Pozostała sprawozdawczość w formacie otwartym > Kolejki oczekujących

Kolejki oczekujących - poradnik

<< < (2/4) > >>

Marcinek:
Na koniec roku, mam takie pytania:
1. Czy kto?? wie jaki jest algorytm wyliczajÄ?cy ??redni czas oczekiwania pacjent??w oraz ??redni rzeczywisty czas oczekiwania?
2. Czy konieczne jest prowadzenie kolejki w KS-PPS? Je??li nie, to czy mogÄ? to robiÄ? w Excelu?
3. Czy trzeba archiwizowaÄ? takie kolejki (pewnie tak).

Sens w tym, ??e rozliczenia robie dorywczo i zastanawiam siÄ? jak by to zrobiÄ?, ??eby nadal to prowadziÄ?, a kolejki robiÄ? innym torem?

Jak mi siÄ? co?? jeszcze przypomni to napisze.

Paweł:

--- Cytat: Marcinek w Grudnia 30, 2008, 18:55:37 pm ---Na koniec roku, mam takie pytania:
1. Czy kto?? wie jaki jest algorytm wyliczajÄ?cy ??redni czas oczekiwania pacjent??w oraz ??redni rzeczywisty czas oczekiwania?

--- Koniec cytatu ---
http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/rmz_art190_1_zal_7_27062006.pdf


--- Cytat: Marcinek w Grudnia 30, 2008, 18:55:37 pm ---2. Czy konieczne jest prowadzenie kolejki w KS-PPS? Je??li nie, to czy mogÄ? to robiÄ? w Excelu?

--- Koniec cytatu ---
Mo??esz sobie nawet w notatniku prowadziÄ?, je??eli uznasz ??e tak jest wygodniej. Wa??ne aby raporty z kolejki oczekujÄ?cych wysy??aÄ? w prawid??owym formacie i w odpowiednim terminie.

Bartosz:
Poradnik, kt??ry jest tutaj zamieszczony trochÄ? jest ju?? nie aktualny, poprawiÄ? to ju?? w nowym roku jak znajdÄ? trochÄ? czasu. OdpowiadajÄ?c, kr??tko na twoje pytania:


--- Cytat: Marcinek w Grudnia 30, 2008, 18:55:37 pm ---1. Czy kto?? wie jaki jest algorytm wyliczajÄ?cy ??redni czas oczekiwania pacjent??w oraz ??redni rzeczywisty czas oczekiwania?

--- Koniec cytatu ---

1) ??redni czas oczekiwania wylicza ??wiadczeniodawca na podstawie swojego do??wiadczenia (§12 rozporzÄ?dzenia). Natomiast ??redni rzeczywisty czas oczekiwania jest wyliczany wg wzoru w za??Ä?czniku nr 7 do rozporzÄ?dzenia (§8 ptk. 2 rozporzÄ?dzenia)


--- Cytat: Marcinek w Grudnia 30, 2008, 18:55:37 pm ---2. Czy konieczne jest prowadzenie kolejki w KS-PPS? Je??li nie, to czy mogÄ? to robiÄ? w Excelu?

--- Koniec cytatu ---

2) Chocia?? w komunikaty XML I fazy (raport statystyczny) w elemencie ??wiadczenie istnieje atrybut z-listy-oczek data-oczekiw, kt??rym to podaje siÄ? datÄ? wpisu pacjenta na listÄ? oczekujÄ?cych. Inaczej w PPSie nie mo??na wykazaÄ? daty w raporcie statystycznym ni?? przez wpisanie takiego pacjenta w kolejkÄ? oczekujÄ?cych.
W raporcie z kolejek oczekujÄ?cych mo??esz z palca wpisaÄ? liczbÄ? dni i ??redni czas oczekiwania oraz ??redni czas rzeczywisty.


--- Cytat: Marcinek w Grudnia 30, 2008, 18:55:37 pm ---3. Czy trzeba archiwizowaÄ? takie kolejki (pewnie tak).

--- Koniec cytatu ---

3) Zgodnie z art. 20. ust. 4 Ustawy lista oczekujÄ?cych na udzielenie ??wiadczenia stanowi integralnÄ? czÄ???Ä? dokumentacji medycznej prowadzonej przez ??wiadczeniodawcÄ? i nale??y jÄ? archiwizowaÄ?.

Marcinek:
No dobra, a jest szansa ??eby nadaÄ? tak uprawnienia u??ytkownikowi, ??eby mia?? prawo tylko do rejestracji, skre??le?? etc. pacjent??w na listÄ? oczekujÄ?cych?

Bartosz:

--- Cytat: Marcinek w Grudnia 30, 2008, 21:30:06 pm ---No dobra, a jest szansa ??eby nadaÄ? tak uprawnienia u??ytkownikowi, ??eby mia?? prawo tylko do rejestracji, skre??le?? etc. pacjent??w na listÄ? oczekujÄ?cych?

--- Koniec cytatu ---
Wydaje mi siÄ? ??e tak, dodaj nowego u??ytkownika w module ADMIN. Nadaj mu nastÄ?pujÄ?ce uprawnienia:
PS21 00000 Uruchomienie modu??u Rozliczenia
PS11 KOLED Prawo do edycji tabeli pacjent??w oczekujÄ?cych
PS11 KOLVI  Prawo do przeglÄ?du listy pacjent??w oczekujÄ?cych
Wydaje mi siÄ? ??e tylko te wystarczÄ?, mo??e jeszcze bÄ?dzie trzeba dodaÄ? uprawnienia do przeglÄ?du pacjent??w i kom??rek organizacyjnych, ale chyba nie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej