collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ  (Przeczytany 41453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 31, 2012, 21:05:07 pm »
Mam taką sytuacje. Pacjent w rejestracji  wykazany jest na czerwono (brak potwierdzenia). Jako podstawe ubezpieczenia wpisuje  np oświadczenie. Wszystko ok. Ale idąc do lekarza na wizytę  u lekarza w zakładce WIZYTA wyświetla sie brak potwierdzenia (na czerwono na górze) . Nigdzie nie widzę że pacjent złożył oswiadczenie. . Lekarz może to gdzieś zobaczyc jaka jest podstawa ubezpieczenia?

Karteczka samoprzylepna na historię zdrowia i choroby, że pacjent przeszedł przez rejestrację ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 31, 2012, 21:29:50 pm »
Mam taką sytuacje. Pacjent w rejestracji  wykazany jest na czerwono (brak potwierdzenia). Jako podstawe ubezpieczenia wpisuje  np oświadczenie. Wszystko ok. Ale idąc do lekarza na wizytę  u lekarza w zakładce WIZYTA wyświetla sie brak potwierdzenia (na czerwono na górze) . Nigdzie nie widzę że pacjent złożył oswiadczenie. . Lekarz może to gdzieś zobaczyc jaka jest podstawa ubezpieczenia?

napisałem między innymi o tym wczoraj do Kamsoft. Zaproponowałem, że albo niech się kolor paska zmienia, albo w okienku gdzie obsługuje się wizytę była widoczna podstawa ubezpieczenia z dokumentem. Na razie mi nie odpisali.
Możesz również to zgłosić - im więcej takich samych sygnałów tym lepiej.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 31, 2012, 23:02:15 pm »
wyszli z założenia, że do lekarza nie dociera pacjent, który jakimś cudem prześliznął się przez sito rejestracji ;)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 31, 2012, 23:07:59 pm »
wyszli z założenia, że do lekarza nie dociera pacjent, który jakimś cudem prześliznął się przez sito rejestracji ;)

Ano poszedł do NFZ-tu na skargę ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 01, 2013, 09:37:55 am »
Ok udało mi się rozpracować bazę danych i już wiem jak ręcznie dodawać potwierdzenia na podstawie plików pobranych z ewusia lub wygenerowanych przez mój program.

Jednak do całkowitej pewności potrzebuje osoby z KS-PPS-em u której wyświetla się informacja o oznaczeniu recepty DN. Muszę zobaczyć jak jest to dodawane do bazy bo ja niestety nie mam takiej możliwości :)
Jeśli ktoś chce pomóc, proszę o kontakt.

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 01, 2013, 12:46:10 pm »
Świetna wiadomość. Chętnie pomógłbym dla samej idei ale na razie nie spełniam warunków aby Ci pomóc. Great job.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 01, 2013, 17:21:14 pm »
Ok udało mi się rozpracować bazę danych i już wiem jak ręcznie dodawać potwierdzenia na podstawie plików pobranych z ewusia lub wygenerowanych przez mój program.

Jednak do całkowitej pewności potrzebuje osoby z KS-PPS-em u której wyświetla się informacja o oznaczeniu recepty DN. Muszę zobaczyć jak jest to dodawane do bazy bo ja niestety nie mam takiej możliwości :)
Jeśli ktoś chce pomóc, proszę o kontakt.

Biorąc pod uwagę fakt, że to dodatkowe oznaczenie będzie przekazywane w komunikacie zwrotnym w wersji 1.2 jako atrybut (rec_ozn) elementu status_ubezp, a obecnie wraca wersja 1.0 to chyba nikt takiego komunikatu jeszcze nie zobaczył (nie ma go w bazie) -
choć w PPS-a mamy już stosowne pole na ten - jak przypuszczam- znacznik (5-znakowe OZNA),
choć w definicji jest , że to pole 2-znakowe i może mieć obecnie tylko wartość "DN".
Dopiero jak wejdzie komunikat 1.2 zobaczymy co tam PPS zapisuje w bazie  :)


 

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 01, 2013, 17:31:38 pm »
Jutro wraz z jednym z użytkowników forumpps rozpoznamy jak oznaczenie DN jest zapisywane w bazie.
Aplikacja już działa, pozostają dwie rzeczy do zrobienia:
- rozpoznawanie czy identyczne potwierdzenie nie jest zaimportowane - sprawdzenie klucza CWU_PESL_UK, który zawiera w sobie trzy informacje: datę ważności, pesel i wynik weryfikacji.
- rozpoznanie jak oznaczenie DN jest zapisywane.

Jak to zrobię to opublikuje program dla Was. Będzie działać na podobnej zasadzie jak e-WUŚ Klient.

UWAGA!
Aplikacja na razie "nauczona" jest obsługiwać bazy Firebird. Ze względu na brak wsparcia dla baz < 2.1, program będzie wstanie zaimportować potwierdzenia dla baz FB 2.5
Jeśli ktoś ma starszą wersję, może zaktualizować do 2.5 (około 10 minut wraz z wykonaniem kopii) lub zaczekać aż znajdę sposób na obsługę ich, chodź może być to impossible.
O Oracle też będę myślał ale to po skończeniu Firebirda (priorytet dla moich świadczeniodawców) i wydaniu poprawki e-WUŚ Klient.

O dalszych postępach będę informował ale wszystko jest na dobrej drodze więc na razie możecie się wstrzymać z szturmowaniem zakupów licencji na import.


EDIT:
Wersja systemu 2.0 e-WUŚia działa równolegle do 1.0
Nie wiem który wykorzystuje KS-PPS ale mój program od początku wydania działa na 2.0.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 17:46:17 pm wysłana przez benkowik »

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 01, 2013, 17:46:00 pm »
dobra robota :)

Offline matti.tm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 02, 2013, 00:55:53 am »
(...)Aplikacja już działa(...)

Oczywiście jesteś całkowicie i absolutnie przekonany, że odpowiednie wpisy w bazie danych wystarczą i nie będą potrzebne pliki z magicznym hasłem z katalogu CWU? Czy "wynik weryfikacji" to wieloznakowy kod z ewusia, czy tylko info "potwierdza/niepotwierdza"?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2013, 00:57:39 am wysłana przez matti.tm »

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 02, 2013, 11:10:44 am »
A co NFZ obchodzi jaki hasło ma plik ZIP na komputerze. Oni potrzebują tylko kod aby mieć pewność, że świadczenie zostało poprzedzone weryfikacją.

Wydaje mi się, że potwierdzenia są ZIPowane w celu bezpieczeństwa i tylko takim.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 02, 2013, 17:39:54 pm »
Witam mam pytanie odnośnie kopii bezpieczeństwa w kspps,  czy katalog CWU z potwierdzeniami też jest brany po uwage przy robieniu kopii w kspps, tzn czy jak w razie czego padnie dysk to przy odtworzeniu programu z kopii , katalog Cwu też będzie  z wszystkimi danymi..?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 02, 2013, 17:44:40 pm »
Katalog CWU nie jest zapisywany w kopii bezpieczeństwa.
Możesz usunąć wszystkie jego pliki a i tak w kopii zachowa się potwierdzenie ubezpieczenia
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2013, 20:37:28 pm wysłana przez frodo »

Offline matti.tm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 02, 2013, 21:00:13 pm »
A co NFZ obchodzi jaki hasło ma plik ZIP na komputerze. Oni potrzebują tylko kod aby mieć pewność, że świadczenie zostało poprzedzone weryfikacją.

Wydaje mi się, że potwierdzenia są ZIPowane w celu bezpieczeństwa i tylko takim.

Oczywiście, że NFZtu nie obchodzą te pliki, ale jak widzę jeszcze nie masz pewności, że PPS przy generacji SWXa nie bierze z tych plików danych (obawiam się zresztą, że na chwilę obecną może to być nie do sprawdzenia - czy PPS generuje już SWXy w nowym formacie? NFZ jeszcze chyba nie jest gotowy do importu tych plików...). Logiczne by było, że nie bierze, bo to by było zabójcze dla szybkości generowania raportu, ale sprawdzanie obecności plików z konkretnych weryfikacji uprawnień w ewuś byłoby świetnym zabezpieczeniem przed takimi spryciarzami jak Ty.

Po drugie - czy nie obawiasz się, że pewnego pięknego dnia rada rozumnych z Kamsoftu wypuści aktualizację, w której zrobi nie tylko alter na tej tabeli, do której wpisujesz dane (bo to by spowodowało po prostu, że program przestanie działać), ale do tego jeszcze np. do danych z ewuś dopisze jakąś sumę kontrolną? Twój program nie będzie tej sumy dodawać, a użytkownik o problemie dowie się dopiero w momencie generacji raportu, gdy się okaże, że do SWXa trafia sieczka lub nie trafia nic. Słowem - ja bym raczej był ostrożny przy grzebaniu w żywej bazie danych. Wiem, że perspektywa zaoszczędzenia stówki rocznie jest kusząca, ale to już dość poważna sprawa.

Co innego "eWuś klient" - pomysł i wykonanie są genialne! Gratuluję! Dodaj tylko możliwość importu peseli z pliku txt i opcja przekazania nazwy pliku jako parametr linii poleceń (co umożliwi uruchomienie z harmonogramu zadań Windows)i będzie rewelacja nie do pobicia!

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 02, 2013, 21:09:00 pm »
nie chodzi o stówke

chodzi o to, że KAMSOFT DYMA wszystkich

mogą wprowdzić import płatny tak samo jak np import ambulatoryjny świadczeń

ale przecież świadczenia można wprowadzać pojedynczo,

więc dlaczego blokują wprowadzanie pojedyncze "z ręki" potwierdzeń ?
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 168
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9324 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]