collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd 116  (Przeczytany 2292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Błąd 116
« dnia: Lipca 03, 2013, 17:07:30 pm »
Męczy mnie to więc jednak zdecydowałem się o to spytać na forum. Sprawa dotyczy deklaracji nieuznanej w jednym z poprzednich okresów z powodu zmiany przez świadczeniobiorcę placówki POZ. Otóż w raportach zwrotnych list POZ za czerwiec lekarz POZ miał nieuznanego pacjenta. Pielęgniarka zamiast wycofać go z wcześniejszą datą wycofała go przez pomyłkę z bieżącą (tj. 2 lipca). Oczywiście w wygenerowanej liście POZ za lipiec ten pacjent został niestety ujęty. I tym samym po zaimportowaniu listy POZ wyskakuje ta jedna deklaracja błędna z kodem błędu 116. WOW NFZ  zaleca wycofać deklarację z datą wycofania z przed pierwszego na który przesyłana jest obecna lista POZ i ponownie przesłać nową listę POZ. Ja to jednak chce zostawić tak jak jest, bo (pr: dr Eryk) skoro pielęgniarka już wycofała tą deklarację z datą 2 lipca to nic z tym już nie mogę zrobić (Deklaracja jest wycofana z dniem 2 lipca i nie da się jej edytować aby była wycofana z datą wcześniejszą itd.). Chcąc nie chcąc ten pacjent zostaje pobierany do listy POZ za lipiec. Chciałem się zapytać czy ktoś może miał już taką sytuację, czy coś z tym zrobił (bez względu na to w jakim programie się rozliczacie) i PRZEDE WSZYSTKIM czy mogę zostawić to jak jest na SZOI (wg mnie logiczne jest, ze tylko tej jednej deklaracji mi w zwrotkach nie uznają, ale niepokoi mnie to zalecenie NFZ aby wycofać deklarację z datą wycofania z przed pierwszego na który przesyłana jest obecna lista POZ - czego się nie da w moim przypadku zrobić - i przesłania ponownej listy POZ...)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Błąd 116
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 03, 2013, 17:50:49 pm »
Wg mnie jeżeli deklaracja poszła w liście POZ, ale data złożenia deklaracji jest wcześniejsza niż data deklaracji u innego świadczeniodawcy (a z tego co rozumiem to tak właśnie jest) to możesz ją sobie wysyłać nawet i pół roku do NFZ a oni za każdym razem będą Ci ją odrzucać i nie powinno to być problemem. Ja bym to zostawił jak jest.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Błąd 116
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2013, 20:26:08 pm »
Ok dzieki. Nie zamierzałem w ogóle się tym przejmować, ale wszedłem na tą stronę:

http://nfz-poznan.pl/faq/index.php/rozliczenia/42-odp-ef/184-jakie-mog-wystpi-bdy-w-deklaracjach-i-jak-na-nie-reagowa

i zacząłem się zastanawiać po co sugerują ponowne wysłanie listy POZ skoro i tak nie wprowadzajac jakichkolwiek zmian ta deklaracja z błędem nie zostanie uznana.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2013, 20:29:05 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 176
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]