collapse

Reklama


Autor Wątek: Uciete recepty  (Przeczytany 4714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qertyasdfgh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 1
Uciete recepty
« dnia: Października 31, 2010, 22:09:39 pm »
Witam, probuje drukowac w somedzie recepty i mam z tym wielki problem. Mam A4 pocięte na 3 kartki 99x210mm. Jak drukuje to mam uciety druk z lewej strony i od dołu tak o 0.5 cm.  Jak to sie powinno drukowacc? Czy w ustawieniach drukarki trzeba zmieniac format kartki z A4? Jak wkładać recepte do podajnika (dluzsza czy krotsza krawedzia). Możecie dokładnie powiedziec jak to u was funkcjonuje?

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Uciete recepty
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2010, 00:16:54 am »
Na drukarkach HP nie mam z tym najmniejszego problemu. Ustawiam podajnik na rozmiar recepty (wkładanej krótszą krawędzią), wyśrodkowany, dostosowuję szablon wydruku recepty i gra. Wydruki recept pustych oraz wydruki recept z systemu są bez zarzutu.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Uciete recepty
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2012, 22:58:56 pm »
Rozgrzebię kolejny stary temat: jak wyśrodkować wydruk recepty? Jak nie wymyślę to drukują się z lewym marginesem. Jaki format ustawić na drukarce?

Offline zwolak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 3
Odp: Uciete recepty
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2012, 10:04:37 am »
A nie łatwiej przesunąć wam po prostu ręcznie całą receptę na wzorcu a w ustawieniach drukarki zostawić A4 ? Wtedy sobie możecie dopasować co do milimetra, wyśrodkować dosunąć do lewej czy prawej.

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Uciete recepty
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2012, 17:26:00 pm »
we wzorcu recepty zmień ustawienia strony na A4 (zmień rozmiar papieru na 210/290mm) następnie edycja - zaznacz wszystko i tak zaznaczoną recepte przesuń w prawo mniej wiecej na środek metodą prób i błędów tak aby recepta prawidłowo się drukowała :) u mnie  lewy brzeg recepty to okolo 5,3cm od lewej - to chyba najprostrzy sposób. Kiedyś tam próbowałem zmieniać w ustawieniach drukarki rozmiar papieru ale nie bardzo to działałą - albo ucinało recepte od dołłu lub z któregoś boku albo znowu czegoś nie było widać lub było widać za dużo....
Sposób Goodi'ego pewnie jest dobry jeśli pracyjesz na 1 stanowisku co innego w sieci - program zapisuje wzorzec wydruku dla wszystkich tego wzorca używających  więc jeśli pracujesz w sieci to recepte z określonego wzoru drukuje kilka różnych drukarek - wtedy najprościej dostosować ten wzorzec do formatu A4.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2012, 17:36:57 pm wysłana przez Brutus69 »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Uciete recepty
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2012, 21:05:19 pm »
Dzięki, działa, znaczy wydruk w miarę prosto wychodzi. Szkoda że tylko z podajnika dodatkowego, z głównego nierówno wciąga papier bo ograniczniki nie ściągają się do wymiaru recepty, w innym wątku:
http://forumpps.pl/index.php?topic=3744.msg30085#msg30085
ziomalski pisał coś o przeróbce tej drukarki.
A w edytorze brakuje przycisku wyśrodkuj i możliwości powiększania.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 139
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3084 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]