Społecznościowe forum użytkowników drw.pl oraz produktów Kamsoftu

Komunikaty i informacje => Ministerstwo Zdrowia => Wątek zaczęty przez: Paweł w Grudzień 31, 2012, 09:44:32 am

Tytuł: Szanowni Państwo! Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Grudzień 31, 2012, 09:44:32 am
Cytuj
Zwracam się do Was w związku z ważnymi zmianami, w których centrum są nasi pacjenci. Od 1 stycznia 2013 r. rozpoczyna działanie Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców ? system przygotowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Nowe rozwiązanie ma ułatwić i przyśpieszyć potwierdzanie uprawnień do świadczeń zdrowotnych.

Choć zmianie ulega system analogowy na cyfrowy, to w rzeczywistości zmieniamy coś znacznie ważniejszego. Wymagania formalne i biurokratyczne przekształcamy w większe zaufanie do pacjentów. Od 1 stycznia 2013 r. zamiast biurokratycznych formalności wystarczy numer PESEL, a w wyjątkowych sytuacjach oświadczenie pacjenta. Po raz pierwszy, dzięki technice informatycznej, możemy tak wyraźnie pokazać, że liczy się przede wszystkim pacjent, a dopiero później dokument.

Nowy, elektroniczny sposób weryfikacji uprawnień ma być wygodniejszy dla pacjenta i bardziej dla niego przyjazny. Jak każda nowość, wymaga jednak dokładnego poznania. To dzięki Państwa zaangażowaniu nowy system może szybko stać się zrozumiały i łatwy do zaakceptowania przez wszystkich.

Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Państwu swobodnie posługiwać się systemem eWUŚ. Jednocześnie proszę Was o to, abyście pomogli swoim pacjentom odnaleźć się w nowym systemie i zrozumieć, jak on działa. Zachęcam do korzystania z dostępnych źródeł informacji ? infolinii i stron internetowych. Zadawajcie nam pytania i poinformujcie, proszę, o tej możliwości swoich pacjentów.

Zatem zwracam się do Was, Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, z gorącą prośbą. Pomóżmy pacjentom poznać działanie i zalety nowego systemu. Otoczmy ich troską, by mogli przystosować się do zmiany.

I wszystko byłoby pięknie i ładnie. Szkoda tylko, że nie poinformują wszem i wobec o tym, że świadczeniodawcy są w czarnej dupie przez ten ewuś.
Tytuł: Odp: Szanowni Państwo! Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!
Wiadomość wysłana przez: kalilech w Grudzień 31, 2012, 10:02:42 am
Racja, a i tak laury zbierze Pan Minister. Przypomną sobie o świadczeniodawcach jak będzie coś nie tak..
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:13 - 658KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 17.

[Pokaż zapytania]