collapse

Reklama


Autor Wątek: Odtworzenie bazy danych  (Przeczytany 4233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrek1207

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 1
Odtworzenie bazy danych
« dnia: Sierpnia 18, 2009, 09:46:22 am »
Witam serdecznie. Wczoraj padl mi dysk twardy na ktorym zainstalowany byl serwer, konktetniej posypal sie Windows. Problem jest taki, ??e nie moge odpalic programu i stworzyc kopii bazy danych.
Z pomoca przyszedl mi informatyk firmy Kamsoft, kt??ry poradzil mi skopiowanie calego folderu Oracle Xe   , zrobienie formatu dysku, zainstalowanie Somedu i podmienieniu folderu.

Mam pytanko czy ktos z forumowiczow mial do czynienia z takim "zabiegiem". Czy nie trzeba podmieniac innych folderow.
Moze ktos juz tak robil i jest w stanie opisac mi krok po kroku jak to zrobic.

Sprawa jest dosc pilna poniewaz zbliza sie rozliczenie za sierpien.

Narazie zabieram sie za kopiowanie Oracle Xe i formatowanie dyku.

Pozdrawiam Piotr

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Odtworzenie bazy danych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:38:24 pm »
Witam!
Kilka miesiÄ?cy temu Ä?wiczy??em co?? takiego na wypadek awarii systemu lub sprzÄ?tu.

1. Opr??cz oraclexe dobrze jest te?? skopiowaÄ? katalog ks ??eby wersja someda sprzed awarii by??a zgodna z wersjÄ? po ponownej instalacji.
2. Instalke oracla pobra??em z ftp -> plik oraclexe.exe (165 MB) i zainstalowa??em wg standardowych ustawie??.   
3. Someda zainstalowa??em z CD dostarczonego przez Kamsoft.
4. Nadpisa??em katalogi ks i oraclexe (trzeba wy??Ä?czyÄ? odpowiednie us??ugi ??eby wszystko nadpisaÄ?).
5. A jeszcze musia??em zmieniÄ? nazwÄ? komputera "testowego", tak aby by??a zgodna z nazwÄ? w BDEAdministratorze - ale w tej chwili nie wiem w kt??rym to jest miejscu, bo pisze z pamiÄ?ci. No i ruszy??o...

pozdrawiam


Offline piotrek1207

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 1
Odp: Odtworzenie bazy danych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 24, 2009, 09:12:28 am »
Po telefonie do informatykow Kamsoftu skopiowalem folder oracle i jak napisales wczesniej kspl.
Wszystko mam na dysku. Niestety nie potrafilem poradzic sobie z nadpisaniem katalogow ;( (nie wiedzialem jakie uslugi wylaczyc).

Dodatkowo mysle ze nie poradzilbym sobie z utworzeniem serwera i podlaczeniem do niego koncowek.
Tak wiec awaria konczy sie wizyta informatyka.

Dzieki i pozdrawiam

Offline Janus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Pomógł? 0
    • KS-GARDA
Odp: Odtworzenie bazy danych
« Odpowiedź #3 dnia: Października 01, 2010, 22:00:26 pm »
Po telefonie do informatykow Kamsoftu skopiowalem folder oracle i jak napisales wczesniej kspl.
Wszystko mam na dysku. Niestety nie potrafilem poradzic sobie z nadpisaniem katalogow ;( (nie wiedzialem jakie uslugi wylaczyc).


Dzieki i pozdrawiam

Witam,
Może temat już nieaktualny bo Piotrek rozwiązał swój problem ale na pewno jeszcze kiedyś ktoś tu zajrzy w poszukiwaniu pomocy :)

Sposób opisany w tym wątku jest prosty i faktycznie skuteczny ;D


Co do problemów z nadpisywaniem lub zmienianiem nazw katalogów najprościej jest uruchomić windowsa w trybie awaryjnym wtedy większość usług jest wyłączona i nie ma problemu z zastąpieniem katalogów ks i oraclexe ;)
Aby wybrać tryb awaryjny wciśnij klawisz F8 w czasie uruchomiania systemu.

pozdrawiam,
T
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2010, 22:04:16 pm wysłana przez Janus »

Offline juzioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: Odtworzenie bazy danych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 06, 2010, 23:51:26 pm »
Sposób dobry, tylko te archiwum trochę duże i strasznie kłopotliwe ;D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 137
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]