Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Problemy z aplikacjami => KS-SOMED => Wątek zaczęty przez: jps1 w Czerwca 10, 2013, 12:53:39 pm

Tytuł: brak możliwości zamknięcia wizyty i wygenerowania HZiCh
Wiadomość wysłana przez: jps1 w Czerwca 10, 2013, 12:53:39 pm
Mam problem z brakiem możliwości zamknięcie wizyty. Wizyta została zarezerwowana w terminarzu. W dziale Gabinet - Wizyta-Usługi pokazuje się usługa (porada lekarska) gdzie jest napisane że rezerwacja zostanie automatycznie zamknięta przy wykonaniu wizyty. Niestety zlecenie na tę wizytę zostało usunięte. W efekcie nie możemy wykonać wizyty,  zamknąć wizyty i wygenerować HZiCh. Pokazuje się komunikat -  błąd. usunęliśmy rezerwację z terminarza - niestety nic to nie dało. Próby usunięcia porady z usług - podaje że zlecenie zostało już usunięte i nie może go ponownie usunąć. Jedynie co możemy zrobić to zawiesić feralną wizytę, ale wtedy jest ona cały czas widoczna w poczekalni i nadal nie można wygenerować HZiCh.
Tytuł: Odp: brak możliwości zamknięcia wizyty i wygenerowania HZiCh
Wiadomość wysłana przez: Cejotek w Czerwca 10, 2013, 20:56:44 pm
Też tak mam, nie wiem co stoi za tym, żeby tak program funkcjonował.
Nie dwoniłem z tym do Kamsoft-u.
Rozwiązanie jakie udało mi się wypracować i które działa jest następujące:
- Musicie doprowadzić daną wizytę, która się nie zamyka do stanu sprzed usunięcia zlecenia. Oznacza to wyczyszczenie wszystkich wpisów: np wywiadu, skierowań, wstawionych wyników badań, które zastały wstawione po zamknięciu zlecenia.
- Potem można zamknąć wizytę.
Jeszcze ciekawostka. Jeżeli po czymś takim ponownie otworzysz w tym samym dniu zlecenie na tego pacjenta - to tej wizyty także nie zamkniesz. Z wykonaniem zlecenia mósisz poczekać do następnego dnia.
Może są jakieś bardziej "cywilizowane" sposoby na wyjście z tego problemu - ja ich nie znam.
Tytuł: Odp: brak możliwości zamknięcia wizyty i wygenerowania HZiCh
Wiadomość wysłana przez: Sławek w Czerwca 10, 2013, 22:37:13 pm
Proszę sprawdzić opcje które widać na zrzucie ekranu i odpowiednio ustawić, powinno pomóc, później można ustawić tak jak było.
Tytuł: Odp: brak możliwości zamknięcia wizyty i wygenerowania HZiCh
Wiadomość wysłana przez: jps1 w Czerwca 11, 2013, 08:22:25 am
Do Cejotek. Dziękuje pomogło
Do Sławek. Dziękuję za próbę pomocy, ale tej metody już próbowałem i nie udało się.
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:13 - 634KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 13.

[Pokaż zapytania]