Wysłałem jak co dzień raport SWX ze świadczeniami STM na szoi przez WSBROKER w Somedzie i PPSie i w szczegółach importu mam wszystko nie zaimportowane z powodu błędu Tytuły uprawnienia BD, BT, BZ, BC, TX, BRM, K nie są obecnie obsługiwane. Pierwszy raz to widzę, ktoś się z tym spotkał? Co to za błędy, czego dotyczą?
Sprawozdanie w komunikacie XML SWIAD realizacji świadczeń udzielonych beneficjentom ochrony czasowej po 4 marca 2026 r. będzie możliwe od 1 maja 2026 r.Póki co tylko czekać i nie tyle co na nfz jak i aktualizację kamsoftu by dostosował program.
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/wygasla-specustawa-dla-obywateli-ukrainy-wazny-komunikat-dla-placowek-medycznych-i-aptek,8904.htmlCytujSprawozdanie w komunikacie XML SWIAD realizacji świadczeń udzielonych beneficjentom ochrony czasowej po 4 marca 2026 r. będzie możliwe od 1 maja 2026 r.Póki co tylko czekać i nie tyle co na nfz jak i aktualizację kamsoftu by dostosował program.
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/wygasla-specustawa-dla-obywateli-ukrainy-wazny-komunikat-dla-placowek-medycznych-i-aptek,8904.htmlCytujSprawozdanie w komunikacie XML SWIAD realizacji świadczeń udzielonych beneficjentom ochrony czasowej po 4 marca 2026 r. będzie możliwe od 1 maja 2026 r.Póki co tylko czekać i nie tyle co na nfz jak i aktualizację kamsoftu by dostosował program.
Jak dostosować program bez nowego formatu SWIAD? :P Rozporządzenie wymaga w dokumencie potwierdzającym przekazania np. dat zakwaterowania od - do dla dokumentu ZB (zbiorcze zakwaterowanie) przy uprawnieniu BZ czy przewidywanej daty porodu dla karty przebiegu ciąży przy uprawnieniu BC... Takich pól nie ma aktualnie w SWIAD a NFZ nie raczył w żaden sposób sprecyzować jak alternatywnie im przekazać te wartości w przypadku gdyby nowego formatu SWIAD nie udostępnili...
powinna zostać opublikowana nowa wersja komunikatu SWIAD i na jej podstawie info o modywikacji/dodaniu konkretnych elenmentów.Dlaczego? To tylko kolejne kody, które są umieszczane w miejscu już dawno istniejącym w komunikacie SWIAD. NFZ ich nie przyjmował, bo potrzebował czasu na dostosowanie swoich systemów.