Archiwum > Nasze systemy

Firebird vs Oracle

(1/4) > >>

j00ls:
Moja baza na firebirdzie rośnie w zastraszającym tempie, coraz bardziej daje się odczuć spadek wydajności w dostępie do danych na poszczególnych stanowiskach, dlatego też zacząłem rozważać przesiadkę na oracle. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem w tej materii? Chodzi o jak najbardziej subiektywne odczucia w użytkowaniu tego drugiego, wzrost/spadek wydajności, problemy z konserwacją bazy, aktualizacjami, itp. Ogólnie mówiąc: wszelkie ZA i PRZECIW.

ps. czy ktoś ma może pliczek z licencją demo do oracle'a?

konzik:
Witaj
   Dodałem w załączniku licencje DEMO dla oracle, dostałem ją ze 2 miesiące temu z Kamsoftu. Co do frb vs orcl...hmmmm. Oracle napewno wydajniejszy, szybszy i mniejsze pradopodobieństwo, że baza Ci się nie sypnie powyżej 1-1,5 GB. Proponuje od razu przesiadke na "pełnego" oracle, ponieważ darmowy Oracle XE też posiada swoje ograniczenia co do wielkości bazy(ok. 3-4 gb). Minusem może być to, że kopii bezpieczeństwa nie zaleca się robić  z programu, nie jest też idealnym robienie tego standardowym backupem oraclowym. Dobrze dorwać skrypciki robiące kopie do danego katalogu, najlepiej jeszcze zipujące; można je dodać do zaplanowanych zadań, by kopia robiła się w nocy + ewentualnie na inny nośnik/komputer. Zalecam zapoznanie się z programem Cobian. To chyba tyle informacji wstępnych:) Powodzonka

PS. przejście z frb na orcl wymaga haseł ze strony Kamsoftu.
PS2. przejście frb na orcl przy bazie ok. 1,5gb trwa na średniej klasy sprzęcie jakieś 48h


Pozdrawiam

PiotrSz:

--- Cytat: konzik w Kwietnia 13, 2010, 11:31:22 am ---darmowy Oracle XE też posiada swoje ograniczenia co do wielkości bazy(ok. 3-4 gb).

--- Koniec cytatu ---

limit jest 4GB na baze
i nie widze tu problemu zeby z Firebirda z 1,5GB baza przesiasc sie na Oracla bo nie powinno byc w nim wiecej niz 2GB danych,
a ze u mnie 1,5GB firebirda zbieral sie ponad 2 lata to i OracleXE jeszcze z rok spokojnie do tych 4GB pociagnie a z tego co wiem
to przesiadka na "pelnego" Oracla z XE jest mozliwa bezbolesnie wiec w czym problem


--- Cytuj ---Minusem może być to, że kopii bezpieczeństwa nie zaleca się robić  z programu, nie jest też idealnym robienie tego standardowym backupem oraclowym. Dobrze dorwać skrypciki robiące kopie do danego katalogu, najlepiej jeszcze zipujące; można je dodać do zaplanowanych zadań, by kopia robiła się w nocy + ewentualnie na inny nośnik/komputer. Zalecam zapoznanie się z programem Cobian.

--- Koniec cytatu ---

no niestety (w wlasciwie stety) Oracle to juz jest pozadna komercyjna baza danych i tutaj nie wystarcza podstawowe klikacozwe umiejetnosci obslugi windowsa ..
trzeba sie podszkolic chociaz odrobine w obsludze tego typu baz danych! i to jest niestety jeden z powodow przez ktory dalej tkwie na Firebirdzie ..


--- Cytuj ---PS. przejście z frb na orcl wymaga haseł ze strony Kamsoftu.

--- Koniec cytatu ---

tylko nie wiem czy sa jeszcze tacy chetni do robienia tego za darmo .. z tego co wiem robia to teraz pratnerzy Kamsoftu za odpowidnia oplata
musze sprobowac ruszyc moje stare konktakty .. mam tylko nadzieje ze nie maja mnie tam jeszcze dosyc ;-)


--- Cytuj ---PS2. przejście frb na orcl przy bazie ok. 1,5gb trwa na średniej klasy sprzęcie jakieś 48h

--- Koniec cytatu ---

ja testowalem (na mnie testowali ;-) migracje w pierwszej polowie zeszlego roku to na poprawionej opcji migracji szlo to juz dosyc szybko
i na srednim obecnie kompie (jakies stare Core2Duo z 2GB ramu i WinXP) migracja bazy ok 1,1GB migrowala sie ponizej 12 godzin

pozdrawiam i bardzo dziekuje za plik demo pod Oracla ! wlasnie tego potrzebowalem zeby sprobowac kolejnych testow pod linuxem ;-)

konzik:
Właśnie sie szkole z postawieniem Oracle pod linuxem i działanie na kspps. Wiem, że to działa, bo widziałem i testowałem. Jak dla mnie, to narazie ciemna strefa, bo najpierw trzeba sie linuxa nauczyć, choćby podstawy...a bez odpowiednich pakietów instalka oracla pada....i dupa:/

Przemyslaw:
Jaka jest cena pełnej wersji oracle bo coś nie mogę znaleźć nic w google sensownego.
U mnie baza firebirda ma 2,5GB i działa to bardzo dobrze. Nie wiem jak możecie mieć problemy przy 1,5GB.
j00ls ile masz stanowisk? u mnie 20 i na serwerze cała masa innych usług. Zero problemów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej