Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Pozostałe problemy => Centralna e-rejestracja => Wątek zaczęty przez: Paweł w Marca 25, 2026, 22:49:30 pm

Tytuł: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Marca 25, 2026, 22:49:30 pm
Czy ktoś już to przerabiał?
Czy do uruchomienia centralnej e-rejestracji wymagane jest wykupienie rejestracji on-line OSOZ czy jednak można to uruchomić bez tego?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: pirelli w Kwietnia 28, 2026, 08:53:53 am
Dołączam się do pytania. Widziałem szkolenie ale nie było nic o samym OSOZie.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Kwietnia 28, 2026, 09:27:49 am
Cytuj
Warunkiem "zakupowym" do uruchomienie CeR jest posiadanie przez kontrahenta włączonej usług: e-Rejestracja (OSOZ) oraz EDM SUITE.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: pirelli w Maja 01, 2026, 20:58:42 pm
Okazuje się że wystarczy włączyć DEMO TERMINARZ ONLINE. Mimo że wersja demonstracyjna ma działać do pewnego czasu, będzie także działała potem. Taką informację otrzymałem z pierwszej ręki.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Edward_B w Maja 02, 2026, 13:31:47 pm
A gdzie niby te DEMO się włącza
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: pirelli w Maja 03, 2026, 15:01:30 pm
W oknie portalu OSOZ (być może także zwyczajnie logując się przez przeglądarkę do OSOZ) w TERMINARZU ONLINE mamy DLA PACJENTÓW (pełna wersja i demo) i DLA UBEZPIECZYCIELI.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciek777 w Maja 15, 2026, 11:17:04 am
Mam pytanie za 100 punktów do osób które, konfigurowały grafiki (harmonogramy) do Cer tryb edycji grafiku wymaga licencji na zmienny kwant czasu w terminarzu dla lekarza i teraz właśnie pytanie czy da się bez powyższego skonfigurować grafiki ?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Wojciech_P w Maja 26, 2026, 08:06:12 am
Mam pytanie za 100 punktów do osób które, konfigurowały grafiki (harmonogramy) do Cer tryb edycji grafiku wymaga licencji na zmienny kwant czasu w terminarzu dla lekarza i teraz właśnie pytanie czy da się bez powyższego skonfigurować grafiki ?

Rozwieję wątpliwość. Można skonfigurować grafiki tj. ustalić godziny i długość wizyty dla CeR oraz je wysłać. Brak tej licencji powoduje tylko zablokowanie funkcji "Tryb edycji grafiku" w terminarzu, a co za tym idzie nie można bez tego modyfikować slotów na bieżąco.

 
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciek777 w Maja 27, 2026, 20:23:04 pm
Mam pytanie za 100 punktów do osób które, konfigurowały grafiki (harmonogramy) do Cer tryb edycji grafiku wymaga licencji na zmienny kwant czasu w terminarzu dla lekarza i teraz właśnie pytanie czy da się bez powyższego skonfigurować grafiki ?

Rozwieję wątpliwość. Można skonfigurować grafiki tj. ustalić godziny i długość wizyty dla CeR oraz je wysłać. Brak tej licencji powoduje tylko zablokowanie funkcji "Tryb edycji grafiku" w terminarzu, a co za tym idzie nie można bez tego modyfikować slotów na bieżąco.

Dzięki za odpowiedź
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciek777 w Maja 27, 2026, 20:33:56 pm
Mam kolejne techniczne pytanie do osób, które konfigurowały harmonogramy CeR z zakresu cytologi. Czy przekazaliście do CeR cały harmonogram poradni Gin-Poł czy tylko wydzieliliście konkretny dzień i godziny dostępne dla CeR, np lekarz pracuje poniedziałek czwartek piątek i pierwsze dwa dni dla porad gin-poł a piątek na cytologię CeR ? Pytam bo z tych wszystkich szkoleń i instrukcji więcej wątpliwości niż odpowiedzi, w jednym miejscu piszą przekazać cały harmonogram w innym wydzielić tylko czas na cytologię CeR...?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: egol w Maja 27, 2026, 22:28:01 pm
Widziałam dziś skonfigurowany SOMED i każdy lekarz ma każdego dnia dwa miejsca na cytologię. W razie potrzeby rejestratorka może dołożyć miejsc.
Ale jak się dowie o potrzebie? Zapytam.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Maja 28, 2026, 07:36:42 am
"Dołożenie" miejsca to nie zmiana harmonogramu i magicznie nie tworzy się nowy?
Ja podglądając gabinet.gov mam już po dwa grafiki na lekarza :D
A to jeszcze nawet nie zaczęło na dobre działać.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciek777 w Maja 28, 2026, 08:22:07 am
"Dołożenie" miejsca to nie zmiana harmonogramu i magicznie nie tworzy się nowy?
Ja podglądając gabinet.gov mam już po dwa grafiki na lekarza :D
A to jeszcze nawet nie zaczęło na dobre działać.

Dwa grafiki ? Możesz rozwinąć to zdanie ?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Maja 28, 2026, 08:55:37 am
Najpierw stworzyłem harmonogramy dla 2 lekarzy i podłączyłem do Cer. Później te grafiki trochę zmodyfikowałem i teraz widzę w gabinet.gov że mam 4 grafiki z różnymi id, po 2 dla każdego lekarza z różnymi datami obowiązywania.
Mało tego, po utworzeniu pierwszych harmonogramów pacjentki zaczęły się zapisywać na cytologię ale nie było ich widać w programie :D
Zresztą brak widoczności zapisanych pacjentów w terminarzu dotyczy też MyDr.
Wszystko to popieprzone.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: C.M. Legionów w Lęborku w Maja 28, 2026, 09:02:11 am
Mam kolejne techniczne pytanie do osób, które konfigurowały harmonogramy CeR z zakresu cytologi. Czy przekazaliście do CeR cały harmonogram poradni Gin-Poł czy tylko wydzieliliście konkretny dzień i godziny dostępne dla CeR, np lekarz pracuje poniedziałek czwartek piątek i pierwsze dwa dni dla porad gin-poł a piątek na cytologię CeR ? Pytam bo z tych wszystkich szkoleń i instrukcji więcej wątpliwości niż odpowiedzi, w jednym miejscu piszą przekazać cały harmonogram w innym wydzielić tylko czas na cytologię CeR...?
ja zrobiłem osobny dzień i wyznaczyłem 2 godziny w nim. U mnie pobiera położna. Zgłosiłem to w Portalu w harmonogramie i tak od stycznia to działa
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciek777 w Maja 28, 2026, 09:04:19 am
Mam kolejne techniczne pytanie do osób, które konfigurowały harmonogramy CeR z zakresu cytologi. Czy przekazaliście do CeR cały harmonogram poradni Gin-Poł czy tylko wydzieliliście konkretny dzień i godziny dostępne dla CeR, np lekarz pracuje poniedziałek czwartek piątek i pierwsze dwa dni dla porad gin-poł a piątek na cytologię CeR ? Pytam bo z tych wszystkich szkoleń i instrukcji więcej wątpliwości niż odpowiedzi, w jednym miejscu piszą przekazać cały harmonogram w innym wydzielić tylko czas na cytologię CeR...?

ja zrobiłem osobny dzień i wyznaczyłem 2 godziny w nim. U mnie pobiera położna. Zgłosiłem to w Portalu w harmonogramie i tak od stycznia to działa

A do CeR wysłałeś cały harmonogram pracy lekarza czy tylko ten wydzielony na cytologię ?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Maja 28, 2026, 09:21:21 am
Dawaj tylko wydzielony bo inaczej każda zapisana pacjentka będzie miała przypisaną usługę Cer i się coś takiego nie wyśle do Cer bo nie każda pacjentka łapie się do programu.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciek777 w Maja 28, 2026, 09:33:02 am
Dawaj tylko wydzielony bo inaczej każda zapisana pacjentka będzie miała przypisaną usługę Cer i się coś takiego nie wyśle do Cer bo nie każda pacjentka łapie się do programu.

Wielki dzięki Paweł, włośnie o to mi chodziło :)
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Maja 28, 2026, 10:07:26 am
Do tego jeszcze właśnie zauważyłem, od razu rejestruje się badanie HPV w simp. I dotyczy to nie tylko pacjentek, które same się przez IKP zarejestrowały (bo tak miało być) ale również niestety każdej pacjentki która ma umówioną wizytę i nieopatrznie ma przypisaną usługę Cer. Po jakimś czasie trzeba będzie przejrzeć simp i pousuwać nadmiarowe rejestracje badań bo kiedyś pacjentka będzie chciała zrobić sobie hpv a nie będzie mogła.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: egol w Maja 28, 2026, 11:58:46 am
A jak sprawozdają się wizyty tylko z usługą CER. Czy one idą do SWX?
Jaki tryb  przyjęcia wpisujecie?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: KrystianT w Maja 28, 2026, 18:06:57 pm
...w jednym miejscu piszą przekazać cały harmonogram w innym wydzielić tylko czas na cytologię CeR...?
Bo w jednym miejscu mówią o całym harmonogramie przeznaczonym na cytologię, a w innym o wydzieleniu slotów cytologicznych z czasu pracy poradni ;-)
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: pirelli w Czerwca 08, 2026, 07:22:16 am
Podczas rejestracji pacjentki w terminarzu po wybraniu usługi CER pokazuję się okienko BRAK DEKLARACJI oraz zakres dat/godzin zmienia kolor na czerwony. Nie da się dalej przejść.
Co robić?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: mlutek w Czerwca 15, 2026, 13:52:38 pm
Hej, tu piszecie o podlaczeniu CeR z poziomu KSPPS i innych programów Kamsoft, a czy ktoś może ma doświadczenie w tej dziedzinie z MYDr EDM i mogłby mi wyjasnic kilka spraw lub problemów? Dzieki
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: maciejj w Czerwca 15, 2026, 17:22:38 pm
Hej, tu piszecie o podlaczeniu CeR z poziomu KSPPS i innych programów Kamsoft, a czy ktoś może ma doświadczenie w tej dziedzinie z MYDr EDM i mogłby mi wyjasnic kilka spraw lub problemów? Dzieki
zrobiłem u dwóch, czy trzech świadczeniodawców, na podstawie instrukcji, raz chyba dzwoniłem na info. Co potrzebujesz? Może jeszcze pamiętam co nieco.
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Andrzej64 w Czerwca 15, 2026, 18:07:10 pm
Ja tylko tak zapytam - poradnia neurologiczna, więc na razie nie muszę myśleć o CeR?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: kz w Czerwca 16, 2026, 13:27:14 pm
Witam wszystkich,
Gdzie można dostać instrukcję do uruchomienia CeR w PPS?
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: mlutek w Czerwca 17, 2026, 21:25:44 pm
Ja tylko tak zapytam - poradnia neurologiczna, więc na razie nie muszę myśleć o CeR?
Hej, mnie interesuje glownie podlaczenie z CeR z poziomu MyDr... ale moze zapytam jak to jest w innych programach aby to porownac.... Do CeR moze byc tylko przeslana wizyta z jednym ICD09 w przypadku Kardiologi 89.002, bo inne juz wyrzuca. U nas na I wizycie robimy tez ECHO i z tym byl problem. Pozatym ze do kazdej wizyty musi byc podpiete Sk to zrozumialem jesli chodzi i I Raz, ale czy faktycznie jest sens dolaczania takze do wizyt kontrolnych? Jak sobie radzicie ze sk papierowym, gdyz podobno tego system nie czyta i nie da sie obejsc. W przypadki I raz to sporadyczne przypadki, ale jesli chodzi o wizyty konktrolne to czesto sie lecza takie osoby... Co w przypadku problemow z danymi pacjenta Ukraina lub inne osoby jesli sa inne znaki w nazwisku niz poskie? W MyDr nie da sie tego zainicjowac. Takze sa dosc waskie okna danych, Nie zawsze sie da zasilic na raz wszystkich lekarzy i czesto ten proces czeka lub jest zawieszony. W KS PPS tez sa takie problemy? Kamsoft lepiej sobie z tym razi, czekam na jakies info lub wskazowki, bo ani CeZ ani tez dostawcy jak widac nie do konca byli do tego procesu przygotowani a 01.07 juz sie zbliza wiec NFZ tylko pewnie zaciera rece ze nie zaplaci za takie uslugi...
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Czerwca 17, 2026, 21:41:45 pm
Podłączałem rejestrację w MyDr ale tylko dla hpv. Niby instrukcja jest ale jak dla mnie trochę to zjebane. Powiedzmy, że na ten moment dział (chociaż dzisiaj coś ładnie zjebali bo nie szło zapisać w kalendarzu żadnej pacjentki bo włączyli wymagalność slotów rejestracji dla całego kalendarza). Miałem przy tym trochę problemów bo pacjentki zapisywały się przez IKP ale w kalendarzu nie było ich widać. Nawet dzwoniłem w tej sprawie do pomocy. Zgłoszenie zostało przyjęte, przekazane do IT i miałem otrzymać odpowiedź. I to było ponad tydzień temu i ciągle czekam.
Jeżeli chodzi o poradnię kardiologiczną to podłączałem w PPS-ie. Usługę utworzyłem tylko jedną z kodem 89.02 (chociaż na webinarze mówili coś o tworzeniu różnych wizyt dla różnych badań tylko jak dla mnie to ch*j wie po co). Skierowanie musi być podpięte dla każdej wizyty to przecież oczywiste. Teraz jak rozliczasz wizyty to kontrolne wysyłasz bez skierowania? Papierowe skierowania nie chcą przechodzić bo nie ma tam ICD10 i trzeba je uzupełnić (obojętnie jakie, przecież to i tak nie ma znaczenia).
Nie wiem jakie błędy wywala w MyDr ale przynajmniej w PPS-ie ładnie pokazuje dlaczego czegoś nie wysłało i można normalnie poprawić błędy jakie się pokazują (chociaż czasami nie można dojść do tego dlaczego jest jakiś błąd)
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: mlutek w Czerwca 17, 2026, 22:01:09 pm
Ok, dzieki. Do rozliczenia podpinam sk wiec jest OK. Jestes pewny ze to z tym papierowym to tylko problem ICD10? Bo do wizyty mozna podpiąć sk EL o ile istnieje lub papierowe. W przypadku papierowego to uzupełniamy o wymagane dane, Typu Lekarz, Regon ICD10 itp...a podobno tego nie czyta i jest jakis z tym problem...W rozliczeniach to dziala. W MyDr jest jeszcze opcja przyjety Przyjecie Pacjenta w celu wykonania swiadczenia zgodnie z planem leczenia ( np wizyty kontrolne) czy to nie zadziala, albo tak byc nie moze??? Nie miales problemu z nazwiskami? co nie do konca sie zgadzaja i rozbieznosci w Ewus i na sk????
Tytuł: Odp: Podłączenie Centralnej e-rejestracji w PPS
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Czerwca 17, 2026, 22:07:07 pm
Z poradnią kardiologiczną w MyDr nie miałem styczności więc nie wiem jakie błędy tam wyrzuca. W PPS pokazuje: brak nr telefonu, skierowanie bez rozpoznania, skierowanie "zrealizowane". Z danymi osobowymi nie wywala żadnych błędów.
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 659KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 17.

[Pokaż zapytania]