collapse

Reklama


Autor Wątek: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020  (Przeczytany 32869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 03, 2020, 19:27:40 pm »
na ten ten temat jest coś w załączonym dokumencie (wyciąg z tego dokumentu)

Offline jones

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Pomógł? 5
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 03, 2020, 19:44:05 pm »
Jedna rzecz mnie niepokoi (patrząc na screen Nika też mam tak samo)
[...]
Jeśli tylko dodam osobę do terminarza to po ponownym wybraniu go widzę, że to pole ("Wpis do harmonogramu") jest aktywne, ale klikając w nie wyskakuje komunikat "System nie jest skonfigurowany do obsługi dokumentu wpisu do harmonogramu, czy chcesz uruchomić inaugurację teraz?" Po kliknięciu "tak" otwiera się inauguracja ustawień do integracji z systemem e-zdrowie P1 - "Aktywacja e-Dokumentów HL7CDA i ustawienia komunikacji z platformą e-ZDROWIE P1".  Dalszych kroków już nie robiłem, anulowałem.

Wyjaśni mi ktoś czy ta opcja "Wpis do harmonogramu" to wymóg konieczny aby PPS wprowadził pacjenta do raportu (tylko co ta ma wspólnego z platformą e-zdrowe P1?), czy po prostu mamy tylko dodawać pacjenta do terminarza i później go obsłużyć (wykazać wykonane pacjentowi usługi)?   
 

U mnie podczas wpisu do terminarza w zakładce harmonogram otwiera się słownik procedur które przesyła się do AP-KOLCE, a to przecież nie dotyczy stomatologii...więc chyba nie musimy tego wypełniać???

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 03, 2020, 19:48:03 pm »
Prowadzenie harmonogramów już powinno działać a tyle niewiadomych. I nie można nawet sprawdzić czy PPS będzie w kolejce za styczeń dobrze generował plik klx

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 03, 2020, 20:02:11 pm »

U mnie podczas wpisu do terminarza w zakładce harmonogram otwiera się słownik procedur które przesyła się do AP-KOLCE, a to przecież nie dotyczy stomatologii...więc chyba nie musimy tego wypełniać???

Ale ja nic nie pisałem o znajdującej się na dole zakładce harmonogram, tylko o opcji "wpis do harmonogramu" na górze (który widzę u Ciebie jest aktywny, u mnie nie)

na ten ten temat jest coś w załączonym dokumencie (wyciąg z tego dokumentu)

Frodo -Reasumując tak dla totalnego laika: Aby rozliczyć od stycznia stomatologię z NFZ mamy tylko dodawać pacjenta do terminarza i później go w tym terminarzu obsłużyć (wykazać wykonane pacjentowi usługi) i nie martwić się polem "wpis do harmonogramu" przt wprowadzania pacjenta w terminarzu - tak czy nie?



Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 03, 2020, 20:15:37 pm »
tak mi się wydaję, ja wpisuję do terminarz ale nie korzystam z opcji "obsłuż" tylko wpisuję w rozliczenia a potem usuwam z harmonogramu z powodu "1-realizacja świadczenia" (to chyba to samo) co "obsłuż". Nie robię tego opcją "obsłuż" bo ta karta jakoś dziwnie wygląda dla pewności wolę po staremu w module rozliczenia. Czy to działa się okaże jak kamsoft udostępni aktualizację komunikatu kolejek z uwzględnieniem harmonogramów (w najnowszej wersji jest zastrzeżenie że
Cytuj
Umożliwiono przekazywanie sprawozdania o pierwszym wolnym terminie oraz raportu kolejek oczekujących (bez harmonogramów) komunikatem LIOCZ w wersji 7.2.0 począwszy od dnia 2020-01-01.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 03, 2020, 20:34:51 pm »
Dzięki

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 08, 2020, 10:32:33 am »
A czy jeśli wpisując pacjenta w trybie na bieżąco w module KS SOMED gabinet na karcie wykonania usługi w informacjach o pacjencie zaznaczę w harmonogramie przyjęć kategorie śwb jako przyjęty na bieżąco to będzie ok czy jeszcze mam się bawić w terminarz?

Offline annawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 08, 2020, 12:21:39 pm »
Witam, czytając ten wątek nie mogę się zorientować czy do prowadzenia harmonogramu, który ma obowiązywać od stycznia, konieczny jest moduł terminarza?
Nie posiadam go i zastanawiam się czy muszę go dokupić.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 08, 2020, 12:41:38 pm »
Terminarz jest w podstawowym KS-PPS i raczej się jego nie dokupuje

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 08, 2020, 12:55:42 pm »
Terminarz -strona gówna PPS, druga lina po prawej stronie ,kwadrat nr 12

Offline annawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 08, 2020, 13:05:30 pm »
O rzeczywiście, dzięki :)
Mam tylko kolejkę protetyczną prowadzoną z modułu świadczenia. Jak teraz do tego prowadzić harmonogram?
Czy ktoś może mnie oświecić i wytłumaczyć jak kompletnemu laikowi o co chodzi z tym harmonogramem?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 08, 2020, 13:09:01 pm »
Ja się wrobiłem przez ten durny NFZ i te inne durne komunikaty i z poziomu modułu stomatolog wprowadzam pacjentów bo już parę miesięcy temu był zakupiony. Wywaliło się kasę w błoto że tak powiem, a było tak że jak próbowałem wejść do terminarza to miałem zablokowane dodawanie wizyt. Szczerze to ja nie wiem co będzie, ponoć znów zapowiadają że od lipca ma być EDM obowiązkowy xD. Ja się już w tym wszystkim gubię. Kamsoft też nie raczy napisać gdzieś po ludzkiemu napisać co jest wymagane a co nie.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 08, 2020, 13:22:22 pm »
@annawa
Harmonogram przyjęć trzeba prowadzić na wszystko, obojętnie czy są kolejki czy nie ma.
Zapoznaj się dokładnie z tym wątkiem oraz podobnymi i próbuj w module TERMINARZ i jak coś nie tak zadawaj pytania  :)

Offline annawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 08, 2020, 13:43:42 pm »
Cytat z komunikatu z NFZ:

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 r. zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz.1373 z późn. zm.),
wszyscy świadczeniodawcy prowadzący listy oczekujących na udzielania świadczeń opieki zdrowotnej są zobowiązani do założenia i prowadzenia harmonogramów przyjęć.

Stąd mój wniosek, że harmonogramy dotyczą tylko zakresu świadczeń, do których są prowadzone listy oczekujących, więc w moim przypadku tylko świadczenia protetyczne.
Czy źle myślę?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9324
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 08, 2020, 14:06:10 pm »
Listy oczekujących w protetyce prowadzone są na świadczenia protetyczne oraz do poradni protetyki. Tak przynajmniej wysyła się kolejki i pwt.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9324 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]