collapse

Reklama


Autor Wątek: Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy  (Przeczytany 3103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy
« dnia: Września 04, 2013, 13:08:58 pm »
Witam.
Czy istnieje jakiś przepis, który mówiłby o wycofywaniu deklaracji lekarzy już nie pracujących w Przychodni ? Posiadam pewną ilość deklaracji na lekarzy którzy już od roku nie pracują u nas. Pacjencji nie przychodzą do Przychodni (pozazdrościć zdrowia), więc ciężko zrobić ich zmianę na aktualnych lekarzy. Nie wiem czy to jest zgodne z przepisami i nie należy jak najszybciej taką zmiany wykonać ?

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2013, 21:50:07 pm »
Skontaktuj sie z NFZ -swoim oddziałem. Na odpowiednie pismo aby ci pacjenci dalej mieli aktywną  deklaracje , otrzymałem zgodę. Czas do aktualizacji wyznaczono do końca umowy.
Teraz chyba w grudniu kończy się 3 letni okres umów i tak będą musiały być tylko deklaracje na lekarzy pracujących w spółce.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy
« Odpowiedź #2 dnia: Września 07, 2013, 22:16:06 pm »
Na odpowiednie pismo aby ci pacjenci dalej mieli aktywną  deklaracje , otrzymałem zgodę. Czas do aktualizacji wyznaczono do końca umowy.

sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Nie zdziwiłbym się, gdyby w odpowiedzi na takie pisma NFZ wysyłał kontrole. Sam się przyznajesz, że nie znasz najbardziej podstawowego dokumentu określającego jak masz postępować - jakim jest umowa z NFZ - więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie znasz innych materiałów a co za tym idzie warunków udzielania świadczeń.
Gdybyś znał chociaż dokument który podpisujesz (umowę) wiedziałbyś, że te deklaracje są ważne do końca trwania umowy.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2013, 21:37:23 pm »

sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Nie zdziwiłbym się, gdyby w odpowiedzi na takie pisma NFZ wysyłał kontrole. Sam się przyznajesz, że nie znasz najbardziej podstawowego dokumentu określającego jak masz postępować - jakim jest umowa z NFZ - więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie znasz innych materiałów a co za tym idzie warunków udzielania świadczeń.
Gdybyś znał chociaż dokument który podpisujesz (umowę) wiedziałbyś, że te deklaracje są ważne do końca trwania umowy.

Nie miałem zamiaru się pytać NFZ - jak wspomniałeś kręcąc na siebie bat.

Czytam jednak sporą ilość zarządzeń i znalazłem ten z 085_2011_DSOZ (później wzmianek już nie widziałem), choć nie jest dla mnie do końca wyjaśnieniem:

W przypadku:
1) zaprzestania przez lekarza poz, pielęgniarkę poz lub położną poz udzielania świadczeń
u świadczeniodawcy;
2) zmiany miejsca udzielania świadczeń przez świadczeniodawcę;
3) podziału, zmiany formy organizacyjno-prawnej świadczeniodawcy lub połączenia z innym
świadczeniodawcą
- świadczeniodawca zobowiązany jest poinformować o tym fakcie właściwy Oddział Funduszu
oraz zamieścić w miejscu udzielania świadczeń stosowne ogłoszenie w celu poinformowania
świadczeniobiorców.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, świadczeniodawca udziela świadczeń
świadczeniobiorcom zadeklarowanym do określonego lekarza poz, pielęgniarki poz lub położnej
poz, do czasu dokonania ponownego wyboru lekarza poz, pielęgniarki poz lub położnej poz.
Świadczeniodawca zobowiązany jest do podjęcia działań zmierzających, do zachowania
zalecanych norm dotyczących liczby świadczeniobiorców. Złożone uprzednio deklaracje
zachowują swoją ważność do czasu ponownego złożenia deklaracji przez świadczeniobiorcę.


Nie ma tu wzmianki że do końca umowy, dlatego też padło moje pytanie.


Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2013, 21:58:06 pm »
Czy naprawdę muszę pisać dwa razy? Przeczytałeś umowę o której poprzednio wspomniałem? Czemu szukasz gdzieś indziej skoro już powiedziałem gdzie?
 
Jeśli masz taki zapis w umowie to logicznym jest, że obowiązuje do zakończenia tej umowy. W przyszłym roku jeśli podpiszesz nową umowę to już bez tego lekarza a więc nie będzie mowy o zaprzestaniu udzielania świadczeń.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2013, 22:01:49 pm wysłana przez mpi »

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Wycofywanie deklaracji POZ niepracujących lekarzy
« Odpowiedź #5 dnia: Września 09, 2013, 22:36:19 pm »
Teraz rozumiem. Dziękuje za informację.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9331 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3098 Wiadomości
09061303
3041 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]