Temat rzeka Panie Michale
ale mnie również on ciekawi. Ja mam swój pogląd i chciałbym, żeby go ktoś zweryfikował jeśli się mylę.
Według mnie ciężko podać idealną strukturę. Ja nauczony przez te wszystkie lata zrobiłbym tylko jeden gabinet lekarza poz. Pytanie tylko czy to przejdzie u Wojewody bo oni lubią swoje 3 grosze wtrącać. Dlaczego tylko jeden gabinet? Przede wszystkim do łatwiejszych rozliczeń z NFZ. Piszesz, że w ofercie można wskazać tylko jednen gabinet - ja od kilku lat wybieram dwa gabinety. Po prostu robię dwie pozycje w ofercie. Lekarzy od dorosłych wskazuję do jednego miejsca, a lekarzy pediatrów do drugiego. Zrobiłem tak dlatego, ponieważ jak przyjdzie jakiś upierdliwiec na kontrolę, spojrzy w RZOZ i stwierdzi, że są dwa miejsca wykonywania świadczeń a w umowie tylko jedno - więc świadczeniodawca udziela świadczeń w miejscach innych niż wskazane w umowie.
Oczywiście jest problem w sprawozdawczości. Ponadto jeśli lekarz z medycyną rodzinną przyjmuje i dorosłych i dzieci to albo wydzielimy harmonogramy na każdy gabinet albo będziemy wykazywać np. przyjęcia dorosłych w gabinecie dla dzieci. Zresztą nigdzie nie jest napisane, że lekarz np. z pediatrią ma przyjmować tylko dzieci - więc jest ten sam problem.
Podsumowując: jeśli u Wojewody by przeszło to bym zakładał jedną komórkę Gabinet Lekarza POZ.
Podajesz komórkę "poradnia dla dzieci zdrwoych". Coś mi się wydaje, że ma to związek z wymogami sanepidu. Tu nie chcę się wymądrzać, ale wydaje mi się, że w chwili obecnej wystarczy odpowiedni harmonogram tzn. inne godziny przyjęć dzieci zdrowych i inne dzieci chorych. Nie musi być oddzielny gabinet.
Gabinet medycyny szkolnej - tutaj wiadomo, jeśli ktoś ma taki gabinet w szkole to wpisuje.
Gabinet pielęgniarki i położnej. Według kodów resortowych możesz również mieć jeden gabinet o kodzie 0030. To jest raczej zależne od Twoich możliwości lokalowych.
Gabinet Zabiegowy i Punkt Szczepień. W rozporządzeniu MZ dotyczącym świadczeń gwarantowanych w poz jest zapis
3) punkt szczepień (możliwość funkcjonalnego połączenia z gabinetem szczepień)
Ja to odbieram w ten sposób, że punkt szczepień może funkcjonować w gabinecie zabiegowym (pewnie teżma to związek z możliwościami lokalowymi).
A teraz odnośnie pracujących pielęgniarek w gabinecie zabiegowym...
Z góry napiszę, że nie jestem ani lekarzem, ani pielęgniarką a jedynie próbuję ułożyć sobie wytyczne NFZ i MZ i zastosować je do rzeczywistości. Proszę się w związku z tym nie bulwersować
Ja wszelkie materiały dotyczące POZ interpretuję w taki sposób, że w przychodni POZ nie ma miejsca dla pielęgniarki z kwalifikacjami innymi niż opisane w art. chyba 5 (chodzi o pielęgniarkę poz). Zabiegi, bądź procedury diagnostyczno terapeutyczne wykonuje pielęgniarka poz - którą wykazujemy w ofercie na pielęgniarkę poz.
Spotykam się czasami z takimi pojęciami jak "pielęgniarka praktyki" która ma niby pracować właśnie w zabiegowym i "pielęgniarka środowiskowa" które moim zdaniem nie powinny mieć już zastosowania. Powinna być tylko jedna pielęgniarka poz o odpowiednich kwalifikacjach i udziela ona świadczeń i w domu i w przychodni. Ewentualnie pielęgniarka "współpracująca" o takich samych kwalifikacjach.
Pozostaje jeszcze osoba z uprawnieniami do szczepień - taką pielęgniarkę bym wykazał w ramach gabinetu lekarza poz, chyba że to jedna z pielęgniarek poz to wtedy wyodrębnił godziny na szczepienia i częśś tu a czesc w gabinecie piel poz.
Czy komórki musisz zamknąć? Masz dwie tabelki - z jednostkami i komórkami. Nie wypełniasz adresu jeśli jest taki sam jak adres siedzby. Teoretycznie jak złożysz o zmianę adresu siedziby to komórek chyba nie musisz ruszać.