Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Pozostałe problemy => Problemy ogólne => Wątek zaczęty przez: cilazapril w Listopada 13, 2016, 00:33:37 am

Tytuł: Przekształcenie spółki cywilnej w z o.o. a umowa NFZ
Wiadomość wysłana przez: cilazapril w Listopada 13, 2016, 00:33:37 am
Jesteśmy już blisko zakończenia przekształcenia. Może wiecie jak to się ma do NFZ, co będzie trzeba zrobić ??
Ktoś może przekształcał w czasie trwania umowy.
Tytuł: Odp: Przekształcenie spółki cywilnej w z o.o. a umowa NFZ
Wiadomość wysłana przez: karolweksler w Listopada 13, 2016, 00:41:22 am
Trzeba będzie zrobić cesję umowy czyli przeniesienie umowy od spółki cywilnej do spółki z.o.o. Skontaktuj się z NFZ i ustal co i jak. Dla NFZ to dwie różne firmy.

Potem zakładasz nowe SZOI wybierając odpowiednią formę organizacyjno-prawną (czyli sp.z.o.o). Zakładasz nowego ewusia itp. Pewnie nie uda się korzystać z ewusia od dnia kiedy nastąpi cesja umowy, więc ewuś będziesz sprawdzać w ramach spółki cywilnej, a potem trzeba będzie napisać pismo z prośbą o przepisanie sprawdzeń ewuś od spółki cywilnej do spółki z.o.o. I nowa rezerwacja recept, poprawa nagłówków drukowanych na receptach, skierowaniach, historii choroby. Nowa księga rejestrowa. W celu przeniesienia zasobów między SZOI spółki cywilnej i spółki z.o.o na SZOI jest opcja związana z cesją, z której można skorzystać.

Bądź czujny przy płaceniu przez NFZ za nadwykonania na początku przyszłego roku - pamiętaj aby w pismach z prośbą o zapłatę za nadwykonania uwzględniać zarówno spółkę cywilną i spółkę z.o.o.

aktualizacja:
jeśli prowadzisz kolejkę w ap-kolce (np. jeśli posiadasz poradnię kardiologiczną) to także trzeba będzie przemigrować między ap-kolce spółki cywilnej i spółki z.o.o.
Tytuł: Odp: Przekształcenie spółki cywilnej w z o.o. a umowa NFZ
Wiadomość wysłana przez: mpi w Listopada 13, 2016, 11:20:00 am
Co masz na myśli, że jesteście bardzo blisko zakończenia przekształcania? Jeśli chodzi o cały proces przekształcania to równolegle do działającej spółki cywilnej powinieneś w międzyczasie utworzyć spółkę z o.o. - tak jakby to była nowo otwierana działalność. Następnie tworzysz nowy podmiot leczniczy w rpwdl. Podmiot nie może być w rpwdl tylko na papierze - musi faktycznie działać, a więc datę rozpoczęcia działalności podajesz taką jaka planowana jest data cesji. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn przesunie się start umowy z NFZ to powienienś zmienić to w rpwdl. Od dnia wystartowania podmiotu niezależnie czy masz kontrakt z NFZ czy nie musisz mieć podpisaną umowę OC bo inaczej mogą Cię nawet wykreślić z rpwdl.

Mając utworzoną nową firmę i podmiot leczniczy tworzysz nowe konto na SZOI i składasz wniosek na cesję (każdy OW ma swój wzór). Wniosek o cesję chyba trzeba złożyć z miesięcznym wyprzedzeniem.
Jeśli masz POZ upewnij się przed wszystkim czy NFZ uzna Ci przeniesienie listy POZ w ramach cesji bo ostatnio coś kombinują w tym temacie (kiedyś nie było problemów). Przy tworzeniu struktury nowego podmiotu na SZOI przeczytaj dokładnie instrukcję SZOI - nie pamiętam jakich ale niektórych danych nie można wprowadzać (chyba m.in. profile) one przejdą w procesie "przerzucania" potencjału ze starego na nowego świadczeniodawcę. Trzeba podwykonawców dodać.

Utworzą dla Ciebie specjalne zapytanie do NFZ-KO w którym robisz dokumentację aktualizacyjną. W międzyczasie zakładasz na SZOI użytkowników, składasz wniosek o uprawnienia świadczeniodawcy/administratora do ewusia, a potem dajesz uprawnienia użytkownikom. Ewuś będzie Ci działał od kiedy dostaniesz uprawnienia - nawet przed podpisaniem umowy.

KS-PPS musi być nowy. Stary powinien zostać gdyby jakieś korekty trzeba było robić.

Z kolejkami nie wiem.

Najważniejsze:
naciskaj na podpisanie umowy co najmniej 2 dni wcześniej. Z tego co pamiętam musisz mieć umowę wgraną do PPS żeby zaimportować deklaracje (w innym przypadku będziesz miał błąd braku miejsca udzilania świadczeń), a po drugie nie pobierzesz recept. Ale tu uwaga... nawet jak masz podpisaną umowę to recept nie pobierzesz przed rozpoczęciem obowiązywania umowy a więc w dniu rozpoczęcia pracy nowego podmiotu.
Albo rano o 7:00 pobierzesz kilka recept nie do drukarni ale do wydruku i na szybko potniesz sobie (na A4 są 3 recepty), albo jeśli drukujesz recepty z KS-PPS wgrywasz rano pulę recept i drukujesz czyste.
Tytuł: Odp: Przekształcenie spółki cywilnej w z o.o. a umowa NFZ
Wiadomość wysłana przez: kangoo12 w Listopada 13, 2016, 12:58:11 pm
Witam; mpi udzielił wyczerpującej odpowiedzi, sam to niedawno prowadziłem w dwóch OW NFZ i jest bardzo różne podejście zarówno do w nfz jak i u wojewody. Trzeba bardzo uważać na ustalenia z funduszem.
Tytuł: Odp: Przekształcenie spółki cywilnej w z o.o. a umowa NFZ
Wiadomość wysłana przez: cilazapril w Listopada 13, 2016, 13:10:54 pm
U mnie tylko ZPO i STM. Blisko zakończenia - po wszelkich przebojach z KRS, papiery poszły już ostatecznie do klepnięcia w sądzie, także blisko zakończenia rejestracji.
Tytuł: Odp: Przekształcenie spółki cywilnej w z o.o. a umowa NFZ
Wiadomość wysłana przez: cilazapril w Listopada 14, 2016, 20:48:16 pm
A jak to się ma do tego co piszecie ?? Poza 30 dniowym okresem, piszą żeby zmienić wszystko zgodnie z obowiązującymi rejestrami. Nic o cesji.
http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/zmiany-podmiotowe-swiadczeniodawcow/zasady-postepowania-w-przypadku-zmiany-podmiotowej-po-stronie-swiadczeniodawcy-nie-wymagajacej-zgody/ (http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/zmiany-podmiotowe-swiadczeniodawcow/zasady-postepowania-w-przypadku-zmiany-podmiotowej-po-stronie-swiadczeniodawcy-nie-wymagajacej-zgody/)
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:13 - 634KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 13.

[Pokaż zapytania]