collapse

Reklama






Autor Wątek: instalacja na pendrivie  (Przeczytany 11009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 01, 2011, 07:35:13 am »
Ja nie mam potrzeby dostępu z każdego miejsca do PPS-a :D
Jak już jadę w takie miejsce to ostatnim moim marzeniem jest oglądać PPS-a :D

Ja często potrzebe mam ale jak już jadę to mam podobnie jak ty.... ;) ostatnie moje marzenie to oglądac PPS... :D
Pozdrawiam

Piotr

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 01, 2011, 08:31:51 am »
Tylko po cholerę kombinować? Bierzesz dysk zewnętrzny i po kłopocie.
A nie marzyło ci się o dostępie do swoich programów z dowolnego miejsca (z pominięciem VPN itp) ?

Dużo podróżuje - mam zainstalowanego pps-a na swoim kompie(bez bazy), baza na moim serwerze - łączę się z bazą i fruuuu


to może zdradzisz jak to zrobiłeś ?
skoro nie VPN to jak ?
iscsi ?

pozdrawiam

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 01, 2011, 09:11:57 am »

Teraz tylko walczę z ustawieniem takiej konfiguracji na serwerze Synology - ale ciężko mi to idzie.... może ktoś ma jakiś pomysł?

Wcześniej stwierdziłem, że szukam takiego rozwiązania na Synology - walczę - może polegnę nie wiem?
teraz w trakcie podróży mam jednego PPS-a na laptoku, a bazy trzymam na penie - jest to jakaś forma bezpieczeństwa również...
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 07, 2011, 20:32:54 pm »
Witam, może komuś przyda się moja metoda. Mianowicie ja pracuję na trzech kompach i na każdym z nich z trzema przychodniami. Na każdym kompie instalowałem pełny KSPPS razem z FB2i plikiem licencji jakiejkolwiek jednej przychodni. Następnie wystarczyło między kompami przenosić cały katalog KSPSS oczywiście inaczej nazwany dla każdej przychodni i odpowiednio zmieniony do tej nazwy plik ini. Fizycznie wygląda to tak, że wklepuję na jednym komputerze, a raporty robię i przesyłam już z drugiego na który kopiuję cały katalog programu tylko koniecznie na dysk taki na jakim był KS w poprzednim kompie w moim przypadku dysk D ponieważ taka ścieżka zapisana jest w ini. Robię tak już ładnych kilka lat. Tylko pilnuję kilku zasad: katalog z KSPPS przenoszę na przenośnym dysku twardym usb, nie na pendrivie i nigdy nie pracuję na tym dysku tylko kopiuję na dysk komputera. Program chodzi znacznie lepiej na dysku kompa niż na usb. Nie polecam pendriva bo są po prostu zawodne, kilka razy po przeniesieniu penem mimo pozornej poprawnej pracy miałem problemy albo z bazą albo z aktualizacją tak więc nie polecam. Dysk twardy jest bezpieczniejszy i ma lepszą korekcję błędów. 

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 08, 2011, 09:00:49 am »
Następnie wystarczyło między kompami przenosić cały katalog KSPSS....

A wystarczy przenieść tylko kspps.fdb
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 08, 2011, 09:34:41 am »
Faktycznie przenoszenie kspps.fdb działa na cacy. Ciekawe tylko czy nie namiesza się coś przy aktualizacji (licencje) jak bazę wgra się do innego KS
Edward z Kętrzyna

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 08, 2011, 09:52:54 am »
Ja nie mam potrzeby dostępu z każdego miejsca do PPS-a :D
Jak już jadę w takie miejsce to ostatnim moim marzeniem jest oglądać PPS-a :D

Ja często potrzebe mam ale jak już jadę to mam podobnie jak ty.... ;) ostatnie moje marzenie to oglądac PPS... :D

Ha ha, uśmiałem się ;-)
Ja podobnie, jak jadę w górki, to nawet lapka nie biorę.
Trzeba umieć odpoczywać, haha...
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 09, 2011, 09:41:16 am »
Ja nie mam potrzeby dostępu z każdego miejsca do PPS-a :D
Jak już jadę w takie miejsce to ostatnim moim marzeniem jest oglądać PPS-a :D

Ja często potrzebe mam ale jak już jadę to mam podobnie jak ty.... ;) ostatnie moje marzenie to oglądac PPS... :D

Ha ha, uśmiałem się ;-)
Ja podobnie, jak jadę w górki, to nawet lapka nie biorę.
Trzeba umieć odpoczywać, haha...

Faktycznie - też bym się uśmiał jakbym pracował na etacie - biorę urlop i Hejaaaaaaa
Jak się prowadzi firmę - sprawa wygląda zupełnie inaczej.....a klient nasz pan, a konkurencja nie śpi....
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 09, 2011, 09:49:43 am »
Właśnie doskonale rozumiem Norberta. Z żoną prowadzę firmę rozliczającą gabinety lekarskie i o urlopie bez laptopa i KS-a mozna tylko pomażyć. Może będą takie czasy, że nie będzie tylu zmian w NFZ i będzie można coś zaplanować :-)
Edward z Kętrzyna

Offline kaspro

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 10, 2013, 11:03:19 am »
Prawda jest taka, KS PPS to niedorobiony program, zrobiony chyba przez cwaniaczków głodnych kaski i mających układy. Dlaczego nie można przenieść bezpośrednio programu do pena i pracować z nim na dowolnym kompie w terenie ?
Po powrocie do przychodni wkładam pena do serwera w którym jest KS PPS, dane się przeniosą i powinno być po sprawie. Tak działają porządne programy wielu firm np. ubezpieczeniowych. Jeśli ktoś nowy chce się po szkolić na PPS-sie to się zdziwi. W internecie jest opis programu ale z 2009 roku. Nie ma wersji szkoleniowych na CD i na papierze. Nawet jak się zakupi program, to z tego powodu szkolący się mają ograniczone możliwości szkolenia. Oczywiście pani odbierająca telefon z biura producenta programu mówi, że ze szkoleniem nie ma żadnego problemu, godzina kosztuje 150 zł (!) Pytam ile godzin potrzeba na szkolenie, sami to wiemy. Suma wyjdzie olbrzymia. Teraz wiadomo o co chodzi.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 10, 2013, 11:54:06 am »
Masz trochę racji ale chyba nie do końca. To prawda, że nie ma aktualnej instrukcji PPS, ale jakoś znalazłeś to Forum i na pewno będzie Ci pomocne.    " niedorobiony program, zrobiony chyba przez cwaniaczków głodnych kaski"- cóż, chyba wszystkie firmy, również Twoja, pracują po to by zarabiać pieniądze.Wspominasz, że brakuje Ci instrukcji obsługi a jednocześnie określasz program jako "niedorobiony"- zdążyłeś go już tak dogłębnie poznać czy to ocena ze słyszenia? Owszem, program nie jest idealny, ale popatrz ile ludzi na nim pracuje i daje radę, po za tym cena. Co do niemożności przenoszenia programu na pendriva to się nie zgadzam - możesz sobie go przenieść, tylko czy  będzie to w zgodzie z ustawą o ochronie danych, przepisami gdzie dane są przechowywane i przetwarzane, oraz czy nie będzie to naruszeniem licencji PPS to mam pewne wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2013, 16:44:28 pm wysłana przez kalilech »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9327
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: instalacja na pendrivie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 10, 2013, 12:09:33 pm »
Podstawowa sprawa to brak obowiązku korzystania z takiego a nie innego programu. Przecież na rynku jest duży wybór. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9327 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3089 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]