Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Problemy z aplikacjami => KS-PPS => Wątek zaczęty przez: Wojciech_P w Maja 11, 2026, 08:00:40 am

Tytuł: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 11, 2026, 08:00:40 am
Dzień dobry.

Borykam się od jakiegoś czasu z problemem dotyczącym "Moje zdrowie", a dokładniej z ankietą, którą wypełnia się dla pacjenta.
Przy próbie zapisania zebranych informacji i wysłania ich do P1 otrzymuję komunikat o błędzie API-MED sysop 000-004
Sprawdzałem już ip, port i jest dobrze. Uprawnienia, ustawienia itp - jest dobrze. Reinstalowałem kilka razy usługę WSP - zainstalowana najnowsza dostępna wersja.
Generowałem logi, które były wysłane do Kamsoftu ale póki co Ci milczą ja zaklęci w temacie.
Nie wiem może ktoś z forum spotkał się już z takim problemem i może jest inne nie oczywiste rozwiązanie tego problemu?

Program jest uruchomiony na MS Serwer 2019 i wszystko było dobrze do końca kwietnia. Nie było zbędnych aktualizacji systemu, KS-PPS mamy w wersji 2026.1.0.0 (jeśli dobrze pamiętam) czyli w miarę najnowszy.

Jeśli ktoś coś może podpowiedzieć w temacie to z góry dziękuję.
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: 09061303 w Maja 12, 2026, 00:42:50 am
API-MED sysop 000-004 --> jakiś opis do tego się pojawia?
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 12, 2026, 11:52:23 am
W załączniku zdjęcie.
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 13, 2026, 11:47:14 am
Dodam jeszcze dwa inne związane z tym tematem błędy.

Api-med 410-005
oraz dzisiejszy najnowszy
SYSOP 002-005
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Edward_B w Maja 13, 2026, 12:07:44 pm
Nie wiem czy to to, ale tak mi przyszło do głowy, że może ustaw domyślną przeglądarkę na inną. Tak, kto wie??? :-)
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 14, 2026, 10:43:17 am
Znaczy sie mam np. zmienić google chrome na firefox tak?  Jakie ma to znaczenie skoro działam wewnątrz programu KSPPS?
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Edward_B w Maja 14, 2026, 11:36:40 am
A co szkodzi spróbować, potem można zmienić na to jak było
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: maria1973 w Maja 18, 2026, 12:34:34 pm
Mam ten sam problem, od 11.05 nie mogę pracować.
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 19, 2026, 09:46:05 am
Zmiana domyślnej przeglądarki nic nie pomogła. Niestety żadne kroki jakie podjąłem nic nie pomogły.

Mam ten sam problem, od 11.05 nie mogę pracować.
Jaka wersja programu?
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: maria1973 w Maja 19, 2026, 09:52:18 am
proszę spróbować  ponownej instalacji WSP-PPS-setup.exe z katalogu KS-PPS->serw.
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 19, 2026, 10:04:08 am
Próbowałem już tyle razy, że nie jestem wstanie podać nawet liczby.
Usługi wyłączone\włączone. Odinstalowane, zainstalowane.
Teoretycznie mam najnowszą wersję zainstalowaną i dalej nic...
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: maria1973 w Maja 19, 2026, 10:11:46 am
Podobno wczoraj wieczorem poprawili błędy i juz działa. Ja jeszcze nie sprawdzałam..
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 19, 2026, 10:48:34 am
Proszę dać info czy problem został rozwiązany, a ja postaram się też odpowiedzieć czy u mnie to zadziałało jak tylko będę przy danym komputerze.


Sprawdziłem. Nie działa.
Teraz pojawił się błąd związany z zapisywaniem formularza ankiety do systemu P1

sysop 000-004
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: maria1973 w Maja 19, 2026, 16:54:56 pm
U mnie dokładnie to samo ..... Nie wiem już gdzie szukać pomocy.
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 20, 2026, 08:04:42 am
Już dość dawno zgłosiłem ten problem w Kamsofcie. Wysłałem masę zrzutów ekranu, logów itp i tak od prawie miesiąca z tym "walczą".
Wczoraj dostałem info, że problem jest globalny i również kazali przeinstalować usługę WSP. Tak jak pisałem wcześniej nic to nie dało.
Sprawdziłem wszystko co mogłem ale brakuje mi pomysłu na dalsze działania. Do CeZ też napisałem ale tam szybko ogarnęli, że problem leży w oprogramowaniu gabinetowym więc po stronie P1 jest wszystko dobrze.

Niestety ale wygląda na to, że jesteśmy skazani na łaskę i nie łaskę Kamsoftu w tym temacie. :-\
 
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: maria1973 w Maja 20, 2026, 08:16:55 am
Dziękuje za informacje
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: KMI w Maja 29, 2026, 11:06:47 am
I u mnie pojawił się ten sam błąd. Jest już na to rozwiązanie?
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Czerwca 01, 2026, 08:06:54 am
Z tego mi wiadomo to trzeba reinstalować ZSIREP oraz WSP z folderu Serv.
Ponoć pomaga to rozwiązać problem ale:
- głównie tam gdzie jest baza na firebird, ja mam Oracle i to nie pomaga,
- czasem po reinstalacji nawet jeśli zadziała na firebird to lubi się ponownie wysypać i nie działa,
- wsp jest silnie powiązane z CeR i przesyłaniem grafików lekarzy na P1,
- w programie na zmiennej WB_PORT zmienia nam port z 9090 na 8001 choć podczas instalacji podajemy adres IP serwera (jeśli ktoś ma takie rozwiązanie) oraz port 9090. Zmiana portu w zmiennej nic nie daje.

Problem dalej jest globalny i nie został jeszcze rozwiązany.
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: maria1973 w Czerwca 01, 2026, 08:34:02 am
Dokładnie, co chwilę się wysypuje....
Nie wiem ile razy robiłam już powyższe reinstalacje. To wszystko działa tylko na chwilę i problem wraca.
Ciężko tak pracować
Tytuł: Odp: Problem z Moje Zdrowie - błąd API-MED przy połączeniu z P1
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Czerwca 03, 2026, 08:34:34 am
Zrobił się pewien ruch tj. w pps w module wizyta przez moment szło wypełnić ankietę ale oczywiście kończyło się to błędem, jednakże szło pobrać skierowanie. W tej konfiguracji działało to może pół dnia.
Generalnie jak dla mnie dalej usługa nie działa.


Edit 8.06

Prośba o sprawdzenie czy usługa ruszyła. Dziś ruszyła u mnie i jak na razie działa.
Nasza baza jest oparta o Oracle 11.

Na chwilę obecną tj. 12.06 od ostatniego wpisu wszystko działa poprawnie. Oby tak zostało.
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 659KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 17.

[Pokaż zapytania]