collapse

Reklama


Autor Wątek: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość  (Przeczytany 19932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 03, 2016, 08:57:07 am »
3c to jest wariacja na temat jako załącznik do rozporządzenia i chyba się niczym nie różni. W 3c masz jeszcze wagi do wyliczenia wzorku na współczynnik "czy się łapiesz na podwyżkę".  Najważniejsza jest jednak strona trzecia, która mówi, co idzie na PESEL, a co zbiorczo.

W zbiorczym kwartalnym PESELowe mają się pojawić jako pozycja z ilością 0.

Lub bardziej prawidłowo - nie pojawić w ogóle! :-)

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3036
  • Pomógł? 323
  • Podkarpacki OW
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2016, 16:09:34 pm »
Czyżby poprawka była po stronie NFZtu?
Nie testowałem braku pozycji w ZBPOZ poza pierwszym raportem po wejściu WYKBADów, kiedy to był błąd i przyjmowałem przez aklamację, że cały czas ma ta pozycja iść. Logicznie - powinno jej nie być oczywiście.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 04, 2016, 10:05:24 am »
Czyżby poprawka była po stronie NFZtu?
Nie testowałem braku pozycji w ZBPOZ poza pierwszym raportem po wejściu WYKBADów, kiedy to był błąd i przyjmowałem przez aklamację, że cały czas ma ta pozycja iść. Logicznie - powinno jej nie być oczywiście.

Od września bodajże przechodzą bez.

Pozdrawiam

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 04, 2016, 17:56:36 pm »
W Wielkopolsce dalej szoi wypluwa, że raport niekompletny i pozycje muszą być wykazane jako 0.
Pozdrawiam!

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 04, 2016, 22:35:14 pm »
Najsampierw trzeba te dane przygotować - Rozliczenia -> Rejestracje -> Śiwadczenia udzielone w ramach POZ -> Dane zbiorcze świadczeń udzielonych w ramach POZ. Później umowa-rok-miesiąc i ewentualnie rodzaj ustawiamy (dla badań to badania diagnostyczne) i na dole  F9 Uzupełnij.
Dopiero teraz możemy wygenerować raport zbiorczy na podstawie badan z modułu POZ.
Chcę zrobić raport z zbiorczy z badań (miesięczny i kwartalny).
Robię wszystko tak jak napisane powyżej. Mam w module POZ wpisywane na bieżąco wszystkie wykonywane badania. Wchodzę w  Rozliczenia -> Rejestracje -> Świadczenia udzielone w ramach POZ -> Dane zbiorcze świadczeń udzielonych w ramach POZ - wybieram umowę, miesiąc "marzec" i "badania diagnostyczne" a potem "uzupełnij"......i NIC się nie pojawia. Co ja robię źle??

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 05, 2016, 01:37:46 am »
W Wielkopolsce dalej szoi wypluwa, że raport niekompletny i pozycje muszą być wykazane jako 0.

tak Ci powiedzieli w NFZ? Czy Ty tak uważasz? Pytam bo w K-P każą nie zwracać uwagi na informację o niekompletnym raporcie. "Tak ma zostać". Ale jak ostatnio jedna przychodnia mi spadła z 12 na 11.84 zaczynam się zastanawiać... :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 06, 2016, 07:44:31 am »
W Wielkopolsce dalej szoi wypluwa, że raport niekompletny i pozycje muszą być wykazane jako 0.

tak Ci powiedzieli w NFZ? Czy Ty tak uważasz? Pytam bo w K-P każą nie zwracać uwagi na informację o niekompletnym raporcie. "Tak ma zostać". Ale jak ostatnio jedna przychodnia mi spadła z 12 na 11.84 zaczynam się zastanawiać... :)

U mnie raporty kompletne i poprawne bez zerowych! No ale pamiętaj, że co księstwo to może być inaczej.. ;-)

Pozdrawiam

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 07, 2016, 09:12:38 am »
A co w związku z poniższym rozporządzeniem z badaniami za I kwartał 2016 i marzec?

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12281501/12334465/dokument214065.pdf

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 07, 2016, 09:23:27 am »
U mnie raporty kompletne i poprawne bez zerowych! No ale pamiętaj, że co księstwo to może być inaczej.. ;-)

Piotrze nie rozumiem :) bo albo kompletne, albo bez zerowych :)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 07, 2016, 09:37:32 am »
A co w związku z poniższym rozporządzeniem z badaniami za I kwartał 2016 i marzec?

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12281501/12334465/dokument214065.pdf

Czy opublikowano już zarządzenie Prezesa NFZ do tej zmiany MZ ?  Do tego czasu nic się nie zmienia.

Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Nina24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 13, 2016, 11:19:42 am »
W Wielkopolsce dalej szoi wypluwa, że raport niekompletny i pozycje muszą być wykazane jako 0.

tak Ci powiedzieli w NFZ? Czy Ty tak uważasz? Pytam bo w K-P każą nie zwracać uwagi na informację o niekompletnym raporcie. "Tak ma zostać". Ale jak ostatnio jedna przychodnia mi spadła z 12 na 11.84 zaczynam się zastanawiać... :)

U mnie raporty kompletne i poprawne bez zerowych! No ale pamiętaj, że co księstwo to może być inaczej.. ;-)

Witam a ja mam taki problem sprawdzając załącznik za grudzień 3c do umowy POZ pojawia mi się BŁĄD: Sprawozdanie miesięczne nie powinno zawierać danych świadczeń. Ponadto na portalu Informacja o wskaźniku wykonania badań lekarza POZ (WWBD) pojawia mi się : Brak lub niekompletna sprawozdawczość w ramach analizowanych okresów dotyczących wykonanych badań . Domyślam się że mam coś źle ze zbiorczym ale niestety nie potrafię określić co, macie jakiś pomysł? (dodam że tabelę 17 sprawozdaję indywidualnie i w zbiorczym przy tych badaniach mam wartość 0). Pomóżcie proszę...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3093
  • Pomógł? 223
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 13, 2016, 22:33:59 pm »
3c to badania kwartalne a nie miesięczne.

Offline bjern

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 14, 2016, 11:02:44 am »
No to mała ciekawostka ;-)

Dziś dzwoniłem do NFZ i jest magiczne zarządzenie prezesa (szukam) w którym napisano, że to co było teraz to można o kant d... Otóż w przypadku badań diagnostycznych w ramach POZ co teraz obowiązuje - czyli za 2016 rok - sprawozdanie zbiorcze ze wszystkich badań z Załącznika nr 3b raz na pół roku (do 20 lipca za I półrocze 2016 oraz do 20 stycznia 2017 za II półrocze 2016). Żadnych danych nie wysyłamy komunikatem SWIAD, żadnych danych kwartalnych komunikatem ZBPOZ. Jak już wysłaliście jakieś dane to nic nie szkodzi, ale i tak do sprawozdania za półrocze trzeba będzie zliczyć wszystko. pozdrawiam i życzę miłego dnia !

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 301
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: POZ- prośba o pomoc - sprawozdawczość
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 14, 2016, 11:38:00 am »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 145
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]