collapse

Reklama


Autor Wątek: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji  (Przeczytany 11098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« dnia: Listopada 07, 2011, 16:29:09 pm »
U nas ogłoszono dzisiaj (7 listopada) składanie dokumentacji aktualizacyjnej w AOS (do 15 listopada), do których należy dołączyć zaakceptowane propozycje finansowe na rok 2012.
Problem w tym, że tych propozycji dziś nikt nie ma. Dzwonię więc do pewnego starszego jegomościa niewyraźnie mówiącego przez telefon, z pytaniem co należy w takiej sytuacji zrobić, jeśli takich propozycji nie mam. On początkowo radzi, żeby propozycje dosłać później i dołączyć do dokumentacji informację, że tych propozycji nie otrzymaliśmy. Pytam więc co w takim razie wpisać w dokumentacji w polu liczba punktów i kwota za punkt. No więc on zdając sobie sprawę z palniętej głupoty próbuje wybrnąć tłumacząc mi po kolei co należy robić przygotowując aktualizacyjną: uzupełnić potencjał, pobrać profil ...... itd.
Przerywam mu grzecznie mówiąc, że wiem co należy robić ale nie wiem co mam wpisać w pole ilość i kwota za punkt. No więc każe on czekać na propozycje. Mówię, że nie mam czasu, a on że jak będę miał przygotowaną dokumentację to wprowadzenie ilości i wydrukowanie to 30 minut. Tłumaczę mu że mam 15 dokumentacji i nie zdążę na ostatnią chwilę wydrukować i dojechać do każdego. On dalej nic nie rozumie bo mi tłumaczy, że wszystkie profile mogę mieć na swoim komputerze. Zaczynam mówić "drukowanymi literami". W pewnym momencie wyskakuje mi, że to nie konkurs ofert, a czas na złożenie dokumentacji aktualizacyjnych NFZ może dać 2 dni i świadczeniodawca ma obowiązek w ciągu tych 2 dni złożyć dokumentację. Tu nasunęło mi się na myśl pytanie co jeśli jestem na urlopie poza domem, albo chory ale już mam dość rozmowy i pytam tylko kto jest odpowiedzialny za ogłaszanie konkursów i dokumencji - z kim można na ten temat porozmawiać. Od tego momentu to już nie rozmowa. Zaczął na mnie naskakiwać że wprowadzam zamęt i on mnie pamięta, że już kilka lat temu jego koleżanka przeze mnie płakała  :o, itd... Próbowałem mu jeszcze spokojnie wytłumaczyć że chyba mnie z kimś myli, ale nie dał dość do głosu. Nawet jak mówiłem "dziękuję. do widzenia" to nadawał, więc odłożyłem słuchawkę bo rozmowa bez sensu.

Zauważcie jedną rzecz: na inne dokumentacje, których jest mało (np. PRO, czy UZD) dali terminy 10 dni i więcej, a na AOS nie dość że 8 dni to ze względu na brak propozycji termin ten będzie o wiele krótszy. Nie obchodzi ich to, że świadczeniodawcy nie potrafią samodzielnie złożyć dokumentacji i przydałoby się więcej czasu - dwie osoby  mi dziś wyraźnie powiedziały wprost - "jest to problem wasz a nie nasz".


Czy jest jeszcze ktoś komu przeszkadzają coraz krótsze terminy w K-P i takie ironiczne podejście? Bo ja bym chciał się udać do Dyrekcji ze skargą.
Najbardziej wkurzyło mnie, że ten starszy jegomość niewyraźnie mówiący przez telefon wmawiał mi, że niby przeze mnie ktoś płakał... Jak ja tam do biura konkursu ofert może ze 2 razy w życiu dzwoniłem bo oni i tak nigdy nic nie wiedzieli...
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2011, 16:34:04 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2011, 16:54:56 pm »
U nas jest czas do 30 listopada :)
Co do ironicznego podejścia - ciesz się, że w ogóle odebrał telefon. Pamiętaj o tym, że fundusz jest dla świadczeniobiorców a nie dla świadczeniodawców :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2011, 17:10:13 pm »
Wiem, ale ten tekst już mnie nie śmieszy :). Osoba posadzona w Biurze Obsługi Konkursu Ofert ma obowiązek odbierać telefony i jest dla świadczeniodawcy a nie świadczeniobiorców.

Ale mnie wkurzył... nie dość że nie dzwonię tam bo nic nie wiedzą i strasznie niewyraźnie on mówi to jeszcze wmawia mi że ktoś płakał przeze mnie  >:( nie odpuszczę mu tego


Ponawiam pytanie: czy tylko mnie to denerwuje?
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2011, 17:23:24 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2011, 17:21:58 pm »
Denerwuje pewnie wiele osób. Mnie zastanawia skąd oni wytrzasnęli takiego tłuka, który jeszcze łachę robi, że odpowiada.

Pomijam milczeniem fakt
W pewnym momencie wyskakuje mi, że to nie konkurs ofert, a czas na złożenie dokumentacji aktualizacyjnych NFZ może dać 2 dni i świadczeniodawca ma obowiązek w ciągu tych 2 dni złożyć dokumentację.

Szkoda, że nie nagrałeś tej rozmowy :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2011, 17:30:20 pm »
Przeszło mi to przez myśl. Właśnie powiedziałem przed chwilą do żony, że doszło do takich czasów kiedy należy wszystkie rozmowy na wszelki wypadek nagrywać. Nie tylko dlatego żeby się nie wyparł tych 2 dni, ale żeby udowodnić że byłem uprzejmy i grzeczny ponieważ znając życie to ta rozmowa z tej drugiej strony będzie wyglądać inaczej.
Do tego jako urzędnik ma zakichany obowiązek poinformować mnie kto odpowiada za ogłaszanie dokumentacji i ustalanie terminów.

Czekam na N8 - może w niej jest możliwość nagrywania rozmów? :)

Skąd go wytrzasnęli? On (oprócz ostatniego) prowadzi szkolenia. Spytaj kogokolwiek z naszego oddziału jak muszą się wsłuchiwać podczas tych szkoleń jak on pluje w mikrofon - bo inaczej tego nazwać nie można.

Dziś już nie mam siły szukać, więc może ktoś wie i mi powie na podstawie których przepisów NFZ ogłasza dokumentacje aktualizacyjne dla umów wieloletnich? Przed rozmową muszę się przygotować :)

EDIT: w STM podobno było tak samo, ogłoszono aktualizacje a propozycje dopiero dochodziły...
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2011, 18:46:54 pm wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2011, 20:46:14 pm »
Przeszło mi to przez myśl. Właśnie powiedziałem przed chwilą do żony, że doszło do takich czasów kiedy należy wszystkie rozmowy na wszelki wypadek nagrywać......

tylko nie zapomnij przed rozmową poinformować że rozmowa może być nagrywana.. ;)

Pozdrawiam

Piotr

Offline anluk

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2011, 11:00:09 am »
Dobrze jest przypomnieć kodeks karny:

Art. 286.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2011, 12:37:16 pm »
witam

u nas w Malopolsce na aktualizacje REH i STM (z zakresow ktore mam) bylo jakies 2-3 tygodnie czasu
AOS oglosili wczoraj (7.11) z terminem na poniedzialek (15.11) .. ciekawie bedzie :-/
na szczescie u nas w tym roku ktos poszedl o rozum do glowy i nie trzeba nic drukowac (poza oswiadczeniem)
plik z programu konkursowego wrzucamy na serwer ISI (lokalny pomocnik portalu)

co do "propozycji finansowych" to u nas jeszcze w pazdzierniku "zaprosili" wszystkich na rozmowy i mamy podpisane
protokoly z punktami i cenami na 2012 dla wszystkich zakresow

REH bylo aktualizowane przed "negocjacjami" i w komunikacie bylo zeby w programie wpisac liczby 1 i 1 dla pkt i ceny
STM ma termin do 9.11 wiec juz po i kazali wpisac dane z negocjacji
za to dla ogloszonego wczoraj AOS kazali wpisac 1 i 1 ;-)

burdel jak zawsze

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2011, 14:11:08 pm »
Dobrze jest przypomnieć kodeks karny:
(...)

Wyjaśnij proszę, bo myślę i myślę i nie wiem jak dopasować ten przepis do zaistniałej sytuacji :)


na szczescie u nas w tym roku ktos poszedl o rozum do glowy i nie trzeba nic drukowac (poza oswiadczeniem)
plik z programu konkursowego wrzucamy na serwer ISI (lokalny pomocnik portalu)


w taki sposób to jeszcze można pokusić się na zrobienie kilkunastu ofert jednego dnia. Oświadczenia dajesz świadczeniodawcom wcześniej niech sobie wysyłają, a oferty robisz w jednym miejscu bez tracenia czasu na drukowanie, dojazd i podpisywanie.
Zadziwiające jest to, że u Was propozycje zrobione były już dawno a u nas zganiają na Ministerstwo, tłumacząc się że mogli je zrobić dopiero po zatwierdzeniu ostatniego rozporządzenia dot. AOS.
Wczoraj się dowiedziałem że w STM było podobnie - najpierw ogłoszenie a po kilku dniach pocztą przychodziły propozycje. Tylko że w STM nie było żadnego rozporządzenia na ostatnią chwilę...

Jeśli nie zacznie się zgłaszać dyrekcji takich rzeczy, to będzie coraz gorzej.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 08, 2011, 15:34:09 pm »
Tak w STM było identycznie,ogłoszony komunikat o aktualizacji ofert, a formularzy dotyczacych cen ani widu, ani słychu, zadzwoniłam więc do biura konkursu ofert, byli zdziwieni moim pytaniem,nic nie wiedzieli, zadzwoniłam więc do pani doktor nadzorującej stomatologów w NFZ ,też zdziwiona moim pytaniem,stwierdziła ,że dzień przed ogłoszeniem komunikatu formularze zostały wyslane,trzeba czekać, ręce opadają,ogólny tumiwisizm,na kogo składać skargę,na osoby,które będą teraz i w przyszłości rozpatrywać moją ofertę,utopia!!!!

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 09, 2011, 12:33:21 pm »
Mpi dzwoniłam do działu umów K-P i propozycje zostały do Nas wczoraj wysłane, a Twojej rozmowy nie skomentuje bo szkoda słów..
Moni

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 09, 2011, 13:06:15 pm »
witam

jak będziecie robić aktualizacje AOSu na podstawie Zarządzenia 81 to sprawdźcie dokładnie czy coś nowego/dziwnego się nie pojawiło dla waszych poradni
w poradni medycyny sportowej w wymaganym sprzęcie pojawiła się taka pozycja jak miernik tętna
myślicie ze pulsometr z pasem piersiowym można pod to zakwalifikować ?

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 09, 2011, 13:12:00 pm »
To będzie pewnie tętnomierz :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 09, 2011, 14:11:16 pm »
Mpi dzwoniłam do działu umów K-P i propozycje zostały do Nas wczoraj wysłane, a Twojej rozmowy nie skomentuje bo szkoda słów..

no widzisz a mi w poniedziałek powiedziano, że część wysłano w piątek a resztę dziś (czyli w poniedziałek), Jeśli jutro nie przyjdzie nic to będzie 1 (słownie jeden) dzień na zrobienie oferty. W piątek wolne więc listonosz nie chodzi...

Aha, dzwoniłem jeszcze do kogoś do kogo mnie ten starszy jegomość pokierował, i jak spytałem tego drugiego kiedy otrzymamy te propozycje to poinformował mnie że to pytanie do Poczty Polskiej a nie do niego, bo oni już to wysłali (w poniedziałek).

EDIT: zadzwoniłem też do działu umów, bo może jednak przez telefon by podali te propozycje. Bardzo miła Pani powiedziała, że nie można niestety tak podawać. Spytałem dlaczego, bo przecież informacje o umowach są jawne dostępne w internecie. Ona powiedziała że to niestety część tajna a jawna dopiero po podpisaniu umowy.
Trudno... ale przynajmniej była miła i zdawała sobie sprawę z naszych problemów a nie tak jak ten staruszek kpił sobie z tego w trakcie rozmowy. Być może zostanie przedłużony termin - jutro ma się okazać.
Powiedziała, że przekaże dalej moją uwagę, że w przyszłości można wykorzystać SZOI do przesyłania takich rzeczy (oprócz normalnej drogi pocztowej) albo mailem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2011, 14:28:22 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: W K-P fikcyjne terminy składania aktualizacji
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 09, 2011, 14:21:16 pm »
Heh, wszystko przez tą Pocztę. Miałem niedawno przypadek, że po złożeniu wniosku na zaopatrzenie przyszło pismo o uzupełnienie braków (brakowało oświadczenia, które na 150% było we wniosku :) ). Jedyny problem, że pismo przyszło 21 a termin uzupełnienia do 15 :D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 177
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3087 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]