Aktualna wersja KS-PPS: 2024.03.1.1 z dnia 2024-10-31Monitoring temperatury w lodówkach medycznych Kontakt redakcja@forumpps.plJesteśmy na Facebooku, dołącz do nas! 16 Lecie Forumpps.pl
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie przypomina, że Świadczeniodawca obowiązany jest do sprawozdawania w raporcie statystycznym w szczególności następujących danych:1) rozpoznania zasadniczego i nie więcej niż trzech rozpoznań współistniejących, wg klasyfikacji ICD-10;2) istotnych procedur medycznych łącznie z datą ich wykonania wg wskazanych przez Fundusz na dany okres sprawozdawczy wersji ICD-9.Analizy wskazują, że przedstawiona przez Państwa sprawozdawczość z realizacji umowy w rodzaju: Świadczenia Pielęgnacyjne i Opiekuńcze, w zakresie świadczeń w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej nie przedstawia wszystkich istotnych wykonanych procedur medycznych wg ICD-9.Mając powyższe na względzie ZOW NFZ wzywa Świadczeniodawcę do uzupełnienia sprawozdawczości ww. zakresie w nieprzekraczalnym terminie do końca października 2016 r.W przypadku niedotrzymania ww. terminu zostanie Państwu naliczona kara umowna zgodnie z § 30 ust. 1 pkt 2 lit. c Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U.poz.1400 z póżn.zm.).
W nawiązaniu do komunikatu dot. sprawozdawczości z realizacji umowy w rodzaju: Świadczenia Pielęgnacyjne i Opiekuńcze, w zakresie świadczeń w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej. Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie informuje, że zakres niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 czerwca 2008 r. z późn. zm. ? tekst jednolity ogłoszony Obwieszczeniem Ministra Zdrowia w Dz. U. z dnia 17 lutego 2016 r., (Poz. 192). Zgodnie z powyższym świadczeniodawca zobowiązany jest do sprawozdawania kodów zrealizowanych istotnych procedur medycznych według Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych Rewizja Dziewiąta CM, w polskiej wersji uznanej przez płatnika za obowiązującą w związku z rozliczaniem świadczeń (pełny kod składa się z siedmiu znaków), z wyłączeniem świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, a jeżeli kod dotyczy procedury dokonania przeszczepu lub innej procedury określonej przez podmiot zobowiązany do finansowania ze środków publicznych ? dodatkowo datę wykonania tej procedury (§ 3. Ust. 1, punkt 5).Jednocześnie ZOW NFZ informuje, że przekazywanie ww. informacji będzie bezwzględnie wymagane za świadczenia zrealizowane od września 2016 r.
Dzięki bardzo a teraz pytanie jeszcze o sposób wprowadzania.My wprowadzaliśmy w taki sposób że jeden wpis to była usługa płatna osobodniA drugi oddzielny wpis to były usługi wizyty niepłatne i do tego podpięliśmy kody ICD-9 Czy to poprawnie?Czy tez powinny być podpięte do osobodni?
U mnie nie są podpinane procedury do produktu z osobodniami (wykazywany jest jako jedna pozycja z odpowiednią krotnością), tylko do usług za 0zł, które są już wykazywane z odpowiednią datą w ramach zestawu, czyli wydaje mi się, że robisz dobrze.Paweł pisze chyba o "automacie" powielającym produkty wg wzorcowego, który można wykorzystać właśnie do usług za 0zł w umowach do długoterminówki.