Tak, zgodnie z przepisami dotyczącymi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), wyniki badań, które otrzymujecie w formie papierowej, powinny zostać przekształcone na wersję elektroniczną i włączone do systemu, w którym prowadzicie dokumentację medyczną pacjentów oraz rozliczacie wizyty.
Nie można prowadzić dokumentacji mieszanej czyli elektroniczno-papierowej. Albo elektronicznie albo papierowo. Obowiązuje elektroniczna, papierowa może być w wyjątkowych sytuacjach. To jest w rozporządzeniu.Tak, zgodnie z przepisami dotyczącymi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), wyniki badań, które otrzymujecie w formie papierowej, powinny zostać przekształcone na wersję elektroniczną i włączone do systemu, w którym prowadzicie dokumentację medyczną pacjentów oraz rozliczacie wizyty.
To ja bym poprosił o dokładne wskazanie przepisów, które o tym mówią.
LABy do tego różnie podchodzą. Znam takie, które twierdzi, że zleceniodawca powinien raportować. Chodzi jak zwykle o pieniądze i utrzymanie jakiegoś rodzaju "EDMSuit'a" od swojego dostawcy. Kamsoft ma możliwość zaraportowania wyniku badania, które wróci jako wynik w formacie HL7. Tutak potrzebna integracja. Tę formę można uznać za EDMa. Żadne skanowanie tutaj nie przejdzie.Raportuje zleceniodawca. A co w przypadku badańn komercyjnych? - powinno laboratorium. Ale tu jest potrzebna wymiana pomiędzy zleceniodawcą i laboratorium, pomija P1.
Mam jeszcze pytanie dotyczące sposobu przesyłania przez podwykonawcę informacji o podmiocie zlecającym:
'Podwykonawca raportując do SIM wskazuje wykonane przez niego procedury oraz oznaczenie podmiotu zlecającego wykonanie tej procedury (identyfikator i umowa z NFZ), a także przekazuje informacje o indeksie EDM, który będzie udostępniać online.'
Jak dokonać tego w KS-SOMED?
To co Pan opisuje jeszcze nie obowiązuje ze względu na poddany do konsultacji i do dnia dzisiejszego nie zatwierdzony przez MZ / CeZ scenariusz opisany pod tym linkiem:
https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/zm-propozycja-obslugi-scenariuszy-dla-podwykonawstwa