collapse

Reklama


Autor Wątek: KOLEJKI ZA STYCZEN 2012  (Przeczytany 4115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
KOLEJKI ZA STYCZEN 2012
« dnia: Lutego 06, 2012, 21:56:47 pm »
wITAM!
To, ze za luty/2012 mamy nowy sposób przesyłania kolejek, to wiem, ale ze za styczen pojawią sie problemy to nie wiedziałam :o rzecz dotyczy stomatologii, wpisałam leczenie ogólnostom oraz protetyczne  i po wysłaniu na Szoi dostałam zwrotkę z info:"SPRAWOZDANO ZDEAKTYWOWANĄ PROCEDURĘ MEDYCZNĄ"-chodzi o protetykę. czy już nie ma obowiązku jej przesyłania?
Pozdrawiam wszystkich lepiej zorientowanych  :-[

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KOLEJKI ZA STYCZEN 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2012, 23:19:54 pm »
Proponuje przeczytać: http://www.nfz-szczecin.pl/n-1558-2.htm -< treść całego komunikatu

zgodnie z art. 12 ust.1 pkt.2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 czerwca 2008 r. w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 123 poz. 801), obowiązek przekazywania szczegółowych informacji o liczbie oczekujących oraz czasie oczekiwania na wybrane procedury medyczne oraz leczenie w ramach terapeutycznych programów zdrowotnych (zgodnie z załącznikiem nr 9 ww. rozporządzenia) istniał do końca 2009 roku. Dotyczy to następujących procedur medycznych: ... leczenie protetyczne (...)

Od 1 stycznia 2010 roku świadczeniodawca wykazuje liczbę osób oczekujących i średni czas oczekiwania do właściwych komórek organizacyjnych *, w których wyżej wymienione procedury są wykonywane (a nie do samych procedur); np. świadczeniodawca udzielający świadczeń w zakresie leczenia protetycznego ma sprawozdawać do Funduszu kolejkę do komórki organizacyjnej jaką jest pracownia protetyki stomatologicznej, a nie kolejkę do procedury leczenia protetycznego.

źródło: www. nfz-szczecin.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: KOLEJKI ZA STYCZEN 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2012, 08:41:53 am »
OK, DZIĘKI ZA ODP.CHOCIAŻ JESTEM Z WOJ. WIELKOPOLSKIEGO, TO MYŚLĘ, ZE ZASADY SA TE SAME. DZIWI MNIE JEDNAK FAKT, ZE DO STYCZNIA 2012 PRZYJMOWALI TE KOLEJKI NA PROTEZY I ANI RAZU NIE MIAŁAM INFO, ZE COŚ JEST NIE TAK. PEWNIE SKOŃCZYŁA IM SIĘ CIERPLIWOŚC :)

Offline K. Borzęcki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 4
Odp: KOLEJKI ZA STYCZEN 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2012, 14:43:15 pm »
Od stycznia zaczęli weryfikować wszystkie informacje jakie są przesyłane w komunikatach, więc teraz wszystko może się zdarzyć...

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: KOLEJKI ZA STYCZEN 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2012, 16:00:38 pm »
Że tak wskażę na swoją wypowiedź z wątku obok http://forumpps.pl/index.php?topic=5087.15#msg30042
No i wkońcu znalazłem w KujPom osobę odpowiedzialną za kolejki i dostałem informację, że jedyne procedury na które trzeba sprawozdawać kolejki to te z zał 10 (przesyłane na zwykłego SZOI komunikatem LIOCZ) + wysokospecjalistyczne wpisywane bezpośrednio w SZOI (w tym drugim SZOI - specjalnie dla kolejek) :)
Tak więc to chyba rozwiewa wątpliwoąsci co do tego na jakie procedury sprawozdawać kolejki.

Natomiast miła Pani powiedział, że jeśli ktoś wyróżnia leczenie protetyczne / ap. ortodontycznym, to pięknie i w ogóle dziękuje, bo na tej podstawie udzielają informacji pacjentom szukajacym najkrótszej kolejki, jednak nie jest to obowiązkowe a ich przesyłąnie nie generuje błedu po stronie NFZ.
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 162
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9321 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3083 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]