collapse

Reklama


Autor Wątek: Ugoda za 2009rok  (Przeczytany 2814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zupa

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 1
Ugoda za 2009rok
« dnia: Września 16, 2011, 10:40:31 am »
Witam, wiem że temat ugód pojawiał się na forum wielokrotnie, jednak mam pewne wątpliwości, które chciałbym rozjaśnić, bo jak już coś wyśle, a będzie źle to zacznę się "babrać".

Przede wszystkim, po pobraniu wszystkich zwrotnych z szoi, wgrałem umowę ugodową, w module serwis w ks-pps wybrałem [C6] Ugody, jako umowę źródłową wybrałem tę za 2009rok, docelową - ugodę. I ok, jednakże w umowie źródłowej pokazuje ilość pkt 84, natomiast w ugodzie limit jest 83. Czy teraz, wybierając źródłową i docelową (ugoda) mogę kliknąć powiąż, przy wybranej opcji "Wszystkie potwierdzone (ugoda)" i zaakceptowaniu, nie będzie żadnego problemu z tą rozbierznością punktową? pół biedy jakby było odwrotnie, ale jest jeden pkt więcej.

Druga sprawa, jest tą, jaką puścić statystykę, to jest 2009rok w ks-pps widzę nie jest ustawione naliczanie NFZ, w szoi też nie, jeśli się da to nawet wolałbym tego nie ruszać. W takim wypadku puścić raport w wersji 5 1.5 czy 4 1.4(ta chyba obowiązywała w 2009roku), jeśli tak, to najpewniej rozliczeniówke też już będę musiał puścić "starym trybem".

Za wszelkie wskazówki ogromnie dziękuję i pozdrawiam.

Offline fobetor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 13
Odp: Ugoda za 2009rok
« Odpowiedź #1 dnia: Września 28, 2011, 13:42:38 pm »
Witam

Nie spodziewałem się, że jeszcze usłyszę o ugodach za 2009r. Obawiam się, że nawet jak będziesz robił wszystko tak jak trzeba to i tak mogą pojawić się błędy bo niestety zdarza się tak, że producent oprogramowania wrzucając nowe wersje nie zawsze dokładnie testuje rzadziej używane funkcje programu.

Funkcja przenoszenia produktów pomiędzy umowami przenosi tylko tyle ile trzeba aby wypełnić umowę docelową - reszta zostaje na pierwotnej. Bardzo ważną sprawą jest to, żebyś wykonał kopię bezpieczeństwa przed rozpoczęciem przepinania produktów oraz dokładnie sprawdził czy w świadczeniach rzeczywiście wszystko wygląda tak jak powinno. Coś poszło nie tak? Wciągasz kopię i próbujesz znów albo męczysz ks, ale nie masz rozgrzebanej bazy a to bardzo ważne.

Jeżeli chodzi o statystykę to polecam zadzwonić bezpośrednio do funduszu, wyjaśnić sprawę i dopytać o wersję swx. Ważne jest aby na umowie wybrać stary tryb rozliczania i tak samo w programie (ten z sprzed 2011).
Niestety nie podałeś skąd jesteś, więc ciężko mi skierować do odpowiedniej osoby. W Kuj-Pom dzwonił bym do Pani Dźwigały   52-325-29-73
albo do Pana Stefańskiego   52-325-28-89.

Dodatkowo polecam przed wysłaniem jakiegokolwiek raportu swx do nfz sprawdzić czy nie zebrały się na raporcie świadczenia z innych lat np.2008 albo 2010, jeżeli tak to lepiej je usunąć.

Jak już będziesz rozmawiał z NFZ to upewnij się, że są odblokowane okresy rozliczeniowe a jak tak to do kiedy - w przeciwnym wypadku odrzucone zostaną wszystkie produkty i sprawa się trochę skomplikuje, nie jakoś niesamowicie ale po co sobie życie utrudniać.
Pozdrawiam
Piotr Dobielski
p.dobielski@gmail.com
535-556-657

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 172
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3080 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]