collapse

Reklama


Autor Wątek: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ  (Przeczytany 7013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiwienx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« dnia: Sierpnia 13, 2013, 00:50:40 am »
 :) Witam,
Proszę o pomoc w następującej sprawie.
Pacjent ma kartę EKUZ i poświadczenie wydane przez NFZ
Do generowania raportu powinnam wpisać dane z KARTY EKUZ
czy dane z poświadczenia. CZY jedno i drugie ?
Jestem nowa w rozliczaniu POZ a PANI w NFZ sama nie potrafiła  mi wyjaśnić i mam problem ponieważ wysłany raport do SZOI wraca jak bumerang a dodatkowo pracuję na innym programie >>>
Z góry dziękuję
 :-\

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3183
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 13, 2013, 07:02:20 am »
Ważniejsze jest poświadczenie E106 i to je wykazujesz. U mnie gdy wykazałem pacjenta unijnego z kartą EKUZ a okazało się że pacjent ma również poświadczenie E106, pracownik NFZ kazał wykazać świadczenie z poświadczeniem zamiast z kartą EKUZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 13, 2013, 07:40:51 am »
Tylko jeszcze jedna ważna rzecz dla pacjenta unijnego w POZ: na kartę EKUZ wykazujemy płatną usługę (za 45zł), natomiast jeśli wprowadzimy poświadczenie (106,109) to wybieramy normalną sprawozdawczą usługę i wprowadzamy dla niego deklaracje. Jeśli ma poświadczenie traktujemy go w POZ jak każdego pacjenta ubezpieczonego w Polsce - oczywiście do czasu ważności tego poświadczenia.
Dla unijnych (tych co mają ekuz lub poświadczenie) nigdy nie zbieramy oświadczenia. Tylko i wyłącznie ich dokumenty unijne.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 13, 2013, 07:57:29 am »
Tylko jeszcze jedna ważna rzecz dla pacjenta unijnego w POZ: na kartę EKUZ wykazujemy płatną usługę (za 45zł), natomiast jeśli wprowadzimy poświadczenie (106,109) to wybieramy normalną sprawozdawczą usługę i wprowadzamy dla niego deklaracje. Jeśli ma poświadczenie traktujemy go w POZ jak każdego pacjenta ubezpieczonego w Polsce - oczywiście do czasu ważności tego poświadczenia.
Dla unijnych (tych co mają ekuz lub poświadczenie) nigdy nie zbieramy oświadczenia. Tylko i wyłącznie ich dokumenty unijne.

oczywiście pacjent z poświadczeniem E może być przyjęty także jako pacjent spoza listy poz, gminy i gmin sąsiednich - wykazujemy płatną usługę (za 45zł)
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 13, 2013, 08:34:03 am »
No fakt. Nie pomyślałem jeszcze o tym :)

Offline wiwienx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2013, 11:17:15 am »
Witam,
Dziękuję za pomoc. Udało mi się poprawnie zaraportować Pacjentkę  POZ posiadającą Kartę EKUZ-
Problem polegał na tym iż Pani miała dwa imiona i wysyłając  raport imiona należy wpisać w 1 rubryce po spacji?.
PZDR

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9328
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2013, 11:52:22 am »
Różnie z tym jest. Czasami jak pacjenci mają dwa imiona to trzeba wpisać oba a czasami jedno. Nigdy nie wiadomo jak to będzie. Jeżeli już są dwa imiona to ja zawsze wpisuje je w pierwszą rubrykę po spacji.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2013, 11:53:10 am »
To nie do końca jest tak jak piszesz. Podejrzewam, że miałaś błąd "niezgodność imienia lub nazwiska z dokumentem potwierdzającym uprawnienia" (lub coś w tym stylu) i dotyczyło to poświadczenia (mogłaś napisać że chodzi o ten błąd od razu a nie że "wraca jak bumerang").
Imiona jeśli są dwa to wprowadzasz w dwa pola - ja tak robię.
Owszem miałem problem z tym. U pacjenta po stronie NFZ były dwa imiona w dwóch polach ale w dokumencie uprawniającym miał dwa imiona wpisane w jedno pole i stąd ta niezgodność. Najpierw informatycy powiedzieli mi o co chodzi i że muszą osoby od unii to poprawić. Osoby od unii powiedziały, że jest wszystko w porządku pacjent ma imiona w dwóch polach. Zadzwoniłem ponownie do informatyków i oni powiedzieli że jako pacjent jest ok, ale trzeba wejść w dokument i tam jest źle. Więc zadzwoniłem znowu do osób od dokumentów unijnych i tam się dowiedziałem, że nie są w stanie nic zmienić - jedynie wystawić nowy dokument. Wróciłem znów do informatyków a oni wk*****ni na tamtych od unii sami poprawili zaznaczając że to jest w kompetencjach osób merytorycznych.
Także ja nie kombinowałem i nie dostosowywałem się do błędu po stronie NFZ.
Błędy NFZ niech poprawia NFZ a nie Ty! Bo za kilka miesięcy ktoś się obudzi i powie że musisz poprawiać bo nieprawidłowo dwa imiona w jedno pole wpisałaś.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 823
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 23, 2013, 12:01:18 pm »
też mam takie jaja. Zasada jest taka że jeden świaczeniodawca wpisuje hansa jurgena w jednym polu a pracownik nfz zatwierdzi taki dokument to wyskakuje taki właśnie błąd. Na zasadzie kto pierwszy źle pośle dane.
Więc wina jest po części funduszu - tak jak pisze MPI.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 23, 2013, 13:23:48 pm »
To też nie jest chyba tak.
Ja miałem kłopot z poświadczeniem. Poświadczenie jest wprowadzane do systemu przez pracownika NFZ podczas wydawania tego poświadczenia pacjentowi. A więc nie jest to wina tego, że zależy kto pierwszy pośle źle dane. Jest to wina osoby wprowadzającej - pracownika NFZ.
Natomiast w przypadku kart EKUZ kiedyś wprowadzałem w jednym polu imiona ostatnio wprowadzam w jednym i nigdy nie było problemu.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Raport statystyczny dla pacjenta POZ posiadającego kartę EKUZ
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 23, 2013, 16:56:02 pm »
Witam,
Dziękuję za pomoc. Udało mi się poprawnie zaraportować Pacjentkę  POZ posiadającą Kartę EKUZ-
Problem polegał na tym iż Pani miała dwa imiona i wysyłając  raport imiona należy wpisać w 1 rubryce po spacji?.
PZDR
Nazwisko ? spisane bezpośrednio z dokumentu uprawniającego. Przy osobach posiadających nazwisko zawierające polskie znaki: ą, ę ó, ś, ć, ź, ż, ń, ł można je wpisać prawidłowo, zgodnie ze stanem faktycznym (czyli z polskimi znakami) albo zgodnie z dokumentem, jeżeli polskie znaki nie zostały wydrukowane (dot. głównie EKUZ, Certyfikatów i druków E-100). Przykład: pani Małgorzata Żółtko może zostać wpisana do systemu jako Małgorzata Żółtko lub Malgorzata Zoltko. Jeżeli na dokumencie znajduje się nazwisko zawierające znaki z innych alfabetów (np. ä, ü, ?, ň itp.) należy spisać nazwisko prawidłowo, tak jak jest na dokumencie (np. Jürgen, nie Jurgen).
Ponadto w sytuacji gdy na dokumencie widnieje nazwisko, które nie jest zgodne z aktualnym stanem faktycznym (np. karta wydana na nazwisko panieńskie, podczas gdy pacjentka zmieniła nazwisko) w celu umożliwienia identyfikacji ubezpieczonego przez jego rodzimą instytucję ubezpieczeniową, należy spisać nazwisko widniejące na karcie. Nie należy wpisywać dwóch nazwisk, jeżeli na karcie widnieje jedno.
? Imię ? zasady wpisywania polskich i obcych znaków mają zastosowanie podobnie jak w przypadku nazwiska.
Zwracamy uwagę, iż zgodnie z wymaganym przez Fundusz formatem wymiany danych należy przekazywać osobno pierwsze i drugie imię pacjenta. Proszę zwrócić uwagę, żeby nie wpisywać dwóch imion w jedną rubrykę, gdyż program traktuje ciąg znaków jako jedno imię, co spowoduje oznaczenie błędu. Jeżeli na dokumencie występują dwa imiona oddzielone spacją (np. Anna Maria, Chi Mung, Jean Claude) należy sprawozdawać każde imię w oddzielnej rubryce. Jeżeli imię jest połączone myślnikiem należy je potraktować jako jedno imię.
W przypadku dokumentów wydanych przez holenderskie instytucje często zamiast pełnego imienia podana jest tylko jego pierwsza litera z kropką. Jeżeli pełne imię jest Państwu znane można je podać. W przeciwnym wypadku należy sprawozdać imię zgodnie z dokumentem (np. A.)

a całość wyjaśnień tutaj
ftp://ftp.nfz-poznan.pl/nfz/pliki/rozliczanie_pacjenci_UE.pdf

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]