Jest ok. Działa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2017, 09:53:58 am wysłana przez j00ls »
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 13, 2017, 10:15:01 am »
Witam,
Udostępniono mi promocyjny dostęp do bazy PHARMINDEX. Czy ktoś wie gdzie ją mogę znaleść ? W module KS-BLOZ jej chyba niema?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: 2017.00.0.0 (2017-02-09)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 13, 2017, 11:58:49 am »
Prędzej w wizycie przy wystawianiu recept. Musisz oczywiście wczytać licencję jeszcze raz po udostępnieniu funkcjonalności.

Edit:
Dokładnie skrót F9 na liście leków wybieranych na receptę i na samej recepcie po zaznaczeniu pozycji recepty.
Tylko na razie chyba jakiś problem z brakiem dllki jest.

Jakby coś, to na RDP przy 15bitach widać napisy, więc lepiej jak z Somedem na starcie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2017, 20:21:07 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 147
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]