collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd licencji  (Przeczytany 1317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Błąd licencji
« dnia: Sierpnia 02, 2023, 13:35:03 pm »
Mamy problem po aktualizacji 2023.02.0.0 (i po wgraniu update 2023.02.0.02) System wrzuca co jakiś czas niezgodność danych w licencji z bazą - w licencji adres Jutrzenki w bazie ul. Jutrzenki - co blokuje dostęp lekarza do SOMED. Miał to naprawić update 2023.02.0.02 ale niestety błąd się powtarza . Czy ktoś też tak ma ?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2023, 13:44:58 pm »
aktualizacja raczej nie poprawia błędu. On nie powinna generować kolejny raz problemu, zaś samo rozwiązanie problemu to wczytanie ponownie licencji,.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 02, 2023, 14:28:15 pm »
coś chyba zostało namieszane w którejś aktualizacji ponieważ po wgraniu najnowszej asystenci medyczni przestali mieć możliwość wystawiania eZLA: "Asystent medyczny nie ma upoważnienia do wystawienia zaświadczenia w tym miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych". Do aktualizacji KS-SOMED wszystko działało. :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 03, 2023, 08:44:23 am »
coś chyba zostało namieszane w którejś aktualizacji ponieważ po wgraniu najnowszej asystenci medyczni przestali mieć możliwość wystawiania eZLA: "Asystent medyczny nie ma upoważnienia do wystawienia zaświadczenia w tym miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych". Do aktualizacji KS-SOMED wszystko działało. :(
Tak, oczywiście, może, jak zawsze, być to związane z aktualizacją, ale mimo wszystko nie twierdziłbym jednoznacznie ,że wszystko jest zawsze winą aktualizacji. Nie tak dawno wstrzeliliśmy się z aktualizacją i z wygaśnięciem listy certyfikatów u dostawcy. I cala wysyłka stała, bo podpisy się nie chciały zweryfikować.
Jeśli dobrze łapię, to jest to błąd W233 mówiący o tym, że asystent nie ma uprawnień dla danego miejsca udzielania świadczeń. Dane te są zapisywane w XML w <VI>
                                               <p1>nazwa </p1>
                                               <p2>kod pocztowy</p2>
                                               <p3>miejscowość</p3>
                                               <p4>ulica</p4>
                                               <p5>numer domu</p5>
                                               <p6>numer lokalu</p6>
</VI>
Proszę zweryfikować z tym, na co ma uprawnienie asystent. Proszę zweryfikować z danymi w bazie, czy cos się nie zmieniło. Jeśli tu idą dane według Pana niezgodne. proszę nam dokładnie opisać co i jak. Jeśli idzie zgodnie, proszę weryfikować w ZUS.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 03, 2023, 09:03:28 am »
Jest zgłoszenie w MRK, w którym wszystko dokładnie opisałem. Załączyłem plik query oraz screeny poświadczające, że nic nie zmieniałem w danych adresowych. Jedyna zmiana jakiej dokonałem to aktualizacja programu. Czekam na odpowiedź.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że przed aktualizacją (były to chyba 3-4 zaległe aktualizacje) ulica w poradni była wpisywana "ręcznie" a teraz jest wybierana z bazy GUS. Kiedyś przy ereceptach, chyba był problem, który ujawniał się jeżeli w nazwie ulicy był (albo nie było) przedrostek "ul. ". Może po zmianach w programie polegających na dodaniu w kolejnych miejscach obsługi ulic z bazy GUS zamiast wpisywanych ręcznie ten problem znowu się pojawił?
W jakiej lokalizacji szukać tego XML?

a błąd jaki się pojawia to
Cytuj
Błąd funkcji eZLA/ZZLA.

---

PL-A0355;Nie powiodła się próba wysłania dokumentu. Proszę przejrzeć zwrotną informację i dokonać poprawy w danych związanych z wysyłanym dokumentem.

Wystąpił błąd podczas wysyłania dokumentów: Walidacja zakończyła się nieodpowiednim statusem.
#W223 Asystent medyczny nie ma upoważnienia do wystawienia zaświadczenia w tym miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych. (w )
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 03, 2023, 09:29:02 am »
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że przed aktualizacją (były to chyba 3-4 zaległe aktualizacje) ulica w poradni była wpisywana "ręcznie" a teraz jest wybierana z bazy GUS. Kiedyś przy ereceptach, chyba był problem, który ujawniał się jeżeli w nazwie ulicy był (albo nie było) przedrostek "ul. ". Może po zmianach w programie polegających na dodaniu w kolejnych miejscach obsługi ulic z bazy GUS zamiast wpisywanych ręcznie ten problem znowu się pojawił?
W jakiej lokalizacji szukać tego XML?
W poradniach ulica z bazy GUS pojawiła się w wersji 2023.01.0.00 tak jak w przypadku pacjentów i tak jak w przypadku pacjentów było zadanie weryfikacji i ustawiania poradni z bazy GUS. Wiem, nikt tego nie zauważył, gdyż wszyscy się skupili na pacjentach, ale proszę mi wierzyć, było to w kwietniu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 03, 2023, 09:59:27 am »
wierze Panie Michale :)
Jeżeli chodzi o plik  C:\KS\KS-PLW\RAPORTY\nazwa_uzytkownika\blad2.xml to chyba już widzę w czym problem ale nie wiem z czego wynika.
Zamiast nazwy ulicy jest '-'.
W podmiocie jest wpisana od zawsze prawidłowa ulica i nie mogę jej zmienić (pole wyszarzone nieedytowalne), a w poradni jest prawidłowa ulica ale wybrana ze słownika.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 03, 2023, 10:15:21 am »
wierze Panie Michale :)
Jeżeli chodzi o plik  C:\KS\KS-PLW\RAPORTY\nazwa_uzytkownika\blad2.xml to chyba już widzę w czym problem ale nie wiem z czego wynika.
Zamiast nazwy ulicy jest '-'.
W podmiocie jest wpisana od zawsze prawidłowa ulica i nie mogę jej zmienić (pole wyszarzone nieedytowalne), a w poradni jest prawidłowa ulica ale wybrana ze słownika.
Proszę spróbować wczytać ponownie licencję. Teoretycznie powinno nadpisać dane w podmiocie. dane o ulicy.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 03, 2023, 12:20:32 pm »
licencja wczytana ponownie. "Wizualnie" w interfejsie someda adresy nad wyglądają tak jak przed ponownym wczytaniem licencji. Przy próbie wystawienia eZLA (po wczytaniu licencji) cały czas w pliku xml zamiast nazwy ulicy jest "-".
Skąd program bierze nazwę ulicy jeżeli jest zaznaczona opcja "Użyj skrótu jako nazwy skróconej przychodni na wydruku eZLA" o ile to ma jakieś znaczenie?

PS. wynik zapytania "Select j.nazw, j.aulic, j.anpos, j.sidulic, u.nazw from jnip j, ulic u  where j.fwew=1 and j.sidulic = u.id" jest pusty.

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 03, 2023, 15:18:59 pm »
Wczytanie ponownie licencji likwiduje błąd tylko na jakiś czas. Błąd powstaje gdy jakiś lekarz pracuje w module Gabinet.
INFORMACJA - Poradnia w której jest gabinet ma zmienioną nazwę ulicy z "Jutrzenki" na "ul.Jutrzenki". Zmiany nazwy ulicy dokonała któraś z aktualizacji - my tego nie robiliśmy.
Gdy już błąd się pojawi to zalogowany lekarz może dalej pracować, ale nowo logujący się dostaje komunikat o niezgodności danych ulicy w licencji i w bazie. Do czasu ponownego wczytania licencji nie może pracować.
Kamsoft zlecił wykonanie zapytania SQL jak u Michała. Wynik na zrzucie.
Kamsoft przysłał nam dziś nowy plik KSPLLicencje.exe -który ma poprawić błąd. Jak na razie błąd nie wystąpił ale czekamy co przyniesie jutro
Na pytanie czy nie moglibyśmy dostać nowego pliku licencji z poprawnie zapisaną ulicą (zamiast męczyć siebie i ich - już 4 dni) odpowiedź brzmiała : Ile trzeba by było wygenerować licencji
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2023, 15:34:41 pm wysłana przez kajtek »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2023, 16:39:20 pm »
Wczytanie ponownie licencji likwiduje błąd tylko na jakiś czas. Błąd powstaje gdy jakiś lekarz pracuje w module Gabinet.
INFORMACJA - Poradnia w której jest gabinet ma zmienioną nazwę ulicy z "Jutrzenki" na "ul.Jutrzenki". Zmiany nazwy ulicy dokonała któraś z aktualizacji - my tego nie robiliśmy.
Gdy już błąd się pojawi to zalogowany lekarz może dalej pracować, ale nowo logujący się dostaje komunikat o niezgodności danych ulicy w licencji i w bazie. Do czasu ponownego wczytania licencji nie może pracować.
Kamsoft zlecił wykonanie zapytania SQL jak u Michała. Wynik na zrzucie.
Kamsoft przysłał nam dziś nowy plik KSPLLicencje.exe -który ma poprawić błąd. Jak na razie błąd nie wystąpił ale czekamy co przyniesie jutro
Na pytanie czy nie moglibyśmy dostać nowego pliku licencji z poprawnie zapisaną ulicą (zamiast męczyć siebie i ich - już 4 dni) odpowiedź brzmiała : Ile trzeba by było wygenerować licencji

Ale o tym pisałem już wczęsniej.
1. Tak wczytanie licencji pomaga na krótko. Chyba, że ma się wersję 02 i na niej już wczuta licencję. Przynajmniej takie mamy sygnały i przynajmniej tak mi to z kodu wynikało
2. Tak, o adresie w poradni tez pisałem. Wersja 2023.01.0, czyli 3 miesiące temu to robiła. Razem z ulicami w pacjentach były też ulice w poradniach, ale tego prawnie nikt nie  zauważył. OD kwietnia w poradniach korzystamy ze słownika GUS i nie mamy z tym żadnych problemów. Nie poradnie są problemami.

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 04, 2023, 08:23:55 am »
Ale o tym pisałem już wczęsniej.
1. Tak wczytanie licencji pomaga na krótko. Chyba, że ma się wersję 02 i na niej już wczuta licencję. Przynajmniej takie mamy sygnały i przynajmniej tak mi to z kodu wynikało
2. Tak, o adresie w poradni tez pisałem. Wersja 2023.01.0, czyli 3 miesiące temu to robiła. Razem z ulicami w pacjentach były też ulice w poradniach, ale tego prawnie nikt nie  zauważył. OD kwietnia w poradniach korzystamy ze słownika GUS i nie mamy z tym żadnych problemów. Nie poradnie są problemami.
I nastąpiło dzisiaj. Błąd znowu wyskoczył, nie pomogła zmiana KSPLLicencje.exe.  Wersję 02 mamy od o1/08/2023

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Błąd licencji
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 04, 2023, 10:07:07 am »
u mnie problem był chyba z czym innym związany. Testowa biblioteka KSPLGABINET sprawiła, że na zwolnieniu ponownie widać nazwę ulicy, a dzięki temu asystenci mogą wystawić eZLA (co ciekawe zwolnienie bez ulicy, ale wystawione przez lekarza ZUS akceptuje :) ).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 175
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3080 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]