Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Rozliczenia świadczeń => REH => Wątek zaczęty przez: RafalOlczyk w Stycznia 20, 2025, 21:40:46 pm

Tytuł: Umowa na diagnostykę w fizjo ambulatoryjnej i fizjo domowej
Wiadomość wysłana przez: RafalOlczyk w Stycznia 20, 2025, 21:40:46 pm
Heja,czy ktoś rozwieje wątpliwości dotyczące wymogu posiadania umowy na diagnostykę laboratoryjna,rtg,emg,densytometrie,usg w fizjo ambulatoryjnej oraz fizjo domowej??? Czy to sie tyczy tylko gdy sie wystepuje na porady lekarskie czy też tego gdy sie wykazuje umowęna konsultacje  z lekarzem rehabilitacji?
Tytuł: Odp: Umowa na diagnostykę w fizjo ambulatoryjnej i fizjo domowej
Wiadomość wysłana przez: RafalOlczyk w Lutego 04, 2025, 00:41:51 am
Serio? ponad 544 wyświetleń i zero komentarza
Tytuł: Odp: Umowa na diagnostykę w fizjo ambulatoryjnej i fizjo domowej
Wiadomość wysłana przez: C.M. Legionów w Lęborku w Lutego 04, 2025, 07:07:37 am
Ja w pomorskim mam lekarza do konsultacji, ale umowy na diagnostykę nie mam bo porady nie występują ze względu na posiadanie również poradni rehabilitacyjnej. W poradni również nie mam umowy na diagnostykę.
Jak pytałem na etapie kontraktowania to uzyskałem odpowiedź, że umowa jest wymagana  w momenciegdy są wykazywane porady i zlecane badania.
Tytuł: Odp: Umowa na diagnostykę w fizjo ambulatoryjnej i fizjo domowej
Wiadomość wysłana przez: RafalOlczyk w Lutego 04, 2025, 10:53:24 am
Czyli by wychodziło na to, że diagnostyka musi być gdy ma się kontraktowane porady lekarza. Też mi się wydaje to logiczne ale dlaczego wśród fizjoterapeutów krążą takie plotki że kontraktując fizjo ambulatoryjne lub domowe to według nowych zasad wymagają umowy na diagnostykę?
Tytuł: Odp: Umowa na diagnostykę w fizjo ambulatoryjnej i fizjo domowej
Wiadomość wysłana przez: lmek w Lutego 13, 2025, 14:04:40 pm
Dzień dobry,

badania diagnostyczne i laboratoryjne są wymagane dla zakresu świadczeń fizjoterapii domowej + oczywiście umowa na transport sanitarny.
Badania laboratoryjne i diagnostyczne są potrzebne do porady lekarskiej kompleksowej w warunkach domowych, która jest produktem rozliczeniowym m.in. w zakresie fizjoterapii domowej. W zakresie f. domowej wykazujecie Państwo jako warunek konieczny 1/4 etatu lekarza o określonych specjalizacjach i ten lekarz może zlecić wykonanie badań.

To tak a propos liczy wyświetleń i nikt nic :) i obowiązuje to już od 2022 r.


Tytuł: Odp: Umowa na diagnostykę w fizjo ambulatoryjnej i fizjo domowej
Wiadomość wysłana przez: RafalOlczyk w Lutego 14, 2025, 08:49:04 am
Hejka, a masz link do tych ustaleń?Gdzie jest napisane czarno na białym, że fizjo domowe musi mieć też umowy na diagnostykę?
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 659KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 17.

[Pokaż zapytania]