Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Problemy z aplikacjami => KS-SOMED => Wątek zaczęty przez: T w Czerwca 22, 2011, 09:10:21 am

Tytuł: pacjent nieubezpieczony
Wiadomość wysłana przez: T w Czerwca 22, 2011, 09:10:21 am
Witam,
Mam pytanie jak wprowadzić zlecenie (RTM) z pacjentem nieubezpieczonym w KS-SOMED ?
Na karcie pacjenta jak wybieram oddział NFZ to od razu znika informacja 'pacjent nieubezpieczony' .

Od razu zaznaczam że pacjent nie podlega pod żadne z niżej wymienionych:
http://www.nfz-lodz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=257%3Arozliczanie-pacjentow-nieubezpieczonych&catid=92%3Adla-wiadczeniodawcow-rozl-spraw-umowy&Itemid=132
Tytuł: Odp: pacjent nieubezpieczony
Wiadomość wysłana przez: Piotr29 w Czerwca 22, 2011, 12:24:09 pm
Skoro nieubezpieczony to w jakim celu wybierasz oddział NFZ? nie można tego pominąć?
Tytuł: Odp: pacjent nieubezpieczony
Wiadomość wysłana przez: T w Czerwca 22, 2011, 12:28:36 pm
Bo nie podepnie mi się umowa i nie rozlicze ratownictwa .....
Tytuł: Odp: pacjent nieubezpieczony
Wiadomość wysłana przez: Piotr29 w Czerwca 22, 2011, 12:50:14 pm
No to nie wiem jak to jest w SOMEDzie....wg mnie to jeśli pacjent jest nieubezpieczony to na jego karcie nic się nie powinno wpisywać poza tym że jest nieubezpieczony  ;)(jeśli chodzi o jakiś OW NFZ)...

Bo nie podepnie mi się umowa i nie rozlicze ratownictwa .....

wybacz ale tego nie rozumiem...jak się umowa nie podepnie, pod co ma się podpiąć? pod tego jednego pacjenta nieubezpieczonego?
Tytuł: Odp: pacjent nieubezpieczony
Wiadomość wysłana przez: Bartosz w Czerwca 22, 2011, 15:00:22 pm
W RTM nie ma znaczenia czy pacjent jest ubezpieczony czy nieubezpieczony. Płacą ryczałtem za wszystkich, bez znaczenie jest tutaj rodzaj ubezpieczenia.
Tytuł: Odp: pacjent nieubezpieczony
Wiadomość wysłana przez: Brutus69 w Czerwca 22, 2011, 17:32:05 pm
Świadczenie realizowane w ramach ratownictwa medycznego są z założenia świadczeniami udzielanymi w stanach nagłych muszą być zrealizowane bez względu na posiadanie przez pacjenta ubezpieczenia . Natomiast pacjent nieubezpieczony sam płaci za udzielone mu świadczenia zdrowotne Dlatego nie ma możliwości wykazania do NFZ  pacjenta który nie jest ubezpieczony . Zakład opieki zdrowotnej ma prawo wysłać takiemu pacjentowi fakturę za udzieloną usługę medyczną. Oczywiście nie można wystawić takiemu pacjentowi recepty na lek refundowany
W sytuacji gdy dochodzenie od pacjenta zapłaty za udzielone w stanie nagłym świadczenia opieki zdrowotnej jest utrudnione z uwagi na sytuację materialną pacjenta, świadczeniodawca może, działając na podstawie przepisu art. 54 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.)., niezwłocznie po udzieleniu świadczenia wystąpić z wnioskiem o wydanie przez wójta, burmistrza lub prezydenta gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania pacjenta decyzji potwierdzającej prawo do świadczeń opieki zdrowotnej.
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 659KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 17.

[Pokaż zapytania]