collapse

Reklama


Autor Wątek: brak danych personalnych pacjenta  (Przeczytany 8990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
brak danych personalnych pacjenta
« dnia: Listopada 27, 2009, 18:24:59 pm »
Mam tak??e problem dotyczÄ?cy patrona??y. Wszystkie wr??ci??y z b??Ä?dem "brak danych personalnych pacjenta". Zmieni??am w module Admin opcje SWIAD_DANE_OSOB na TAK, ale w kolumnie warto??Ä? domy??lna ca??y czas pozostaje "nie" (nie wiem czy ma to znaczenie). Wys??a??am jeszcze raz raport i patrona??e wr??ci??y znowu z tym samym b??Ä?dem... :( Ma kto?? mo??e jaki?? pomys?? co jest nie tak?
Czy te ??wiadczenia trzeba usunÄ?Ä? i jeszcze raz wpisaÄ?? (wszystkie po prostu "poprawi??am", ??eby zosta??y jeszcze raz wys??ane).
Je??li kto?? ma jaki?? pomys?? bardzo proszÄ? o pomoc...
Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2009, 18:50:36 pm »
Mam tak??e problem dotyczÄ?cy patrona??y. Wszystkie wr??ci??y z b??Ä?dem "brak danych personalnych pacjenta". Zmieni??am w module Admin opcje SWIAD_DANE_OSOB na TAK, ale w kolumnie warto??Ä? domy??lna ca??y czas pozostaje "nie" (nie wiem czy ma to znaczenie).

Ustawienie opcji SWIAD_DANE_OSOB na TAK powinno rozwiÄ?zaÄ? problem. Wklej czÄ???Ä? raportu statystycznego, kt??ry wys??a??e?? na SZOI lub wy??lij mi na emaila i zobaczymy czy dane sÄ? prawid??owo przesy??ane w raporcie do NFZ, bo inaczej ciÄ???ko co?? powiedzieÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2009, 19:30:42 pm »
DziÄ?kujÄ? za odpowied??..
Nie wiem czy kopiujÄ? dobry fragment, nie jestem informatykiem i niestety kompletnie nie znam siÄ? od tej strony na tych raportach...
<zestaw-swiadczen id-inst="040-01-946416-00-010165-20090415104939" id-zest-swiad="40470" nr-wersji="7" typ="A" usun="N" mom-wprow="2009-11-02T19:58:57" mom-modyf="2009-11-25T14:03:55" nfz:nr-wersji-rozl="7">
- <dane-zestawu nfz:charakter="0">
- <pacjent>
  <ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="NN" id-osoby="73071710200" />
  <pacjent-stat plec="1" data-urodz="2009-09-13" />
- <uprawnienie nfz:id-upraw="2" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
- <podmiot-fin>
  <nfz-min kod="07" />
  </podmiot-fin>
  </uprawnienie>
  </pacjent>
MogÄ? przes??aÄ? oczywi??cie ca??y raport. Pisa??am do kamsoftu, ale po wys??aniu im raportu i raportu zwrotnego, pani odpisa??a mi "proszÄ? wpisaÄ? imiÄ? i nazwisko w karcie pacjenta", co by??o oczywi??cie zrobione od poczÄ?tku, przecie?? nie o ten problem chodzi :( potem nie dosta??am ju?? ??adnej wiadomo??ci.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2009, 19:49:31 pm »
Napewno masz w??Ä?czonÄ? opcje w module ADMIN?
Bo nie przekazujesz danych osobowych pacjenta, brakuje:


<zestaw-swiadczen id-inst="040-01-946416-00-010165-20090415104939" id-zest-swiad="40470" nr-wersji="7" typ="A" usun="N" mom-wprow="2009-11-02T19:58:57" mom-modyf="2009-11-25T14:03:55" nfz:nr-wersji-rozl="7">
- <dane-zestawu nfz:charakter="0">
- <pacjent>
  <ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="NN" id-osoby="XXXXXXXXXXX0" />
  <dane-osob imie="imie" nazwisko="nazwisko">
  <pacjent-stat plec="1" data-urodz="2009-09-13" />
- <uprawnienie nfz:id-upraw="2" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
- <podmiot-fin>
  <nfz-min kod="07" />
  </podmiot-fin>
  </uprawnienie>
  </pacjent>

i dla tego ten b??Ä?d.

EDIT: W ka??dym razie korzysta??em dzisiaj z tej opcji na najnowszej dostÄ?pnej wersji i problemu z dzia??aniem opcji nie by??o.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 21:35:04 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 27, 2009, 20:46:56 pm »
Jest tak:
jak pod??wietlam tÄ? opcjÄ?, to na dole w tabeli pojawia siÄ? TAK, natomiast w kolumnie obok oznaczonej jako "warto??Ä? domy??lna" widnieje wciÄ??? NIE...
Zmienia??am to z 5 razy, wys??a??am ju?? 3 raporty i za ka??dym razem jest to samo... :(:(
Dlatego kompletnie nie mam pojÄ?cia co zrobiÄ?, bo wszystko wyglÄ?da tak, jakby m??j KSPPS wciÄ??? traktowa?? tÄ? opcjÄ? jako nie, a inaczej ni?? przez Popraw siÄ? tego zmieniÄ? chyba nie da.
Zw??aszcza, ??e wypowiada??y siÄ? ju?? osoby, kt??re zmieni??y tÄ? opcjÄ?, wys??a??y raport i wszystko jest w porzÄ?dku.
Mo??e spr??bujÄ? zainstalowaÄ? od nowa program na innym komputerze i tam to zmieniÄ?, mo??e u mnie w programie jakie?? b??Ä?dy wystÄ?pujÄ?? :(

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2009, 00:28:59 am »
U mnie r??wnie?? po zmianie parametru raport nie zosta?? odrzucony. Czy na pewno po zmianie opcji zakwestionowane ??wiadczenia zmieni??e?? do ponownej wysy??ki (F4, enter dla ka??dego ??wiadczenia)?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2009, 12:38:30 pm »
Oczywi??cie, ??e tak. Gdybym tego nie zrobi??a, ??wiadczenia przecie?? nie zosta??yby chyba w og??le wys??ane... :(:(
Dlatego w??a??nie nie rozumiem o co chodzi, u wszystkich siÄ? to uda??o... :(

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2009, 20:16:54 pm »
Oczywi??cie, ??e tak. Gdybym tego nie zrobi??a, ??wiadczenia przecie?? nie zosta??yby chyba w og??le wys??ane... :(:(
Dlatego w??a??nie nie rozumiem o co chodzi, u wszystkich siÄ? to uda??o... :(

Micha?? mia?? na my??li nastÄ?pujÄ?cÄ? sytuacjÄ? ??e wys??a??a?? raport, dosta??a?? raport zwrotny z b??Ä?dami, po czym zmieni??a?? opcjÄ? SWIAD_DANE_OSOB na TAK i ponownie generowa??a?? ten sam raport statystyczny.

A nale??y po otrzymaniu b??Ä?du w raporcie zwrotnym statystycznym, nale??y na ka??dym ??wiadczeniu z b??Ä?dem zrobiÄ? popraw F4 i enter (albo jak siÄ? program pyta: Czy skorygowaÄ? (nie jest to wymagane procedurÄ? sprawozdawczÄ?) produkty w ramach tego ??wiadczenia ? to mo??esz kliknÄ?Ä? TAK), zmieniÄ? opcje w module ADMIN, utworzyÄ? nowy raport statystyczny, wygenerowaÄ? plik i wys??aÄ? do NFZ.

EDIT: Jakby?? zrobi??a to w spos??b pierwszy czy drugi to ustawianie opcji powinno spowodowaÄ? wys??anie informacji w raporcie o imieniu i nazwisku oraz miejscowo??ci, adresie pocztowym itd.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2009, 21:33:03 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 29, 2009, 16:03:25 pm »
zrobi??am dok??adnie tak jak jest opisane.
Trzy razy.
Za ka??dym razem w raporcie dalej nie pojawia siÄ? imiÄ? ani nazwisko.
Spr??bowa??am ju?? na innym komputerze (od nowa program), najpierw usunÄ???am te ??wiadczenia po??o??nej, p????niej zmieni??am opcjÄ?, wpisa??am ??wiadczenia na nowo i zrobi??am nowy raport i z tego co widzÄ?, chyba siÄ? uda??o, imiona i nazwiska siÄ? pojawi??y. Nic z tego nie rozumiem, zobaczÄ? jutro co bÄ?dzie w zwrotnym...
Mam nadziejÄ?, ??e bÄ?dzie ok.
NapiszÄ? jutro.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 29, 2009, 21:08:19 pm »
Za ka??dym razem w raporcie dalej nie pojawia siÄ? imiÄ? ani nazwisko.
Mo??e czego?? nie rozumiem, ale dlaczego majÄ?c numer PESEL, identyfikujesz pacjenta po NN ?
<ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="NN" id-osoby="XXXXXXXXXXX0" />
Kiedy zmienisz identyfikacjÄ? pacjenta na P, dane dodatkowe takie jak imiÄ?; nazwisko; adres itp. nie powinny byÄ? generowane,
je??li bÄ?dÄ? wygenerowane dostaniesz b??Ä?d, tak przynajmniej wnioskujÄ? czytajÄ?c inne wÄ?tki tego forum oraz forum.nfz-wroclaw.pl
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 29, 2009, 21:22:50 pm »
Po prostu wpisa??a w polu numer dokumentacji medycznej numer PESEL opiekuna, tak sobie ??yczÄ? nie kt??re OW NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 30, 2009, 13:26:56 pm »
Dok??adnie tak by??o.
W Mazowieckim NFZ wymagajÄ?  PESELu opiekuna, kamsoft kaza?? wpisywaÄ? go w tym w??a??nie polu. Inaczej nie przechodzi.
WciÄ??? czekam na weryfikacjÄ? raportu.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 30, 2009, 16:36:10 pm »
Po prostu wpisa??a w polu numer dokumentacji medycznej numer PESEL opiekuna, tak sobie ??yczÄ? nie kt??re OW NFZ.
Ciekawe jest to co piszesz, mia??em wra??enie ??e pesele opiekuna to zasz??o??Ä? historyczna roku 2008
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 30, 2009, 18:14:11 pm »
Ciekawe jest to co piszesz, mia??em wra??enie ??e pesele opiekuna to zasz??o??Ä? historyczna roku 2008

Dobre masz wra??enie, ale pracownicy NFZ majÄ? gdzie?? rozporzÄ?dzenie MZ i sami wiedzÄ? lepiej. ZresztÄ? po czÄ???ci ma jÄ? racjÄ?, numer dokumentacji medyczny co to jest za identyfikator. Ale od roku 2010 majÄ? wr??ciÄ? PESELe opiekun??w.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: brak danych personalnych pacjenta
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 30, 2009, 18:26:48 pm »
Ale nie wiem o co ta k????tnia, bez Peselu opiekuna jest odrzucone, z peselem przyjÄ?te. Je??li kto?? nie wpisuje i mu zaliczajÄ?, to tym lepiej.

Mam ju?? zwrotny, wszystko jest ok. Z kamsoftu kazali mi przys??aÄ? kopiÄ? bezpiecze??stwa, po analizie stwierdzili, ??e musia??y wystÄ?piÄ? jakie?? b??Ä?dy podczas aktualizacji, dlatego z nowego programu przesz??o.
Tak??e problem z g??owy. DziÄ?kujÄ? wszystkim za pomoc, gdyby kto?? mia?? podobny problem - od nowa zaistalowaÄ? i zaktualizowaÄ? system, potem zmieniÄ? tÄ? opcjÄ? i wys??aÄ? jeszcze raz.
Pozdrawiam,
Magda

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]