collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferta Fizjo 2017  (Przeczytany 89369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 29, 2017, 16:45:02 pm »
WYDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT - WIELKOPOLSKI NFZ

http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/12625/
Monika

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 29, 2017, 16:47:54 pm »
Wróciłem!
Qde plan na większe pomęczenie NFZ i zgłębienie kilku tematów ale oczywiście jak tylko dojechałem do KRK to mi dzwonili z firmy, że system padł.. więc zamiast "atakować" NFZ to zdalnie próbowałem reanimować co byłem w stanie :-/

No ale do rzeczy!

Ciekawe czy w Krakowie mają już interpretację odnośnie specjalisty w dziedzinie fizjoterapii ??

Interpretacja tak samo wesoła jak w Mazowieckim..
Wymogiem z rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej z 2013 jest wizyta fizjoterapeutyczna
w fizjo ambulatoryjnej i domowej którą realizować może tylko specjalista fizjoterapii i uj ich obchodzi, że specjalistów nie ma..
Jest to wymóg formalny do przystąpienia do konkursu na fizjo ambu i domową..

Wg mnie i jeszcze kilku osób dalej obowiązują wytyczne z roku 2013 (na NFZ opole do ofertowania 2017 jako dokumenty są podpięte rozporządzenia z 2013), a tam specjalista nie był wymogiem. Ale wiadomo - takie info najlepiej z NFZ mieć. Podkarpacki niestety nie robi chyba szkoleń przed ofertowaniem, więc stąd info jedynie pewnie "dzięki uprzejmości" osoby po "drugiej stronie kabla".

Teraz ktoś zza biurka zdecydował że ma być tak jak oni chcą i koniec!
Pozostanie nam od lipca odsyłanie pacjentów na zabiegi do Krakowa na ul Józefa (OW NFZ) - oni będą chyba sami leczyć..

Ogólnie załatwili wszystkich też przedostatnim pytaniem w ankietach..
Cytuj
WARUNKI WYMAGANE
W OKRESIE ZWIĄZANIA OFERTĄ ORAZ PRZEZ CAŁY OKRES REALIZACJI UMOWY OFERENT
SPEŁNIA I BĘDZIE SPEŁNIAŁ WYMAGANIA OKREŚLONE W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA
W SPRAWIE ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH W ZAKRESIE BĘDĄCYM PRZEDMIOTEM
NINIEJSZEGO POSTĘPOWANIA ORAZ W ZARZĄDZENIU PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU
ZDROWIA W SPRAWIE OKREŚLENIA WARUNKÓW ZAWIERANIA I REALIZACJI UMÓW BĘDĄCYCH
PRZEDMIOTEM NINIEJSZEGO POSTĘPOWANIA

TAK albo NIE

Czyli albo spełniasz i będziesz spełniał przez całą umowę wymagania z Rozporządzenia (nie podane którego więc mogą w międzyczasie trwania umowy podmienić.. (sooo sweet..) albo spadaj na drzewo i kontraktu nie będzie.

Specjalista jest wymagany chociażby przez jedną poradę zapisaną w rozporządzeniu:
wizyta fizjoterapeutyczna - Wymagania dotyczące personelu:  osoba, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii na zasadach określonych w przepisach w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia lub uzyskała tytuł specjalisty rehabilitacji ruchowej II stopnia, zwana dalej specjalistą w dziedzinie fizjoterapii.

Życzę wszystkim powodzenia w szukanie osób z takimi kwalifikacjami..

wizyta fizjoterapeutyczna
2. Wyposażenie świadczeniodawcy:
1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem ? nie mniej niż 1 zestaw na 2 osoby prowadzące
fizjoterapię;
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej ? nie mniej niż 1 zestaw na 2 osoby prowadzące fizjoterapię;
3) pomieszczenie biurowe z telefonem, sekretarką automatyczną i faksem;
4) pomieszczenie magazynowe na leki i sprzęt medyczny


Boldem zaznaczyłem bo to jest cytat wymagań z załącznika do Rozporządzenia dla fizjoterapii domowej.
Kursywą to co mi się najbardziej podoba w wymogach dla domowej..

Kiedyś był wymagany w lokalizacji:
1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej.
Trzeba było wykonywać minimum 3 % kontraktu "domówkami"

W Zarządzeniu NR 130/2016/DSOZ nie ma tych przenośnych zestawów w wymogach sprzętowych przy fizjoterapii ambulatoryjnej. Natomiast są wymagane w realizowaniu w warunkach domowych (fizjoterapia domowa - inny zakres)

Czy nadal jest wymagane realizowanie 3 % kontraktu domówkami i posiadani w/w sprzętu?

Bo w załączniku 1n do 130 (katalog zakresów) w fizjoterapii ambulatoryjnej jest:
-wizyta fizjoterapeutyczna
-zabieg fizjoterapeutyczny
- oraz oba powyższe w warunkach domowych i do nich jest zapis 'wykonanie i rozliczenie produktu rozliczeniowego nie jest obligatoryjne'

czyli teraz w fizjoterapii ambulatoryjnej nie trzeba wykonywać domówek i nie trzeba wykazywać sprzętu przenośnego?

Co do 3% a ambulatoryjnej to odpowiedź na to pytanie była, że nie jest już wymagane.
Co do sprzętu odsyłam do Rozporządzenia MZ z dnia 6 listopada 2013 r.
w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej

Załącznik nr 1.
Jak już pisałem powyżej - w ankietach konkursowych jest TAK/NIE na spełnienie całości wymogów z w/w Rozporządzenia..

wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

Pierwsze słyszę!
Poproszę o podstawę prawną.

Nie cieszcie się tak bardzo z tych 3% na piątkowym spotkaniu w Mazowieckim NFZ padło 8%

U nas stwierdzili, że nie trzeba robić domowej w fizjo ambulatoryjnej.

wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

dziękuję. a już się ucieszyłam, że nie będzie domówek. teraz się zastanawiam czy będę musiała w harmonogramie wykazać wizyty domowe? wcześniej nie musiałam ale od poprzedniego konkursu nie mamy rehabilitacji

wizyty domowe wykazujesz tylko w przypadku lekarzy, przeciez nie jestes w stanie przewidziec w jakich godzinach rehabilitant bedzie chodzil po domach i ile bedzie mu zajmowac czas rehabilitacji

Jaaaasne...
Nikt nie może przyjmować pacjenta czy też wykonywać zabiegów poza harmonogramem!
Na fizjoterapii domowej oczywiście harmonogramy muszą być dla fizjoterapeutów/techników masażu a także dla.. specjalisty fizjoterapii i.. lekarza rehabilitacji ale o tym później.

Z tego, co się dowiedziałem na świeżo od mojego "delegata" na spotkanie informacyjne w małopolskim (głównie pod kątem fizjoterapii ambu):
- jak ktoś chce realizować fizjo. domową, to oddzielna oferta na oddzielną poradnię domową (nie wymagane 3% w fizjo ambu)
- specjalista wymagany z powodu cytowanego wyżej (wizyta fizjoterapeutyczna) przynajmniej na "godzinę tygodniowo"; dodatkowo punktowane jest jak się ma go na pół etatu
Więcej nie pytałem - dla mnie te są najważniejsze. Jak chłopaki, co rano się deklarowali, że jadą na spotkanie, wrócą, to pewnie napiszą coś więcej.

Burzę o specjalistę rozpętałem ja.. ;-)
Z ciekawostki jeszcze jednej na fizjo domową to tak jak w Mazowieckim (materiały ze szkolenia zamieściłem wcześniej) kontraktujemy na nową komórkę organizacyjną a inna niż 1310, bodajże 2xxx coś tam - w pdfie załączonym wcześniej było

Z innych ciekawostek:
W fizjo ambulatoryjnej dodatkowo punktowane (rankingujące) jest wykazanie dostępu do konsultacji lekarza specjalisty rehabilitacji (wyłącznie lek reh) ale uwaga - konkretna osoba z konkretnym harmonogramem wyłącznym dla konsultacji na fizjo reh..
W fizjo domowej natomiast jest w wymaganych zarówno wizyta fizjoterapeutyczna=zatrudniony specjalista fizjo, jak i porada lekarska rehabilitacyjna (wyłącznie lekarza reh). W obu przypadkach oczywiście konkretne osoby i harmonogram, niepokrywający się z innym.

Tyle na teraz - później może jeszcze coś napiszę - muszę teraz ogarnąć do końca awarię w firmie :-/

Pozdrawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 29, 2017, 16:48:44 pm »
wy to mieliście dopiero krótki termin  :o  doceniam nasz 5 kwietnia :)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 29, 2017, 16:54:29 pm »
wydaje mi się że 3% pozostaje nadal, ponieważ jest zapis że nie łączy się umów fizjoterapii ambulatoryjnej z fizjoterapią domową (świadczeniodawca nie może mieć 2 umów jednocześnie).

Pierwsze słyszę!
Poproszę o podstawę prawną.


Chcesz podstawy prawnej to łąp:
Zarządzenie Nr 90/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 grudnia 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza § 6 ust. 5 otrzymuje brzmienie:[/size]"5. Nie zawiera się umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej jednocześnie w zakresach fizjoterapia ambulatoryjna i fizjoterapia domowa.";[/color]

EDIT: Ciachnąłem post bo za dużo cytowane bez potrzeby było - PiotrSz
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 17:16:09 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3036
  • Pomógł? 323
  • Podkarpacki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 29, 2017, 17:00:41 pm »
Z innych ciekawostek:
W fizjo ambulatoryjnej dodatkowo punktowane (rankingujące) jest wykazanie dostępu do konsultacji lekarza specjalisty rehabilitacji (wyłącznie lek reh) ale uwaga - konkretna osoba z konkretnym harmonogramem wyłącznym dla konsultacji na fizjo reh..
A jaka forma - umowa podwykonawstwa, zwykła umowa gwarantująca konsukltacje czy tylko specjalny typ harmonogramu dla konsultacji nieważne kto zadzwoni? No właśnie - zadzwoni po konsultacje czy odeśle pacjenta na konsultacje?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 29, 2017, 17:09:46 pm »
`w prezentacji z Mazowieckiego jest:
Cytuj
zapewnienie konsultacji lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej (wskazanie w ofercie konkretnego czasu pracy lekarza, inny niż czas pracy w poradni) ? 4 pkt

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 29, 2017, 17:11:25 pm »
Chcesz podstawy prawnej to łąp:
Zarządzenie Nr 90/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 grudnia 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza § 6 ust. 5 otrzymuje brzmienie:[/size]"5. Nie zawiera się umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej jednocześnie w zakresach fizjoterapia ambulatoryjna i fizjoterapia domowa.";[/color]

Aleeee wygrzebałeś zabytek ;-)
Faktycznie takie coś tam było.
Tyle, że teraz obowiązuje Zarządzenie 130 z 2016 oraz jego aktualizacja 4 z 2017 a tutaj takich cudów już nie ma (albo ślepy jestem..)
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1302016dsoz,6553.html
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-42017dsoz,6556.html


`w prezentacji z Mazowieckiego jest:
Cytuj
zapewnienie konsultacji lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej (wskazanie w ofercie konkretnego czasu pracy lekarza, inny niż czas pracy w poradni) ? 4 pkt

Prezentacja Małopolska częściowo pokrywała się z Mazowiecką.
Prosiliśmy żeby Kraków opublikował swoją ale nie wiem czy raczą.. :-/

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 17:16:59 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 29, 2017, 17:19:41 pm »
Chcesz podstawy prawnej to łąp:
Zarządzenie Nr 90/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 18 grudnia 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza § 6 ust. 5 otrzymuje brzmienie:"5. Nie zawiera się umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej jednocześnie w zakresach fizjoterapia ambulatoryjna i fizjoterapia domowa.";

Aleeee wygrzebałeś zabytek ;-)
Faktycznie takie coś tam było.
Tyle, że teraz obowiązuje Zarządzenie 130 z 2016 oraz jego aktualizacja 4 z 2017 a tutaj takich cudów już nie ma (albo ślepy jestem..)
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1302016dsoz,6553.html
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-42017dsoz,6556.html


`w prezentacji z Mazowieckiego jest:
Cytuj
zapewnienie konsultacji lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej (wskazanie w ofercie konkretnego czasu pracy lekarza, inny niż czas pracy w poradni) ? 4 pkt

Prezentacja Małopolska częściowo pokrywała się z Mazowiecką.
Prosiliśmy żeby Kraków opublikował swoją ale nie wiem czy raczą.. :-/

Pozdrawiam


"Określenia inne niż wymienione w ust. 1, użyte w zarządzeniu, mają znaczenie nadane im w przepisach odrębnych, w tym w szczególności w rozporządzeniu w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji, w rozporządzeniu w sprawie programów zdrowotnych oraz w Ogólnych warunkach umów."

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 29, 2017, 17:20:43 pm »
Cytuj
Prezentacja Małopolska częściowo pokrywała się z Mazowiecką.[/size]Prosiliśmy żeby Kraków opublikował swoją ale nie wiem czy raczą.. :-/Pozdrawiam



Dobrze że w ogóle coś dali, bo nasi to nic a nic na pomorzu

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 29, 2017, 18:01:12 pm »
Cytuj

Gdzie jest ten zapis, ze się nie łączy fizjo ambu z fizjo domową bo nie mogę znaleźć?

Na spotkaniu w Mazowieckim Pan Dyrektor Filip Nowak powiedział, że w tym roku można składać i na ambulatoryjną i domową, jest to nowość w tym roku.

Offline kilof_wlkp

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 29, 2017, 21:19:01 pm »
Witam forumowiczów, w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej  skupiłem się na dwóch zapisach:
WYKAZ ORAZ WARUNKI REALIZACJI ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH Z ZAKRESU REHABILITACJI LECZNICZEJ - Załącznik 1
...
b) fizjoterapia ambulatoryjna:

Warunki udzielania:
1)  fizjoterapia  ambulatoryjna  odbywa  się na podstawie  zlecenia  wydanego przez lekarza ubezpieczenia
zdrowotnego w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych jednemu świadczeniobiorcy przysługuje
nie więcej niż 5 zabiegów dziennie;
2)  usprawnianie dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego do ukończenia 18. roku życia
w formie ambulatoryjnej (w gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii) może odbywać się na pod-
stawie jednego w roku kalendarzowym skierowania z poradni specjalistycznej, w którym zlecony cykl
terapeutyczny nie może przekroczyć 120 dni zabiegowych i 5 zabiegów dziennie;
3)  świadczenia udzielane w fizjoterapii ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej ma-
gistra fizjoterapii, z wyjątkiem masażu.

oraz http://www.mz.gov.pl/leczenie/rehabilitacja-lecznicza/rehabilitacja-w-warunkach-ambulatoryjnych/

Fizjoterapia ambulatoryjna realizowana przez: wizytę fizjoterapeutyczną oraz zabieg fizjoterapeutyczny. 

a teraz dla mnie ciekawsza rzecz w punkcie trzecim nie ma słowa o wizycie fizjoterapeutycznej jako wymogu koniecznego do realizacji świadczeń (przy czym na świadczenia w każdym rodzaju składają się zabiegów oraz porad itp itd...)  oraz, że "oraz" nie zawsze znaczy "oraz" - http://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/312179915-Absurdalna-wykladnia-i-spojnik-oraz.html#ap-1.
Chętnie poznałbym zdanie radcy prawnego.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3280
  • Pomógł? 108
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 29, 2017, 22:02:18 pm »
Witam forumowiczów, w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej  skupiłem się na dwóch zapisach:
WYKAZ ORAZ WARUNKI REALIZACJI ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH Z ZAKRESU REHABILITACJI LECZNICZEJ - Załącznik 1
...
b) fizjoterapia ambulatoryjna:

Warunki udzielania:
1)  fizjoterapia  ambulatoryjna  odbywa  się na podstawie  zlecenia  wydanego przez lekarza ubezpieczenia
zdrowotnego w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych jednemu świadczeniobiorcy przysługuje
nie więcej niż 5 zabiegów dziennie;
2)  usprawnianie dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego do ukończenia 18. roku życia
w formie ambulatoryjnej (w gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii) może odbywać się na pod-
stawie jednego w roku kalendarzowym skierowania z poradni specjalistycznej, w którym zlecony cykl
terapeutyczny nie może przekroczyć 120 dni zabiegowych i 5 zabiegów dziennie;
3)  świadczenia udzielane w fizjoterapii ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej ma-
gistra fizjoterapii, z wyjątkiem masażu.

oraz http://www.mz.gov.pl/leczenie/rehabilitacja-lecznicza/rehabilitacja-w-warunkach-ambulatoryjnych/

Fizjoterapia ambulatoryjna realizowana przez: wizytę fizjoterapeutyczną oraz zabieg fizjoterapeutyczny. 

a teraz dla mnie ciekawsza rzecz w punkcie trzecim nie ma słowa o wizycie fizjoterapeutycznej jako wymogu koniecznego do realizacji świadczeń (przy czym na świadczenia w każdym rodzaju składają się zabiegów oraz porad itp itd...)  oraz, że "oraz" nie zawsze znaczy "oraz" - http://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/312179915-Absurdalna-wykladnia-i-spojnik-oraz.html#ap-1.
Chętnie poznałbym zdanie radcy prawnego.

Całość rozbija się o Rozporządzenie W SPRAWIE ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH Z ZAKRESU REHABILITACJI LECZNICZEJ w którym wizyta fizjoterapeutyczna jest, a NFZ upiera się, że mamy spełniać całość w/w rozporządzenia jako warunek wymagany i basta!

Prawnik tu nic nie da.
Zmienić się musi Rozporządzenie albo wyjść jakaś interpretacja MZ lub może Prezesa NFZ łagodząca to.

Pozdrawiam

Offline kilof_wlkp

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 29, 2017, 22:28:18 pm »
Witam forumowiczów, w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej  skupiłem się na dwóch zapisach:
WYKAZ ORAZ WARUNKI REALIZACJI ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH Z ZAKRESU REHABILITACJI LECZNICZEJ - Załącznik 1
...
b) fizjoterapia ambulatoryjna:

Warunki udzielania:
1)  fizjoterapia  ambulatoryjna  odbywa  się na podstawie  zlecenia  wydanego przez lekarza ubezpieczenia
zdrowotnego w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych jednemu świadczeniobiorcy przysługuje
nie więcej niż 5 zabiegów dziennie;
2)  usprawnianie dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego do ukończenia 18. roku życia
w formie ambulatoryjnej (w gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii) może odbywać się na pod-
stawie jednego w roku kalendarzowym skierowania z poradni specjalistycznej, w którym zlecony cykl
terapeutyczny nie może przekroczyć 120 dni zabiegowych i 5 zabiegów dziennie;
3)  świadczenia udzielane w fizjoterapii ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej ma-
gistra fizjoterapii, z wyjątkiem masażu.

oraz http://www.mz.gov.pl/leczenie/rehabilitacja-lecznicza/rehabilitacja-w-warunkach-ambulatoryjnych/

Fizjoterapia ambulatoryjna realizowana przez: wizytę fizjoterapeutyczną oraz zabieg fizjoterapeutyczny. 

a teraz dla mnie ciekawsza rzecz w punkcie trzecim nie ma słowa o wizycie fizjoterapeutycznej jako wymogu koniecznego do realizacji świadczeń (przy czym na świadczenia w każdym rodzaju składają się zabiegów oraz porad itp itd...)  oraz, że "oraz" nie zawsze znaczy "oraz" - http://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/312179915-Absurdalna-wykladnia-i-spojnik-oraz.html#ap-1.
Chętnie poznałbym zdanie radcy prawnego.

Całość rozbija się o Rozporządzenie W SPRAWIE ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH Z ZAKRESU REHABILITACJI LECZNICZEJ w którym wizyta fizjoterapeutyczna jest, a NFZ upiera się, że mamy spełniać całość w/w rozporządzenia jako warunek wymagany i basta!

Prawnik tu nic nie da.
Zmienić się musi Rozporządzenie albo wyjść jakaś interpretacja MZ lub może Prezesa NFZ łagodząca to.

Pozdrawiam

Moje wątpliwości wynikają, że nie zmienił się nawet przecinek w rozporządzeniu aktualnym w stosunku do Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, na którym oparte były kontrakty w 2011r.

Więc muszę przyznać po latach rację mojemu poloniście ze szkoły średniej, który  rzadko zgadzał się z moją interpretacją poezji wsp. Kwitował za każdym razem, że opinia jest jak d... - każdy ma swoją. I w tym wypadku tak jest "utwór" się nie zmienia, zmienia się interpretacja :-).
Pozdrawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 29, 2017, 22:57:54 pm »
w poprzednim rozporządzeniu o gwarantowanych (obowiazujace do konkursu 2013, bo obecne sa wydane w listopadzuie 2013 a wiec po konkursie) nie bylo wymogu wizyty fizjoterapeutycznej i specjalisty, bo w naszym powiecie nikt nie mial a kontrakty zostaly rozdane, a wiec jednak chyba cos sie zmienilo.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 30, 2017, 08:09:20 am »
Wracając do specjalisty fizjoterapii i wymaganej wizyty fizjoterapeutycznej w ankiecie było pytanie czy świadczysz czy nie tak samo było z masażem, jak odpowiedź był NIE to wszystko szło bez problemu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 57
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9328 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3093 Wiadomości
09061303
3036 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1626 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]