collapse

Reklama


Autor Wątek: Ponowna wysyłka błędnych zestawów  (Przeczytany 3136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Ponowna wysyłka błędnych zestawów
« dnia: Grudnia 08, 2010, 12:43:06 pm »
Witam
Wysłałem w 1 pliku raport statystyczny z porad z POZ+AOS w wersji 4.1.4 - zgodnie z zaleceniami LZLR-P, do którego należymy. Na SZOI raport się wczytał, ale wszystkie zestawy z AOS zostały odrzucone (niezaimportowane) z błędem:

Zestawy świadczeń zawierające produkty wykonane od 01.11.2010 muszą być przekazane za pomocą komunikatu SWIAD co najmniej w wersji 5.1.5
Co powinienem zrobić, żeby wysłać te zestawy w poprawnej wersji?
Podejrzewam, że
1. wczytać zwrotkę
2. wyfiltrować błędne zestawy w rejestrze świadczeń
3. oznaczyć je do ponownego wysłania (?)
4. zmienić w opcjach wersję komunikatu na 5.1.5
5. wygenerowac nowy raport statystyczny tylko dla AOS

Czy może kroki 2 i 3 są niepotrzebne, bo błędne zestawy z automatu trafią do nowego sprawozdania?

Jeszcze jedno pytanie związanie z trybami przyjęcia.
Dowiedziałem się, że poradnie specjalistyczne dzielą się na takie, które przyjmują bez skierowania i ze skierowaniem. Nasza poradnia jest tą "bez skierowania". Czy w związku z tym muszę coś ustawić w opcjach SOMEDa, żeby te kody były poprawne? Czy muszę np. je zmieniać we wszystkich poradach jak w wątku o hurtowej zmianie trybu przyjęcia?

Pozdrawiam
Tomek

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Ponowna wysyłka błędnych zestawów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 08, 2010, 15:23:11 pm »
Wszystkie powyższe kroki są potrzebne, bo błędne usługi nie trafiają z automatu do kolejnych komunikatów.

W AOS natomiast wystarczy, jak przy wpisywaniu jednego zlecenia wybierzesz tryb 5 - Planowe bez skierowania, a następnie przyciskiem Zapamiętaj wymusisz zapamiętanie trybu przyjęcia. Dla każdego następnego zlecenia będziesz miał ustawiony taki tryb (pamiętaj, że przy standardowej instalacji, bez zmienionych typów opcji działa to tylko dla konkretnego użytkownika, tzn. dla każdego aktywnego operatora musisz ustawić tryb i użyć przycisku Zapamiętaj).

Pozdrawiam

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Ponowna wysyłka błędnych zestawów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2010, 15:55:18 pm »
Bardzo dziękuję za radę!
Zrobiłem eksperyment na testowej bazie i faktycznie tylko oznaczenie do ponownego wysłania działa - samo wgranie zwrotki lub synchronizowanie nie umieszcza błędnych zestawów w nowym raporcie.

W AOS natomiast wystarczy, jak przy wpisywaniu jednego zlecenia wybierzesz tryb 5 - Planowe bez skierowania, a następnie przyciskiem Zapamiętaj wymusisz zapamiętanie trybu przyjęcia.

Ooo tu mnie zmartwiłeś, we wszystkich poradach mam tryb 1: planowe. Rozumiem, że tak będzie źle?
Muszę pozmieniać tryb we wszystkich zestawach?
OK, już się zorientowałem, że jednak trzeba to zmieniać... Tryb 1 nie jest wykazywany w nowym formacie.
W takim razie tylko się upewnię, skoro i tak muszę zmienić tryb przyjęcia to domyślam się, że nie muszę wykonywać powyższych kroków (poza zmianą w opcjach)?

Pozdrawiam
Tomek
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 16:46:52 pm wysłana przez togo »

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Ponowna wysyłka błędnych zestawów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 08, 2010, 17:18:35 pm »
Jeżeli będziesz poprawiał ręcznie lub skryptem z tego postu (zwróć uwagę na założenia na końcu postu), to nie musisz ich oznaczać do wysyłki. Przy synchronizacji będą uwzględnione i pójdą w raporcie z nowym trybem przyjęcia.

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Ponowna wysyłka błędnych zestawów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 08, 2010, 17:46:49 pm »
Dzięki jeszcze raz! Moje wątpliwości dopisałem do wątku ze skryptem, żeby nie robić bałaganu.

Pozdrawiam
Tomek

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 153
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3182 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]