Społecznościowe Forum Podstawowy Problem Świadczeniodawcy

Pozostała sprawozdawczość w formacie otwartym => Kolejki oczekujących => Wątek zaczęty przez: iwomik192 w Marca 01, 2017, 17:32:53 pm

Tytuł: Kolejka w poradni z autyzmem
Wiadomość wysłana przez: iwomik192 w Marca 01, 2017, 17:32:53 pm
Kolejka dotyczy prowadzonych zajęć terapeutycznych. w mojej poradni dziecko ma stały grafik zajęć i uczęszcza tak długo aż rodzice nie zrezygnują z powodu zajęć pozalekcyjnych przeprowadzki. Na terapie mam obowiązek wykazywać w kolejce nowo zdiagnozowane osoby które na chwilę obecną nie mogą wejść w terapie ponieważ nie ma miejsca. A tak naprawdę nie wiem kiedy będzie wolne miejsce. Jak mam to wykazać w kolejce? i drugie pytanie jak traktować osobę która kiedyś chodziła na terapie i zrezygnowała bo nie pasował jej terapeuta i warunki. Teraz chce wrócić po kilku latach i twierdzi ze to było zawieszenie w zajęciach. Dla mnie to była rezygnacja z terapii i powinna normalnie czekać w kolejce. Prosze o podpowiedź jak u siebie roziązujecie takie sprawy.
Tytuł: Odp: Kolejka w poradni z autyzmem
Wiadomość wysłana przez: 09061303 w Marca 01, 2017, 18:14:32 pm
Wypowiem się ogólnie, niekoniecznie w kontekście tej poradni, bo nie mam z takową styku.
1. Jak jeszcze był obowiązek prowadzenia kolejki w pielęgniarskiej opiece długoterminowej, to był podobny dylemat - pacjent zwalniał miejsce w większości przypadków jak zmarł, czego nie można raczej przewidzieć. Dwie przychodnie mocno "walczyły" z podkarpackim NFZ, żeby dostać wytyczne co do terminu jaki mają podawać - nie pamiętam czy takową dostały (nie podejrzewam, ale mogły usłyszeć jakieś sugestie), ale zawsze wykazywały ostatni dzień obowiązywania danej umowy - terminy im bliżej końca umowy były coraz bliższe, później, jak dostawali nową umowę, przesuwały się dalej. Najważniejsze - nikt się do tego nigdy nie przyczepił, bo strona NFZ dobrze wiedziała o co chodzi.
Moim zdaniem - w tym przypadku trzeba wpisać pacjenta (bo jest obowiązek) gdzieś w przyszłość, przesuwać go w razie nadejścia tej daty i umieć się z tego wytłumaczyć w razie kontroli. Nie podejrzewam, że gdziekolwiek są na tę okoliczność jakieś wytyczne. Jeśli jest ktoś w stanie określić, że terapia któregoś pacjenta mniej więcej może się skończyć w danej dacie (nie mówię, że kogoś da się wyleczyć), to bym pisał ta datę.

2. Moja interpretacja - pacjent zrezygnował, pacjentowi oferujemy możliwość udzielenia usługi w najbliższym możliwym terminie - traktujemy go jako nowego pacjenta. Ogólnie, nie wiem jakie pacjent ma szanse dowieść jakiekolwiek zawieszenie, ale jakby miał to fajnie na taką okoliczność byłoby brać od pacjenta jakiegoś kwita w momencie rezygnacji stwierdzającego ten fakt (niekoniecznie ktokolwiek będzie takie coś chciał podpisać, ale wtedy sprawa byłaby czysta).
Tytuł: Odp: Kolejka w poradni z autyzmem
Wiadomość wysłana przez: Rilup w Marca 01, 2017, 23:13:43 pm
Kolejka jest prowadzona dla komórki organizacyjnej, a nie osobno do diagnozy i terapii. Pacjent zdiagnozowany więc nie powinien być wykazywany w kolejce drugi raz, bo rozumiem, że już w niej był jak czekał na diagnozę?
Wolne miejsca na terapie, to tak naprawdę sprawa organizacji pracy, np. 2 lata terapii dla danego pacjenta i planowa przerwa np. na pół roku a w to miejsce nowy pacjent.
Co do drugiego pytania, to też mi się wydaje, że pacjenta należy traktować jako nowego, no i dobrze jest brać oświadczenia w przypadku rezygnacji.

Mam prośbę iwomik192 czy możesz odpisać na mój post w temacie "wykazywanie świadczeń" http://forumpps.pl/index.php?topic=7915.0
z góry dzięki ;)
Style:2: Portal (default), Printpage (default).
Pod-szablony:4: init, print_above, main, print_below.
Pliki językowe:6: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:13 - 634KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 13.

[Pokaż zapytania]