następnie poprosił mnie o plik licencji, wskazałem odpowiedni plik, przeszło wyskoczył komunikat że dla KSPPS - data asysty minęła czy kontynuować ?no skoro nieaktualna licencja, to raczej się nie zainstaluje
następnie poprosił mnie o plik licencji, wskazałem odpowiedni plik, przeszło wyskoczył komunikat że dla KSPPS - data asysty minęła czy kontynuować ?no skoro nieaktualna licencja, to raczej się nie zainstaluje
Ok instalacja się udała się, zostały aktualizacje, mam je pobrać z FTP Kamsoftu ? Druga sprawa czy ta instalacje nie zakłóci działania KSPPS którego mam na serwerze produkcyjnym, bo użyłem tej samej licencji jak bym teraz podepną internet to Kamsfot nie zablokuje tego ?następnie poprosił mnie o plik licencji, wskazałem odpowiedni plik, przeszło wyskoczył komunikat że dla KSPPS - data asysty minęła czy kontynuować ?no skoro nieaktualna licencja, to raczej się nie zainstaluje
Jak data asysty minęła to się prawdopodobnie odznaczył PPS (a pozostał ZSI) w instalatorze.
To jednak nie powinno zablokować możliwości używania PPSa w najwyższej wersji na którą się miało licencję!
Ja bym to zrobił tak (opisuję na bazie FB bo nie mam doświadczenia z Oraclem):
Przygotować sobie instalkę wersji PPSa i wszystkich aktualizacji które były do czasu asysty.
Odłączyć kompa od internetu!!!
Zakładając, że nie ma na tym kompie nic innego ważnego co chodziłoby na bieżąco - przestawić datę systemową poniżej daty asysty!!!
Zainstalować PPSa ze starą licencją na pustej bazie i wszystkie dozwolone aktualizacje do tego.
Uruchomić PPSa - jeżeli uruchomił się poprawnie i działa to dalej ->
Przestawić datę systemową.
Podłączyć z powrotem internet.
Uruchomić PPSa - jeżeli uruchomił się poprawnie i działa to dalej ->
Odtworzyć z kopii bazę programu na której chcemy pracować.
Wydaje mi się, że powinno to zadziałać i nie jest to łamanie licencji ponieważ będziemy pracować na wersji dla której mieliśmy prawo! (To nie mMedica która blokuje możliwość wprowadzania świadczeń po zakończeniu asysty.. :/)
Pozdrawiam
pewnie chodzi o hasło masterkey. A tak z ciekawości, skoro zainstalowałeś Oracle XE, a DMP ma 25GB to się udało odtworzyć? Przecież tam jest ograniczenie przestrzeni na dane do 11GB?
Zaloguj się jako ksadm i bez hasła - tak jest to ustawione na nowej instalacji chyba ,że ktoś już wcześniej ustawił inne hasło.
a co do akualizacji to możesz puścić aktualizację przez internet i zaktualizuje ci do ostatniej możliwej dla danej licencji wersji.
pewnie chodzi o hasło masterkey.
A tak z ciekawości, skoro zainstalowałeś Oracle XE, a DMP ma 25GB to się udało odtworzyć? Przecież tam jest ograniczenie przestrzeni na dane do 11GB?
Jeszcze nie próbowałem bo nie postawiłem KS-PPS. Też właśnie tego nie mogę zrozumieć jak to do końca działa, na serwerze produkcyjnym na pewno mamy oracle, ja tylko chciałem na innym komputerze postawić jeszcze raz KS-PPS