Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Rozliczenia świadczeń => REH => Wątek zaczęty przez: MEDIK w Lutego 06, 2012, 06:13:09 am

Tytuł: serwisowanie wyrobów medycznych
Wiadomość wysłana przez: MEDIK w Lutego 06, 2012, 06:13:09 am
Moje pytanie dotyczy Ustawy o wyrobach medycznych z 20 maja 2010 roku.. Rozumiem, iż do każdego sprzętu jaki posiadamy na przychodni, do każdego urządzenia itp mamy mieć paszport techniczny i ważne przeglądy.. Czy ten wymóg dotyczy również nowo zakupionego sprzętu, który objęty jest jeszcze gwarancją itp? Jak u Was wygląda sprawa z paszportami, przeglądami itp? bardzo proszę o jakieś wskazówki, co mam sprawdzić ewentualnie w swojej przychodni żeby przy najbliższej kontroli nie zostać ukaranym z tego tytułu :) przeglądów dokonujemy, paszaporty założone mamy.. ale może coś z Waszego doświadczenia i ewentualnych kontroli dorzucicie.. :) dzięki i pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: serwisowanie wyrobów medycznych
Wiadomość wysłana przez: marius987 w Marca 12, 2012, 09:01:58 am
Witam

W tej gdzie ja pracuję, na każdy sprzęt jaki posiadamy jest paszport. Nie ważne, czy nowy na gwarancji, czy po gwarancji.
W zeszłym roku jak mieliśmy kontrolę to wymagali tego( woj. mazowieckie, powiat wołomiński).

Także nie zaszkodzi mieć, a mniej kłopotu.
Do wglądu chciał i NZF, i Sanepid.

Co do przeglądu, to nie wzywamy firmy która nam dany sprzęt sprzedała w danej chwili, tylko taką co ma uprawnienia do tego typu działań, jest najbliżej oraz jak zwykle najtańsza.

Trzeba w REH uważać na Sanepid, w szczególności na pomiary promieniowa, gdyż musi to być firma z akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji (a przynajmniej u mnie tak było).
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:13 - 634KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 13.

[Pokaż zapytania]