collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujących różnice  (Przeczytany 2709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Kolejki oczekujących różnice
« dnia: Listopada 07, 2013, 20:24:51 pm »
Witam,
Po wysłaniu kolejki ocz. za miesiąć październik na SZOI pojawił się komunikat:
 " NFZ informuje, iż w okresie: wrzesień 2013r. stwierdzono u Państwa różnice pomiędzy informacjami zawartymi w raporcie statystycznym w zakładce ?KOLEJKA?, a informacjami przekazanymi o osobach skreślonych z powodu realizacji świadczenia, przekazanymi w raportach z list oczekujących dla poszczególnych komórek. W związku z powyższym prosimy o niezwłoczne zweryfikowanie przekazywanych danych i zapewnienie ich spójności. Szczegółowe informacje dotyczące danych przekazywanych w raportach z list oczekujących i raportach statystycznych zawiera załączony plik (wiem że ten wątek był wcześniej poruszany ale nie znalazłam odpowiedzi która by mi pomogła)

Problem dotyczy fizjoterapii ambulatoryjnej i ośrodka rehabilitacji dziennej.
We wrześniu w Fizjoterapii Ambulatoryjnej wykazaliśmy iż 217 osób zostało skreślonych z powodu wykonania świadczenia, natomiast wg pliku który załączył NFZ tylko 107.
Pacjentów na zabiegi wpisujemy do kolejki oczekujących  (rozliczenia-- lista osób oczekujących) , rozliczamy ich przez moduł rehabilitacja,  a następnie po rozliczeniu usuwam ich ręcznie z kolejki oczekujących (rozliczenia--- lista osób oczekujących, tych co przyszli z realizacją świadczenia, tych co się nie stawili z rezygnacją świadczeniobiorcy) ). Rozliczając zabiegi w module rehabilitacja nie ma tam zakładki dotyczącej kolejki oczekujących, dopiero jak otworzę okno w module rozliczenia -- świadczenia jednostkowe  w polu "kolejka oczekujących" z tym że u każdego pacjenta w tym polu jest to : "proszę wybrać wpis z listy oczekujących..." . Jeżeli dobrze rozumiem to te pole powinno być uzupełnione, tylko my tak zawsze rozliczaliśmy i wszystko było w porządku aż do wczoraj. Nie rozumiem w jaki sposób NFZ widzi 100 osób w porządku a reszty nie , skoro jak wcześniej pisałam u każdego pacjenta który chodził na zabiegi pole kolejka oczekujących jest nie wypełnione.
Czy możecie mnie jakoś naprowadzić na rozwiązanie, bo już nie wiem jak znaleźć te różnice  a tym bardziej jak je poprawić.

Offline adminewus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujących różnice
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 02, 2013, 18:40:26 pm »
Heh, czyli nie tylko u mnie takie cyrki. Ogólnie to sprawa wygląda tak że to co masz w kolejce szczególnie ci pacjenci, którzy zaplanowali się i otrzymali świadczenie (liczba osób skreślonych z powodu realizacji świadczenia ) musi zgadzać się co do joty. Spędziłem wspólnie z koleżanką bity tydzień nad analizowaniem problemu i "klepaniem" pacjenta po pacjencie. Efekt jest taki że po naszej stronie cyferki grają tylko że jest małe ale... jeśli na dany dzień brakuje "ewusia" to wtedy takowe świadczenie nie importuje się do systemów NFZ-tu i oni widzą 70 mniej w raporcie statystycznym mimo że  po naszej stronie gra.. więc jedyne co mogę Ci poradzić to zwróć uwagę ile masz świadczeń odrzuconych i z jakiego powodu. Potem wyeksportuj sobie świadczenia do csv ( będziesz widzieć ile masz uzupełnionych zakładek "kolejka") i wtedy spróbuj dopasować do siebie te 2 liczby. Różnica nawet o 1 skreślenie z listy będzie skutkować takimi "pozdrowieniami" z naszego kochanego NFZ-tu..

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 162
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]