collapse

Reklama






Autor Wątek: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ  (Przeczytany 41457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 22, 2012, 23:05:45 pm »
Witam wszystkich;
Tak czytam o tej? tym? ;D Ewusiu i nasuwa mi się kilka pytań.
1. Sprawdzanie nowego pacjenta w PPS, trzeba będzie go wprowadzić i dopiero będzie można sprawdzić? Jak na razie nie widzę możliwości wprowadzania tylko PESEL, tak jak na stronie ewuś. Bez dodatkowego modułu nie zaimportuję później sprawdzenia ze strony do programu i tak w kółko.
2. Co zrobić jeśli pacjent pzyjdzie 02.01. , wyskoczy na czerwono i złoży oświadczenie, po tygodniu przyjdzie ponownie, sytuacja się powtórzy i znów złoży oświadczenie. Czy te oświadczenia będą ważne.
3. O ile zauważyłem w dalszym ciągu nie ma możliwości dopisywania typu dokumentu uprawniającego, a może przeoczyłem.
Spokojnych i Wesołych Świąt!

ad 1.  To raczej stwierdzenie niż pytanie ;-) ale fakt, zanim się pacjenta sprawdzi trzeba go w PPS dopisać do kartoteki pacjentów no ale to chyba nie problem.
ad 2.  Oświadczenie jest ważne ( w szpitalu będzie je składał na każdy dzień pobytu (sic!)
ad 3.  Ma być
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2012, 23:07:49 pm wysłana przez bart »

Offline pool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 23, 2012, 14:37:12 pm »
Ale po co się kłócić koledzy? Tak naprawdę to nie wiemy jak to bedzie wyglądało. Chociaż trzeba założyć najgorsze, że trzeba będzie uzupełniać podstawę ubezpieczenia. Czy to będzie kod autoryzacji z ewuni, czy oświadczenie czy kady inny dokument to już mniejsza o to :)
Nie lepiej poszukać jakiś fajnych koleżanek po 300 za wieczór?

Nikt się nie kłóci :) i faktycznie lepiej odloty czy rokse włączyć na wieczór haha.

Ale tak poważnie pytam, jaki dokument to Inny dokument potwierdzający uprawnienia , element "of-inny" ?

Bo tak się zastanawiam czy taka odpowiedź z ewusia pobrana do foldera "download" i przesłana automatycznie Cobianem http://www.cobiansoft.com/cobianbackup.htm (szyfrowana przesyłka) na serwer jako kopia dokumentów i w SWIADZie wysyłana jako "of-inny" .
Nazwa dokumentu : odpowiedź ewuś
Nazwa podmiotu który wystawił dokument : NFZ - https://ewus.nfz.gov.pl/ap-ewus/
będzie prawidłowa ?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 23, 2012, 14:50:33 pm »
Raczej nie będzie prawidłowa ponieważ odpowiedź z eWUŚ to of-dokument-el.

Inny dokument potwierdzający uprawnienia to może być np. zaświadczenie z ZUS o pobieraniu zasiłku chorobowego.

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 23, 2012, 20:52:07 pm »
A jeśli już wyskoczy PESEL na czerwono :( to jak ma brzmieć to OŚWIADCZENIE???
Czy są jakieś wzory tych oświadczeń w necie? czy na stronach NFZ-tu???

Ups... jest o tym w innym wątku http://forumpps.pl/index.php?topic=5964.0
Przepraszam za zamieszanie  :-[
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2012, 20:57:26 pm wysłana przez Krzysiu »

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:02:35 am »
Czytając ten wątek zrozumiałam tyle, że w KSPPS nie będzie można wpisywać kodów autoryzacji, tylko importować zapisane na dysku potwierdzenia. A co w przypadku gdy przychodzi pacjent, wyskakuje nam Pesel na czerwono i robimy oświadczenie. Gdzie w KSPPS wpisujemy to oświadczenie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:04:21 am »
Jak będzie aktualizacja to sie dowiemy. Wszystkie dokumenty bedzie wpisywało się pewnie tak jak teraz wpisuje się podstawę ubezpieczenia.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:23:45 am »
Wszystkiego dobrego po świętach.

A co jesli jest na czerwono i ma np legitymację emeryty/rencisty ważną?
Spisuje sie dane i do historii wklądamy, czy tylko sie sprawdza?
Bo jak se fundusz zechce sprawdzić to moze trzeba będzie mu pokazać dane z takiego dokumentu - wiec czy nie trzeba będzie dla swojego spokoju spisywac tych danych z takiego dokumentu??

Macie jakieś sugestie jak postpeować w tej kwestii?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:25:58 am »
Trzeba będzie wpisać w programie wymagane dane z dokumentu ubezpieczenia. I wysłać pacjenta do płatnika składek w celu wyjaśnienia sytuacji ze statusem.

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 28, 2012, 13:50:06 pm »
"Przypominamy, że "Kod autoryzacji" przekazywany świadczeniodawcy przez system eWUŚ w ramach zapytania o uprawnienia pacjenta jest elementem, który będzie weryfikowany przy rozliczaniu świadczeń i powinien zostać przesłany w komunikacie sprawozdawczo-rozliczeniowym (XML) do właściwego oddziału Funduszu. W związku z tym wszystkie kody otrzymane w wyniku zapytań o uprawnienia pacjentów powinny zostać zapisane i zapamiętane w systemie informatycznym świadczeniodawcy"

.... jak to ogarnąć technicznie, kiedy w rejestracji siedzi pielęgniarka, rejestratorka, która owszem może sprawdzić w systemie eWUŚ czy dany pacjent jest ubezpieczony, może nawet zapisywać do pliku kody autoryazcyjne, ale jak ja potem mam to "przenieść" do KS PPS. Siedzę w innym miejscu, pracuję na innym komputerze i tylko ja mam zainstalowany KS PPS.Będzie możliwość importu tych kodów albo coś w tym rodzaju??? Nie ogarniam tego....


Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 28, 2012, 13:54:27 pm »
"Przypominamy, że "Kod autoryzacji" przekazywany świadczeniodawcy przez system eWUŚ w ramach zapytania o uprawnienia pacjenta jest elementem, który będzie weryfikowany przy rozliczaniu świadczeń i powinien zostać przesłany w komunikacie sprawozdawczo-rozliczeniowym (XML) do właściwego oddziału Funduszu. W związku z tym wszystkie kody otrzymane w wyniku zapytań o uprawnienia pacjentów powinny zostać zapisane i zapamiętane w systemie informatycznym świadczeniodawcy"

.... jak to ogarnąć technicznie, kiedy w rejestracji siedzi pielęgniarka, rejestratorka, która owszem może sprawdzić w systemie eWUŚ czy dany pacjent jest ubezpieczony, może nawet zapisywać do pliku kody autoryazcyjne, ale jak ja potem mam to "przenieść" do KS PPS. Siedzę w innym miejscu, pracuję na innym komputerze i tylko ja mam zainstalowany KS PPS.Będzie możliwość importu tych kodów albo coś w tym rodzaju??? Nie ogarniam tego....


tak, będzie możliwość importu, za dopłatą :) 89netto - http://www.kamsoft.pl/prod/serwus/wiecej.htm

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 28, 2012, 14:00:34 pm »
Raczej http://www.kamsoft.pl/prod/pps/cennik.htm
Funkcja importu dokumentów potwierdzających uprawnienia z systemu SerWUŚ
Możliwość zamawiania modułu zostanie uruchomiona w styczniu 2013 roku. Moduł zapewnia automatyczną współpracę z systemem SerWUŚ oraz import ręcznie zapisanych dokumentów potwierdzających uprawnienia ze strony https://ewus.nfz.gov.pl.

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 28, 2012, 14:28:17 pm »
serdecznie dziękuję za odpowiedź :) wszystkim życzę szampańskiej zabawy w Sylwestra i pięknego roku 2013 :)
Pozdrawiam

Offline agga

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 28, 2012, 15:33:06 pm »
witam,czy sprawdzenie ubezpieczenia w pps jest mozliwe tylko z terminiarza a jesli takiego nie prowadzę tylko papierowa rejestrację:) to bezposrednio z ewus moge sprawdzic ?

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 28, 2012, 16:04:09 pm »
możesz sprawdzić bezpośrednio z eWUŚ lub w PPS z poziomu Terminarza, POZ lub dodając świadczenie w module Rozliczenia lub w module Wizyta podczas obsługi pacjenta
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2012, 16:06:36 pm wysłana przez kalilech »

Offline agga

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości ręcznego wprowadzania kodów autoryzacyjnych z eWUŚ
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 28, 2012, 16:14:09 pm »
w module rozliczenia,świadczenia?jak sprawdzic nie widze odnosnika:((?mam ks-pps

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 144
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3088 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]