collapse

Reklama


Autor Wątek: domyślne ustawienie pozycji na liście usług z pakietu  (Przeczytany 3444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
domyślne ustawienie pozycji na liście usług z pakietu
« dnia: Lipca 26, 2010, 16:20:12 pm »
Witam!
Mam taką prośbę - od jakiegoś czasu domyślnie zaznaczona jest na liście usług z pakietu (przy dodawaniu produktu kontraktowego) pozycja druga od góry (wcześniej domyślnie zaznaczona była pozycja pierwsza). Teraz dużo więcej czasu zajmuje mi wybranie poprawnej usługi, ponieważ Tab "nie działa" na tą listę. Zmienianie kolejności wyświetlania (wg kodu, nazwy kolumny, kodu pierwotnego) nic nie daje, wciąż domyślnie zaznaczona jest pozycja najrzadziej przeze mnie używana :(
Czy ktoś ma jakiś pomysł, sposób na zmianę tego??
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
Szukałam na forum, ale niestety jedyne co znalazłam to:
http://forumpps.pl/index.php?topic=2378.0
Pozdrawiam,
Magda

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: domyślne ustawienie pozycji na liście usług z pakietu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2010, 10:46:39 am »
Witam!
Mam taką prośbę - od jakiegoś czasu domyślnie zaznaczona jest na liście usług z pakietu (przy dodawaniu produktu kontraktowego) pozycja druga od góry (wcześniej domyślnie zaznaczona była pozycja pierwsza). Teraz dużo więcej czasu zajmuje mi wybranie poprawnej usługi, ponieważ Tab "nie działa" na tą listę. Zmienianie kolejności wyświetlania (wg kodu, nazwy kolumny, kodu pierwotnego) nic nie daje, wciąż domyślnie zaznaczona jest pozycja najrzadziej przeze mnie używana :(
Czy ktoś ma jakiś pomysł, sposób na zmianę tego??
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
Szukałam na forum, ale niestety jedyne co znalazłam to:
http://forumpps.pl/index.php?topic=2378.0
Pozdrawiam,
Magda

Lista usług z pakietu - dotyczy produktu jednostkowego ( a Ty piszesz o kontraktowym)
to w końcu o które okno i listę chodzi - z tego co piszesz dalej raczej o produkt jednostkowy (usługę)??

TAB działa - zmieniając tzw."focus" na kolejny element aktywny okna - także na listę
choć w przypadku listy z produktami jednostkowymi to przeniesienie nie jest to tak bezpośrednio widoczne
ale o efekcie przeniesienia do okna listy można sie przekonać klawiszmi kursorowymi (strzałkami góra/dół)
spróbuj ...

Swoja drogą nie zauważyłem podobngo problemu (wybrana pozycja druga) na "moich" PPS-ach ...
czy ona jest wybrana od razu po otworzeniu okna "Wybór zakontraktowanje usługi z pakietu" ??
 

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: domyślne ustawienie pozycji na liście usług z pakietu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2010, 16:13:41 pm »
Chodzi o okno "wybór zakontraktowanej usługi z pakietu", juz po wybraniu umowy.
Napisałam do kamsoftu, podobno już wiedzą o jaki problem chodzi i poprawią to przy następnej aktualizacji.

P.S. A jak się zmienia ten "focus"? :)

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 823
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: domyślne ustawienie pozycji na liście usług z pakietu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2010, 09:26:59 am »
potwierdzam. mam to samo (zdaje się że pojawiło się wraz z wersją 6)
Nawet jeżeli przejdzie się ręcznie na wybór produktów jednostkowych - program tego nie pamięta.
Przy kolejnym rekordzie (pacjencie) kursor domyślnie staje na pozycji kontaktowej.

... dobrze że poprawią ...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]