collapse

Reklama


Autor Wątek: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce  (Przeczytany 18038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mufi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 21, 2013, 11:26:17 am »
To są te same gabinety :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 21, 2013, 13:27:38 pm »
no i co z tego że to są te same gabinety? Może być np. jakiś parawan oddzielający część zabiegową spełniającą odpowiednie wymagania. Jeśli sanepid uzna że jest ok i wyda pozytywną opinię na gabinet okulistyczny oraz na gabinet zabiegowy to dlaczego nie?

definicja z materiałów NFZ:
Cytuj
gabinet diagnostyczno-zabiegowy - pomieszczenie, w którym wykonywane są świadczenia zabiegowe, spełniające wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. poz. 739);

czy jest "odrębne pomieszczenie"? Dlaczego to pomieszczenie nie może spełniać dodatkowej funkcji gabinetu lekarskiego w tym przypadku okulistycznego?
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2013, 13:32:15 pm wysłana przez mpi »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 21, 2013, 16:23:59 pm »
Ja mam gabinet zabiegowy w zasobach , ale choć w ankiecie podałem , że jest w lokalizacji ( czyli mam umowę z przychodnia obok) i tak w zasobach figuruje jako "posiada".
Ni jak nie moge  dodać go nie w miejscu tylko w lokalizacji .
 Próbując wprowadzić w " pomieszceniach" wskazuje mój gabinet.

Może tak jak umowy z podwykonawcami ??/ czyli to ta przychodnia ma mi udostepnić zasoby ??

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 21, 2013, 17:14:03 pm »
Tylko że jak będą oferty to jeśli się nic nie zmieni będzie pytanie czy masz gabinet na wyłączność w godzinach pracy poradni. Jeśli odpowiesz TAK to nie będzie to zgodne z prawdą, jeśli NIE to nie otrzymasz dodatkowych punktów co może mieć znaczenie. Jeśli będziesz miał najmniej punktów a oferentów będzie więcej niż punktów to nie dostaniesz kontraktu.

Moje zdanie jest takie, że zwłaszcza w Twoim przypadku powinno się Twój gabinet potraktować również jako spełniający wymogi dla gabinetu zabiegowego. Na moją wiedzę i tak w przypadku wielu procedur potrzebujesz fotela. Masz drugi fotel w tym zabiegowym który należy do przychodni? I tak robisz wszystko u siebie.
Powinieneś zerknąć do papierów jak sanepid odbierał Ci gabinet co tam jest napisane. Jeśli nie ma nic o diagnostyce i zabiegach to wystąp do sanepidu o ponowny odbiór z uwzględnieniem daignostyczno-zabiegowego gabinetu.

Jeśli będziesz miał "swój" gabinet to dodajesz tam gdzie sprzęt/pomieszczenia i przypisujesz go do miejsca "gabinet ginekologiczny" czy jak tam sobie nazwałeś swój gabinet.

Ale to jest moje zdanie - warto je skonsultować w swoim OW.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 21, 2013, 17:40:48 pm »
Tez tak myślę . Zawsze gabinet Ginekologiczny był zabiegowym . Tym bardziej ,że prywatnie mogę nawet " łeb obciąć".
Lecz kolega nie wykazał gabinetu w 2012r i miał telefony. Odpuścili , tylko co w razie kontroli.??
W ofercie zaznaczyłem ,że jest w lokalizacji a nie w miejscu . Zresztą dodając go do zasobów też Mam w opisie ,że jest w lokalizacji .
PS.  Próbowałem wczytując się w forum utworzyć nowa komórkę z harmonogramami itp , ale i tak nic nie można zrobić . Cały czas zostaje jako miejsce. z tym samym adresem .
Może gdyby go wynajmujący udostepnił ?? Tylko czy jest taka usługa. ??

Dzieki za słowa otuchy i rozsądku.

A i.... Aneksy już poszły i jakby co to nie bedę tęsknił za NFZ. Zmieniłem nawet harmonogram wywalając jeden dzień. Jak sie nie zgodzą ich strata )-: W Kołobrzegu jest nas tylko trzech i szpital , który nie za bardzo chce przyjmować. Więc.....wszyscy zadowoleni
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2013, 17:45:25 pm wysłana przez PanDB »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 21, 2013, 20:54:47 pm »
Najważniejsze w przypadku indywidualnych praktyk jest to co w decyzji sanepidu. Jeśli jest tam wzmianka tylko o gabinecie ginekologicznym to NFZ może się czepiać ale jeśli jest wzmianka, że spełnia wymagania gabinetu diagnostyczno-zabiegowego to nie mają moim zdaniem prawa się czepiać. Oczywiście podmioty lecznicze muszą mieć wpisaną komórkę w rpwdl.

Aneksy poszły ale za rok będzie konkurs z warunkami, których do tej pory nie było. Próbka była już w tym roku w pomorskim.

Gabinetu zabiegowego nie dodajesz jako komórki ponieważ takie miejsce jest widoczne w NFZ tylko wtedy gdy podepniesz do niego w ofercie jakieś zakres świadczeń a wiadomo że świadczenia w poradni ginekologicznej podpinasz pod tą poradnię a nie pod zabiegowy. W związku z tym, żeby był on widoczny w NFZ dodajesz pomieszczenie, wybierasz gabinet diagnostyczno-zabiegowy wpisujesz jego nazwę i jako miejsce stacjonowania wybierasz swój gabinet.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 22, 2013, 08:04:22 am »
dzięki. Trochę to mi rozjaśnia.. Mam gabinet w sprzęcie i niech tak chyba zostanie.  zostanie . Komórkę dodałem. . Chyba ją jednak usunę.
W zakładce : Struktura wykonawcza>> Miejsce wyk swiadczeń - Gabinet zabiegowy mam na "0"

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 141
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3081 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]