Problemy z aplikacjami > Pozostałe aplikacje

[KS-MEDIS] i zapytania SQL

(1/2) > >>

Dariusz Pawłowski:
Chciałbym wykonać zestawienia łączące dane z SOMED i MEDIS w systemie MEDIS - zestawienia specjalne.
Porównując sposób tworzenia i potem obsługi przez użytkowników zestawień dostępnych w SOMED, MEDIS i PPS uznałem, że te w MEDIS są najbardziej przyjazne w obydwu obszarach - i projektowania i używania.
Tym bardziej, że zestawienia te będą przeznaczone do pracy dla osób, które najsprawniej poruszają się w systemie MEDIS.
Zastosowałem  w kodzie SQL podłączenie w postaci:
select ps.idzlec, ps.idzs, ps.idpr from gabinet.PPSZ ps ...
ale przy próbie uruchomienia mam komunikat:
ORA-06550, linia 19, kolumna 50:PL/SQL: ORA-01031: niewystarczające uprawnienia
Da się to jakoś obejść?
Chodzi mi o możliwość uruchamiania zestawień przez innych użytkowników, więc uprawnienie musi dotyczyć nie tylko mnie.

09061303:
Tak ogólnie, aby móc działać między schematami, to żeby schemat nr 2 mógł działać na obiektach schematu nr 1, to musi mieć do tych obiektów uprawnienia, czyli jak chcemy ze schematu USER2 działać na obiekcie TABELA schematu USER1, to upraszczając, logujemy się na schemat SYSTEM i nadajemy uprawnienia załóżmy SELECT jak niżej
GRANT SELECT ON USER1.TABELA TO USER2.

Dariusz Pawłowski:
Tak właśnie przypuszczałem, chociaż wolałem łudzić się, że chodzi o jakieś uprawnienia włączane z poziomu administracji aplikacją.
Teraz dylemat: forsować, by każdą potrzebną tabelę grantował Kamsoft?
W końcu taka samodzielna operacja może być uznana jako nieuprawniona ingerencja i utrata gwarancji?
Nie wiem, jakie warunki stawia Kamsoft, ale zawsze wbijało mnie w fotel, gdy zapominałem o ich świętej zasadzie i dzwoniłem, żeby zapytać, w której tabeli jest to czy tamto.

Dariusz Pawłowski:
OK. Obawiałem się problemów ze strony Kamsoftu, ale na podobnie sformułowane zgłoszenie dostałem prawie identyczną odpowiedź.
Sens rozwiązania zgłoszenia sprowadza się właściwie do stwierdzenia: tak to trzeba zrobić. A ja to czytam: nic nam do tego, jeśli umiesz, to sobie zrób.

Dariusz Pawłowski:
Mam kolejne pytanie i prośbę dotyczącą SQL.
Czy ktoś może mi wskazać, która tabela przechowuje informacje dotyczące wyświetlanych nazw leków widocznych na załączonym zrzucie ekramu.
Wiem, że sama tabela tych rekordów to  LTBL, a w niej istotne pola to ilek, jedm, illk.
Nie mogę jednak znaleźć podłączenia do pola ilek, żeby mieć te nazwy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej