collapse

Reklama






Autor Wątek: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?  (Przeczytany 37691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 14, 2009, 12:14:20 pm »
no tak, pomimo ??e w ambulatoryjnej harmonogram kom??rki robi??em taki sam to nie zwraca??em widocznie uwagi na liczbÄ? godzin tygodniowo. jednak pielÄ?gniarkom podawa??em tam po 37,55h ka??dej.

natomiast jak napisa??em wcze??niej w wyjazd??wce kiedy jest ona realizowana we w??asnym zakresie (tylko dla swoich pacjent??w) kom??rkÄ? podajÄ? gabinet pielÄ?gniarki ??r. i podajÄ? jej normalny harmonogram (8:00-18:00). podobnie z harmonogramami pielÄ?gniarek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 16, 2009, 09:47:55 am »
Mam nieprzyjemnÄ? wiadomo??Ä? dla os??b z Kujawsko-Pomorskiego. W??a??nie otrzyma??em telefon z NFZ z informacjÄ?, ??e pracownicy i harmonogramy muszÄ? byÄ? dodane we wszystkich pozycjach a nie tak jak ja zrobi??em (czyli w jednej) bo inaczej bÄ?dÄ? problemy. ??yczÄ? mi??ego klikania :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 16, 2009, 09:59:44 am »
W Mazowiecki w pozosta??ych zakresach w POZ nale??y tylko aktualizowaÄ? harmonogramy przacy kom??rek.
Je??eli to musisz wykonaÄ? to siÄ? nie przejmuj, bo to idzie w miarÄ? sprawnie
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 16, 2009, 10:11:50 am »
Mam nieprzyjemnÄ? wiadomo??Ä? dla os??b z Kujawsko-Pomorskiego. W??a??nie otrzyma??em telefon z NFZ z informacjÄ?, ??e pracownicy i harmonogramy muszÄ? byÄ? dodane we wszystkich pozycjach a nie tak jak ja zrobi??em (czyli w jednej) bo inaczej bÄ?dÄ? problemy. ??yczÄ? mi??ego klikania :)

moglbym powiedzieÄ? "a nie m??wi??em?" ;D ale niestety mam nieprzyjemnÄ? wiadomo??Ä? - pomimo ??e jako jedyny w moim mie??cie zrobi??em poprawne harmonogramy dla POZP to niestety POZN wymaga podania harmonogram??w "nocnych" czyli moje wywody sprzed kilku post??w (powy??ej) szlag trafi??  ;D

r??wnie?? ??yczÄ? mi??ego klikania...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 16, 2009, 10:22:54 am »
czy jedynÄ? mo??liwo??ciÄ? to jest zrobienie harmonogramu kom??rki na 24h, harmonogramu pielÄ?gniarki r??wnie?? 24h a dopiero we wniosku w ka??dej pozycji wpisywanie rÄ?czne harmonogramu?

dw??ch harmonogram??w do miejsca nie da rady utworzyÄ?... dw??ch tych samych miejsc dla pracownika r??wnie?? (po to zeby kopiowac harmonogramy)

innego rozwiÄ?zania nie widzÄ?... chyba zeby zmieniÄ? w miejscu na czas tworzenia zg??oszenia harmonogram na "nocny"?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 16, 2009, 11:06:50 am »
czy jedynÄ? mo??liwo??ciÄ? to jest zrobienie harmonogramu kom??rki na 24h, harmonogramu pielÄ?gniarki r??wnie?? 24h a dopiero we wniosku w ka??dej pozycji wpisywanie rÄ?czne harmonogramu?

dw??ch harmonogram??w do miejsca nie da rady utworzyÄ?... dw??ch tych samych miejsc dla pracownika r??wnie?? (po to zeby kopiowac harmonogramy)

innego rozwiÄ?zania nie widzÄ?... chyba zeby zmieniÄ? w miejscu na czas tworzenia zg??oszenia harmonogram na "nocny"?


dok??adnie; na czas tworzenia zg??oszenia mozna przypisac pracownikom w miejscu potrzebny harmonogram wzorcowy , kt??ry bedzie mozna kopiowac - rozpisac juz szczeg????owo taki harmonogram, np nocny, dzienny z przedzialami czasowymi na pracÄ? w gabinecie i wizyty domowe itp

dla miejsca tez mozna miec kilka harmonogram??w i skorzystac z opcji pobierz harmonogram z portalu - taka opcja jest w szoi zow, lub przypisac do kom??rki przed zg??oszeniem zmian
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2009, 11:08:35 am wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 16, 2009, 11:26:20 am »
Ja r??wnie?? dosta??em dzisiaj telefon, ze harmonogram musi byÄ? rozbity na pracÄ? gabinet-teren oraz do KA??DEGO zakresu ??wiadcze??. Szczerze powiem, ??e przyda??by siÄ? mini poradnik. Pani m??wi??a ??e na stronie gdzie?? jest instrukcja...

EDIT: Ciekawe po co jest opcja "Harmonogramy wzorcowe" jak nie mo??na ich p????niej wykorzystaÄ? przy zmianie potencja??u :/

No to czas klikaÄ?, do ka??dego zakresu ??wiadcze?? trzeba dodaÄ? personel i do ka??dego pracownika wyklikaÄ? mu harmonogramy:

praca w gabinecie (u mnie 8-10)
praca w ??rodowisku (10-18)

Pytanka:

1. Jaki harmonogram wpisujecie w: "harm. miejsca", odpowiednio dla:
a) pielÄ?gniarki POZ
b) pielÄ?gniarki POZ + nocna

2. Jak wyglÄ?da harmonogram do nocnej dla pracownika? Ka??dy pracownik musi mieÄ? dwa harmonogramy od pon. do pt.?
Pierwszy: 00:00 - 08:00
Drugi: 18:00 – 23:59

Czy wystarczy podaÄ? og??lna liczbÄ? 118h tygodniowo?

Z g??ry dziÄ?ki za odp. bo jak ju?? mam klikaÄ? to chcia??bym to zrobiÄ? raz a porzÄ?dnie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2009, 12:05:42 pm wysłana przez jedrek »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 16, 2009, 13:20:45 pm »
EDIT: Ciekawe po co jest opcja "Harmonogramy wzorcowe" jak nie mo??na ich p????niej wykorzystaÄ? przy zmianie potencja??u :/
No to czas klikaÄ?, do ka??dego zakresu ??wiadcze?? trzeba dodaÄ? personel i do ka??dego pracownika wyklikaÄ? mu harmonogramy:
praca w gabinecie (u mnie 8-10)
praca w ??rodowisku (10-18)

Zr??b sobie wzorcowy:
poniedzia??ek 08-10
poniedzia??ek 10-18
wtorek 08-10
wtorek 10-18
...
...

I p????niej przy dodawaniu harmonogram??w:
1. "praca" zaznacz dodanie harmonogramu bazowego do zg??oszenie i po prostu usunÄ?Ä? dni z godzinami 10-18
2. "wizyty domowe" tak samo tylko usunaÄ? w zg??oszeniu dni z godzinami 8-10

jak dla mnie zawsze to szybciej .

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 16, 2009, 13:37:58 pm »
jak dla mnie zawsze to szybciej .
Jasne ??e szybciej tylko, ??e przy dokonywaniu zmian jak wybieram harmonogram bazowy to mam tylko jednÄ? pozycje "?šredniotygodniowy" a w nim pozycje 8-18.

Czyli pytanie. Co zrobiÄ? po dodaniu harmonogramu wzorcowego aby pojawia?? siÄ? na li??cie harmonogram??w bazowych przy dokonywaniu zmian potencja??u?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 16, 2009, 13:40:41 pm »
Harmonogram wzorcowy dopisaÄ? w miejscu pracy personelu.

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 16, 2009, 14:34:29 pm »
Harmonogram wzorcowy dopisaÄ? w miejscu pracy personelu.

Co?? chyba ??le robiÄ?. Stworzy??em harmonogram wzorcowy tak jak pisa??e??. NastÄ?pnie: ?šwiadczeniodawca -> Struktura organizacyjna -> Kom??rki organizacyjne.
NastÄ?pnie z kolumny operacje wybieram Edytuj i w kt??rym?? tam kroku zmieni??em harmonogram na utworzony wcze??niej.
Po zatwierdzeniu jak wejdÄ? w podglÄ?d kom??rki organizacyjnej to faktycznie wy??wietla siÄ? nowy harmonogram.

Ale przy dokonywaniu zmian potencja??u ciÄ?gle pojawia siÄ? tylko ten stary "?šredniotygodniowy" czy jak mu tam...

Powinno dzia??aÄ? czy ??le zrobi??em?

Przy okazji przypominam czytajÄ?cym o moich pytaniach kilka post??w wy??ej, je??li kto?? siÄ? orientuje :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 16, 2009, 14:40:57 pm »
Tutaj:

?šwiadczeniodawca->Zasoby ??wiadczeniodawcy->Zatrudniony personel->miejsca pracy->edytuj

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 16, 2009, 15:00:09 pm »
Tutaj:

?šwiadczeniodawca->Zasoby ??wiadczeniodawcy->Zatrudniony personel->miejsca pracy->edytuj

DziÄ?kowaÄ?. Z tym usuwaniem to niez??y patent :) Faktycznie idzie du??o szybciej nie trzeba wpisywaÄ? po stokroÄ? 0800 [tab] 1000 [enter] - hehe.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 16, 2009, 15:31:45 pm »
wrrrrr po negatywnym zweryfikowaniu wniosku utowrzy??em nastÄ?pny. W tym nowym pojawi??y mi siÄ? harmonogramy ze starego - b??Ä?dne.

Utowrzylem oczywiscie harmonogram bazowy i we wniosku edytowa??em b??Ä?dne harmonogramy i zmienia??em na poprawne.
Na sam koniec pracownikom zrobilem harmonogramy calodobowe zeby podczas weryfikacji poprzedniego polrocza nie wywalilo mi tamtych starych, zweryfikowalem i zatwierdzilem.

W tym nowym podobno nie mam wprowadzonych harmonogramow... przynajmniej tak w NFZ mowia, bo ja po swojej stronie je widze...

normalnie chyba zraz wyjde z siebie, jak taki biedny lekarz ma sobie poradzic jak ja nie wiem o co chodzi?a najbardziej szlag trafia jak powiedzÄ? ??e co?? ??le robisz ale co to ju?? nie powiedzÄ?... albo wmawiajÄ? ??e nie wporwadzi??e?? harmonogram??w skoro ich nie widzÄ? :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 16, 2009, 16:06:15 pm »
no tak, przypomnia??o mi siÄ?, ??e harmonogram po tym jak mi powiedziano w NFZ wprowadza??em jako "wizyty domowe" i dopiero po zadaniu pytania czy majÄ? u siebie filtr na "pracÄ?" i "wizyty domowe" odnalaz??y siÄ? moje harmonogramy  ;D

Wcze??niej oczywi??cie "musia??em nie wprowadziÄ?, albo mo??e nie zatwierdziÄ? harmonogram??w".

NastÄ?pnie po do??Ä? d??ugich przemysleniach us??ysza??em ??e wizyty domowe wprowadzi??em poprawnie, ale nie wporwadzi??em harmonogramu "praca". WiÄ?c m??wiÄ?, ??e mia??em wprowadziÄ? nocnÄ? jako wizyty domowe. S??yszÄ?: "s??usznie, bardzo s??usznie i ??wietnie pan to zrobi??, ale musi byÄ? praca w ciÄ?gu dnia". T??umaczÄ? wiÄ?c, ??e harmonogram dzienny jest w innej umowie - POZP. S??yszÄ? "s??usznie s??usznie, bardzo dobrze, ma pan racjÄ?. Zg??oszenie zmiany jest OK."

Po takiej rozmowie nie wiem czy napewno jest ok, bojÄ? siÄ? ??e jak wprowadzÄ? resztÄ? ??wiadczeniodawc??w to siÄ? oka??e ??e jednak co?? jest ??le...

EDIT: aha! nie mam ju?? o co siÄ? baÄ? bo i tak nic wiÄ?cej dzi?? nie wprowadzÄ?, SZOI nie dzia??a  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2009, 16:08:34 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 152
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]