collapse

Reklama


Autor Wątek: Specjalność personelu  (Przeczytany 5382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Muzzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Specjalność personelu
« dnia: Grudnia 21, 2013, 00:10:30 am »
Witam mam spory problem na koniec roku :)
po kontroli nfz zakwestionował specjalności wprowadzone na portal szoi personelu medycznego w punkcie umowy i zażyczył sobie poprawienie ich na inne zawody ze słownika problem polega na tym że od początku roku czy może ktoś już się spotkał z czymś takim i wie jak taką operacje przeprowadzić bez kolizyjnie :)

Jak by ktoś wiedział bardzo proszę o pomoc no taką gwiazdkę mi załatwili że szok :)

z góry dziękuje 

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 21, 2013, 09:59:20 am »
wydaje mi się, że trzeba wprowadzić właściwe zawody dla personelu potem zamknąć zatrudnienie dla personelu dla którego dokonujemy zmiany i dodać zatrudnienia z właściwym zawodem
Edward z Kętrzyna

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2013, 14:43:43 pm »
Jak wyedytujesz i zmienisz cokolwiek to na koniec przed zatwierdzeniem, wyświetli ci co usunąłeś i co dodałeś i będzie okienko do wpisania powodu zmian. Po zatwierdzeniu wniosek o zmianę danych personelu sam się utworzy
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2014, 20:27:56 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Steysi

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 29, 2016, 10:01:53 am »
Lekarz rozpoczął specjalizację 17.11.2014 roku w zakresie położnictwa i ginekologii. Twierdzi, że ma prawo udzielać świadczeń w poradni ginekologicznej wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20.10.2014 r. (w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej). Ja uważam, że prawo do udzielania świadczeń w poradni będzie miał dopiero w listopadzie 2016 roku (minie 2 lata od rozpoczęcia specjalizacji). Kto ma rację?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2016, 14:37:22 pm »
Tak na szybko: z tego co pamiętam to kiedyś było to opisane w rozporządzeniu Prezesa NFZ dotyczącym AOS. Tam w definicjach było opisane co należy rozumieć jako lekarz z rozpoczętą specjalizacją. Być może się to teraz zmieniło - nie wiem. Kilka lat temu sprawdzałem.

EIDT: aha wczytałem się w problem. Rozumiem że lekarz interpretuje rok kalendarzowy a Ty rok - 365 dni od rozpoczęcia :). Nie wiem jak odbywa się procedura specjalizacji ale raczej jest to ciągły proces i wg mnie Ty liczysz dobrze.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 14:41:51 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2016, 17:39:06 pm »
W sumie to nie 2 lata a ukończony drugi rok specjalizacji.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 29, 2016, 18:01:29 pm »
Ok. Zmobilizowałem się i sprawdziłem na czym polega specjalizacja, ponieważ w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak np. studia gdzie wiadomo kto na jakim roku jest.
W przypadku specjalizacji określone są tylko kursy, staże itp jakie lekarz musi zrobić z wyszczególnieniem co ile musi trwać. Ale jest taka magiczna tabelka (w tym przypadku na stronie 34) http://www.cmkp.edu.pl/wp-content/uploads/akredytacja2014/0724-program-1.pdf i chyba według niej określa się który rok specjalizacji jest skończony. Jak lekarz ma zaliczone to co wliczane jest do I i II roku to pewnie można uznać że ma ukończony drugi rok specjalizacji.

Tak przynajmniej mi się wydaje.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 18:09:27 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 29, 2016, 18:12:55 pm »
Jeżeli lekarz przedstawi kartę specjalizacyjną to będzie wiadomo.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2016, 23:24:12 pm »
Ok. Zmobilizowałem się i sprawdziłem na czym polega specjalizacja, ponieważ w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak np. studia gdzie wiadomo kto na jakim roku jest.
W przypadku specjalizacji określone są tylko kursy, staże itp jakie lekarz musi zrobić z wyszczególnieniem co ile musi trwać. Ale jest taka magiczna tabelka (w tym przypadku na stronie 34) http://www.cmkp.edu.pl/wp-content/uploads/akredytacja2014/0724-program-1.pdf i chyba według niej określa się który rok specjalizacji jest skończony. Jak lekarz ma zaliczone to co wliczane jest do I i II roku to pewnie można uznać że ma ukończony drugi rok specjalizacji.

Tak przynajmniej mi się wydaje.

Mpi mimo wszystko, że Ci się chciało Brawo  Ty  :)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 01, 2016, 12:50:57 pm »
To Wam jeszcze podpowiem, że nawet jeżeli jest dwa lata i jest uprawniony to NFZ może nie uznać dodania takiego lekarza do umowy..
My mieliśmy taki przypadek kilka lat temu, gdzie do umowy na ginekologię dodaliśmy nową panią doktor na specjalizacji właśnie i NFZ ją odrzucił ponieważ.. w konkursie (w 2011 czyli lata wcześniej..) zadeklarowaliśmy, że wszyscy nasi lekarza w poradni to specjaliści (II stopień..). I nie interesowało ich to, że to dodatkowy lekarz, dodatkowe godziny..
Żeby było jeszcze ciekawiej, to lekarz zdążył tak przepracować prawie 2 miesiące.. bo NFZ dopiero po miesiącu odrzucił tą zmianę a ja zobaczyłem to też kilka tygodni później (nie zaglądam tam codziennie przecież..). Oczywiście raporty zwrotne wracały wtedy poprawnie bez komunikatów o braku lekarza w umowie.. (wtedy jeszcze tego nie było).

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9325
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 01, 2016, 13:39:42 pm »
Wracały raporty poprawnie bo wniosek nawet nie musi być zatwierdzony aby było ok. Nawet teraz wracają bez błędu ;) Błędy pojawiają się ewentualnie w przypadku odrzucenia wniosku i ponownej weryfikacji.
Co do argumentacji o konkursie to ma to jakiś sens bo dodatkowe punkty za to są.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Specjalność personelu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 01, 2016, 14:13:41 pm »
Co do argumentacji o konkursie to ma to jakiś sens bo dodatkowe punkty za to są.

No niby tak.. ale my nie obniżyliśmy standardu w stosunku do tego co było wynegocjowane tylko dodaliśmy bonusowo lekarza i godziny.. ehh.. za duży dobrobyt w tym kraju ;-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 162
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3085 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]