Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Problemy z aplikacjami => KS-PPS => Wątek zaczęty przez: zukes w Czerwca 12, 2026, 20:13:01 pm

Tytuł: Robot popracował 8h nad KSPPSem
Wiadomość wysłana przez: zukes w Czerwca 12, 2026, 20:13:01 pm
Dostałem dostęp do robota zajmującego się programowaniem i analizą systemów.

Wrzuciłem mu KSPPSa tak "jak stał". Nie napisałem ani słowa, co to jest, poprosiłem o analizę i dokumentację.
Wynik, dokumentacja w załączniku (jako pdf w oryginale był md) w języku polskim, bo w końcu, to model językowy.

Pamiętajcie on nic nie wiedział o badanej aplikacji i bazie.

Oceniam dokument jako bardzo pomocny dla każdego kto chce pisać swoje raporty.  Szczerze jestem w szoku.

Potem poprosiłem o napisanie kilku raportów, o które nie mogłem się doprosić Kamsoftu. W taki sposób np: napisz mi raport z zaplanowanych wizyt dla których nie ma skierowań i nie ma dokumentów uprawniających do wizyty bez skierowania.
Robot najpierw napisał sobie narzędzia, dostosował do wersji systemu operacyjnego i wersji bazy danych, pobrał próbki z bazy i machnął raporty.
Robot napisał mi także trace'ery do SQL dla pracującego KSPPSa. Kamsoft jakiś czas temu zablokował swoje takie narzędzie.

A robot wysmażył takie raporty, że Kamsoft, jak go prosiłem, rozkładał ręce i twierdził, że nie wie o co chodzi.  A tu grzecznie cichutko i szybciutko. Napisał sobie testery tego co zrobił a potem poprosił o przetestowanie wyniku. Wszystko OK. 

To wszystko 8h pracy robota. Gdyby chcieć kupić taką usługę to 60USD. Ja dostałem do zabawy.

Nie maiłem czasu aby pogadać z robotem o obejściu licencji - tak się zajarałem.
Żartując w miesiąc pracy z robotem miałbym swojego KSPPSa z opcją upychania danych w ich bazach danych, choć nie wiem czy byłoby to potrzebne :). Takie czasy.

Tytuł: Odp: Robot popracował 8h nad KSPPSem
Wiadomość wysłana przez: KrystianT w Czerwca 12, 2026, 20:23:37 pm
60USD to niedużo, chyba że tak się zajarałeś, że kilka zer zgubiłeś  ;)  Tak z ciekawości, co to za robot?
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 659KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 17.

[Pokaż zapytania]