collapse

Reklama


Autor Wątek: 3 700 023 Przesłano nieprawidłowe identyfikatory uprawnień (brak identyfikatorów  (Przeczytany 6702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Witam,
czy ktoś w Was spotkał się z takim błędem?? Wróciły mi raporty zwrotne i w części pacjentów komunikat z takim błędem. Pozycje te zostały już odrzucone na etapie importu na SZOI. Nie mam pojęcia za bardzo co to jest i jak to ugryźć. Tym bardziej że wprowadzanych było dużo pacjentów i świadczeń a ten błąd wywaliło mi tylko przy części.
Ma ktoś może jakąś wizję ? :)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
sprawdź ubezpieczenia tych pacjentów u których świadczenia zostały odrzucone.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
ale chyba gdyby coś nie tak było z ich ubezpieczeniem to dostałabym w zwrotnym info. że "pacjent nieubezpieczony", albo że "brak pacjenta w wykazie ubezpieczonych" albo coś z tej "serii".  Poza tym chyba nie byłoby problemu juz przy imporcie na Szoi, bo przeciez mam takich pacjentów nieubezpieczonych, i sam import poszedł bez problemu.  ???

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9321
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Przede wszystkim musisz sprawdzić jakie uprawnienia dodatkowe mają wpisane odrzuceni pacjenci.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
u wszystkich pacjentów (i tych odrzuconych i tych poprawnie zaimportowanych) mam w polu "Uprawnienie dodatkowe pacjenta" wpisane    "10"
jak ja nie znoszę takich sytuacji, kiedy nie wiem o co chodzi  >:( wwwrrrrr

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Najlepiej wklej część raportu statystycznego z pliku przesyłanego do NFZ, pacjenta z błędem. Od elementu uprawnienie do elementu dane zestawu. Bo chyba problem leży gdzie indziej, tak coś mi się wydaje.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
W pliku xml odszukaj zestaw świadczeń który został odrzucony, następnie przejdź do elementu <uprawnienie i sprawdź jakie wartości znajdują się w atrybucie tytul-uprawn
Tytuły uprawnień zdefiniowane są w rozporządzeniu http://www.abc.com.pl/serwis/du/2008/0801.htm, jeśli wartość tytul-uprawn nie zawiera się w zbiorze
(U; N; I; UE; UM; AL; NA; PS; CU; ZA; RP) to tu leży problem, z drugiej strony jeśli znajdziesz wartość inna niż podałem, to jak pps mógł to zrobić ?? czyżby jakiś buggg programu, a może ręczne nanoszenie poprawek  :)
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Była wersja PPS-a (wersja 2009.04.3.1), która powodowało błąd przesłania raportu na SZOI i wyświetlał się komunikat z błędem:

Błąd operacji importu Komunikat statystyczny (medyczny) [SWX]
--------------------------------------------------------------------------------
 
(E)B001 ? Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format.


--------------------------------------------------------------------------------
cvc-complex-type.2.4.b: The content of element 'pacjent' is not complete. One of '{"www.csioz.gov.pl/xml/swd-platnik/1":pacjent-stat, "www.csioz.gov.pl/xml/swd-platnik/1":dane-osob, "www.csioz.gov.pl/xml/swd-platnik/1":uprawnienie}' is expected.


teraz zapewne zostało to poprawione w systemie NFZ i raporty można przesłać na SZOI, ale błąd zwracany jest w raportach zwrotnych. W takiej sytuacji pomagała aktualizacja do wyższej wersji programu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
w końcu doszłam w czym tkwił błąd. Wyrzuciłam wszystko do csv, i okazało się że w niektórych pozycjach (świadczeniach) w kolumnie gdzie podany byc powinien numer oddziału NFZ tego numeru brak. I te pozycje właśnie mi odrzucało juz na imporcie. Co ciekawe sytuacja wyglądała tak:  jeden pacjent z 20 świadczeniami z czego np. w 12 numer oddziału jest a wpozostałych 8 tego numeru brak  ??? Nie mam pojęcia dlaczego i z jakiego powodu tak się stało, ważne jest to że po "ręcznym" wprowadzeniu tego numeru i zaimportowaniu tego do pps'a raporty poszły bez problemu.
Więc gdyby komuś taki zonk się trafił, to wiecie już co robić:)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 160
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9321 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3083 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]