collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 231963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #150 dnia: Listopada 28, 2012, 19:50:56 pm »
wybrałem nadruk recept i do niego wstawiłem kody z szablonu druku recept.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #151 dnia: Listopada 28, 2012, 19:57:12 pm »
To sprawdź wydruk recept i wywal z  tego szablonu to co masz z drukarni jak pisałem. Może nadruk nie drukuje tego bo uważał ktoś, że to będzie już z drukarni.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #152 dnia: Listopada 28, 2012, 20:31:51 pm »
Chyba faktycznie ktoś uważał, że te pola przy nadruku są niepotrzebne, ale sobie z tym poradziłem. Informacja dla potomnych:
Podczas edycji szablonu wchodzimy menu górne Plik? -> Słownik danych?, a następnie klikamy ikonkę Nowa zmienna i nadajemy odpowiednie nazwy:
- dla REGON: REGON
- dla NPWZ: DATW_NPWZ

Czy ktoś kto drukuje recepty może mi potwierdzić, że przy tych kodach (podobnie jak w kodzie z peselem pacjenta) są drukowane jeszcze jakieś dodatkowe cyfry kontrolne pomimo odznaczenia w opcjach kodu sumy kontrolnej?

Mam jeszcze jedną sprawę. Znajoma farmaceutka powiedziała, że korzystają z tych wszystkich kodów aby szybciej wprowadzić receptę do systemu. Stwierdziła, że dobrze było gdyby jeszcze datę wystawienia recepty dało się zeskanować.
Czy ktoś się orientuje jakie powinny być ustawienia tego kodu i czy jeżeli udałoby się wstawić taki kod to czy będzie to zgodne z przepisami czy apteki i NFZ mogą zakwestionować receptę z takim kodem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #153 dnia: Listopada 28, 2012, 20:38:40 pm »
Z tego co pamiętam w aptekach te kody przechodzą bez problemów.  Drukuje się tego sporo na podstawie druku recepty 2012. Co do daty to rano się zapytam w aptece znajomej.  Nie pamiętam i chyba nie chce pamiętać akcji z receptami jako swego czasu była.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #154 dnia: Listopada 29, 2012, 22:46:29 pm »
Próbuję stworzyć nowy szablon nadruku recepty na 2012 rok i napotkałem na problem. Nadruk będzie wykonywany na recepcie wydrukowanej w drukarni gdzie są wydrukowane już dane świadczeniodawcy i lekarza. Chciałem aby przy nadrukowaniu pozostałych danych pojawiły się kody kreskowe z numerem prawa wykonywania zawodu lekarza oraz kod kreskowy z numerem REGON świadczeniodawcy. Skopiowałem sobie te kody z szablonu druku recept na 2012 rok, ale nie pojawiają się przy drukowaniu z wykorzystaniem stworzonego przeze mnie szablonu. Ktoś wie dlaczego i jak sobie z tym poradzić?

Ja zrobiłem tak, utworzyłem kopie szablonu wydruku i następnie plik szablonu wydruku zapisałem na dysku. Wyszedłem i usunąłem kopię wydruku. Następnie utworzyłem kopie nadruku recepty, wszedłem w tryb edycji czyli "popraw" a następnie wczytałem z dysku plik zawierający szablon wydruku. Następnie pousuwałem wszystkie niepotrzebne elementy zostawiając tylko te potrzebne w tym kod paskowy z numerem lekarza.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #155 dnia: Listopada 29, 2012, 22:50:20 pm »
... Znajoma farmaceutka powiedziała, że korzystają z tych wszystkich kodów aby szybciej wprowadzić receptę do systemu. Stwierdziła, że dobrze było gdyby jeszcze datę wystawienia recepty dało się zeskanować...

Idąc tym tropem to cała recepta mogła by być jednym całym kodem tak jak kiedyś przelew do rachunku w Erze.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #156 dnia: Listopada 30, 2012, 10:23:01 am »
Prefix przed ilością opakowań. Niektóre leki wymagają takiego prefix 'a' lub 'po'.
Odpowiednio ustawiona opcja OPAK_PRFX w module admin teoretycznie rozwiązuje problem.
Z tego co się orientuję, aby prefix został wydrukowany, recepta musi mieć zaznaczone
"ordynacja słowna", więc lekarz musi wiedzieć kiedy taki prefix jest wymagany, lub szukać
takiej informacji w necie. Czy znane jest wam jakieś ustawienie/opcja o która rozwiązuje ten problem. Dodam, że posiadamy wykupiony BLOZ odpłatności.

Nie było tematu, prefix dobierany automatycznie przy większej ilości opakowań.

« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2012, 10:41:44 am wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #157 dnia: Stycznia 07, 2013, 23:46:25 pm »
Witam, może gdzieś to już się pojawiło, ale jak przekopiować szablon z receptą z jednego pps'a do innego tak by był widoczny i można było z niego skorzystać?
Carlos

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #158 dnia: Stycznia 08, 2013, 00:09:16 am »
moduł admin>szablony> wybrać właściwy>F4>F4>plik>Zapisz jako> wybrać miejsce .... zapisze się jako plik z rozszerzeniem .frf

w drugim programie wczytać go do programu

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #159 dnia: Stycznia 08, 2013, 09:52:02 am »
Ok dzięki rąbałem sprawę przy zaczytywaniu do nowego pps'a. Po wczytaniu i tak widział mi stary szablon. Mam jeszcze pytanie jak okiełznać wydruk i gdzie robić ustawienia strony (tylko w domyślnych ustawieniach drukarki czy coś więcej) - jakie drukarki najlepiej sprawują się do tego celu?
Dzięki z góry.
Carlos

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 3
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #160 dnia: Stycznia 09, 2013, 13:46:18 pm »
Witam
Czy drukujecie już recepty z numerami rozpoczynającymi się od "02", pobranymi z SZOI od 01.01.2013? Czy wydruki są na szablonach 2012? U mnie gdy skończyły się numery "01" i zaczęły z "02", szablon przełączył się na 2007 bez możliwości zmiany na 2012....
To dotyczy dokładnie tych lekarzy wystawiających recepty, którzy mają nową numerację z "02" na początku.
Też tak macie?
Jak to obejść?

Pozdrawiam
MS

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 3
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #161 dnia: Stycznia 10, 2013, 08:11:46 am »
Pomogła aktualizacja do wersji 2013.00.0.1 - prawidłowa obsługa recept z numeracją "02..."
MS

Offline pelheninho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #162 dnia: Stycznia 19, 2013, 19:14:32 pm »
Chciałem zapytać jak wydrukować recepty z poprawnym adresem pacjenta, który pochodzi z miejscowości nie posiadającej nazw ulic? Obecnie, jeśli pacjent ma adres np. Machnatka 5, na recepcie adres wygląda tak: ul. - , 5
Machnatka.
Takich recept nie akceptują apteki.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #163 dnia: Stycznia 19, 2013, 19:27:24 pm »
ja w miejsce ulicy wpisuję miejscowość i na razie przechodzą

Offline pelheninho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #164 dnia: Stycznia 19, 2013, 20:52:01 pm »
u nas swego czasu fundusz odrzucił ogromna ilość deklaracji ze względu na niepoprawne adresy, także taka opcja odpada

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 147
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]