collapse

Reklama


Autor Wątek: sanepid  (Przeczytany 10110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline antylopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
sanepid
« dnia: Kwietnia 08, 2015, 20:01:07 pm »
Dzień dobry,
 
Jestem osobą która zaczyna swoją przygodę z gabinetem stomatologicznym, więc przepraszam z góry za małą wiedzę.
W tym miesiącu bedziemy mieli sanepid i mam przygotować gabient, czy ktoś może dać mi wskazówki na co zwrócić uwagę? czego sie czepiają?

Z góry dziękuję :)

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: sanepid
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2015, 20:48:56 pm »
Sanepid sprawdza jakie płyny dezynfekujące używasz w gabinecie:o szerokim spektrum działania do narzędzi i wierteł , szybkodziałające do powierzchni i podłóg,płyn dezynfekujący do rąk  ,czy zachowane są wymagane strefy:narzędzi brudnych,mycia ,dezynfekcji,suszenia,sterylizacji,narzędzi czystych.Patrzy czy masz aktualny test biologiczny autoklawu,sprawdza czy na bieżąco robisz testy chemiczne kontrolne,czy sterylne pakiety z narzędziami są oznakowane datą sterylizacji i datą ważności.Patrzy co robisz z odpadami medycznymi miękkimi i ostrymi ,czy masz lodówkę w pomieszczeniu gospodarczym ewentualnie do odpadów,może prosić o okazanie umowy z firmą utylizacyjną.Ostatnio pani z sanepidu  sprawdzała procedury zapobiegania szerzenia się zakażeń,które muszą być opracowane i dostępne w gabinecie oraz zeszyt kontroli przestrzegania tych procedur,w którym oceniasz i opisujesz przestrzeganie procedur przez ciebie lub asystentkę.Właściwie dużo zależy od osoby która przyjdzie,jak coś będzie nie tak to pytaj niech ci wytłumaczy lub odeśle do stosownych rozporządzeń.Nie panikuj ,głowy nie urwie.Powodzenia.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: sanepid
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2015, 21:51:09 pm »

Offline antylopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: sanepid
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 14, 2015, 19:43:02 pm »
Dziękuję za odpowiedzi :)
Pierwszy raz zawsze najgorszy, tym bardziej, że bedzie to moja 1 kontrola w pracy gdzie jestem 3 tygodnie. O papierologię raczej niech kierowniczka się martwi w gabinecie - no chyba ja tego nie powinnam przygotowywać? Szczerze mówiąc nie widziałam u niej tych procedur.
Boje się przepytywania z ich strony, wiadomo nie ma idealnego gabinetu.
A czemu Pani to tak robi, jak to nie prawidłowe.. itp.

Offline antylopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: sanepid
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 14, 2015, 20:09:39 pm »
 a gdzie znajdę -procedury zapobiegania szerzenia się zakażeń?
jak to wygląda?

Offline antylopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: sanepid
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 14, 2015, 20:42:16 pm »
w gabinecie prywatnym też obowiązują te procedury wszystkie?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: sanepid
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2015, 20:44:44 pm »
nie ma znaczenia czy to prywatny czy nie dla sanepidu

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: sanepid
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 15, 2015, 20:32:53 pm »
Kilka postów wyżej frodo podał link z wszystkimi procedurami zapobiegania szerzenia się zakażeń ,moim zdaniem aż za dokładnie,ale im więcej tym lepiej.U mnie pani z sanepidu prosiła żeby procedury były opisane własnymi słowami ze zrozumieniem tak jak się faktycznie postępuje,nie uznaje gotowców, ale oczywiście można wykorzystać gotowe procedury i je wydrukować.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: sanepid
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2015, 23:52:06 pm »
Jak dla mnie Sanepid to jest ruletka (rosyjska) ... każda Pani na kontroli u mnie inaczej interpretowała sobie prawo adoptując je pod siebie...

Jeżeli chodzi o książeczki z prodedurami to dostałem je od mojej firmy zaopatrującej i bez problemu przeszły wszystkie kontrole.Bardziej u mnie się Panie koncentrują na zeszycie od stylizacji , pakietowania, itp.

Offline antylopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: sanepid
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 27, 2015, 20:58:59 pm »
Sanepid zrobił nam psikusa, dzień wcześniej zadzwonili i oznajmili, że nie przyjadą :/. zastanawiam się czy teraz ich "atak" na nas może być nie spodziewany czy raczej się zapowiedzą?

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: sanepid
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 27, 2015, 21:03:13 pm »
Wg. mnie powinni uprzedzać przed każdą wizytą, ale pamiętam gabinet kolegi ,gdzie bez zapowiedzi chcieli wejść z brudnymi buciorami to ich wygonił :) I 1,5 roku się u niego nie pokazywali...

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: sanepid
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 27, 2015, 23:51:14 pm »
ale jak przyjdą w kapciach to się odwdzięczą

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 162
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3182 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]