collapse

Reklama


Autor Wątek: Korekta błędnych świadczeń  (Przeczytany 4376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bl

  • Gość
Korekta błędnych świadczeń
« dnia: Maja 12, 2015, 16:01:07 pm »
Na SZOI>Umowy>Lista umów>Bieżące rozliczenie>Wykaz pozycji z problemami mam wykazane dwie pozycje o wadze "Błąd" z 2012-10-31 i 2012-12-21 (data ustalona na podstawie "Udzielenie świad., Data od, Data do"). Obie usunąłem w programie KS-PPS i próbowałem przesłać odpowiednio 2013-02-18 i 2013-05-13. W obu przypadkach dostałem na SZOI błąd importu "Błąd zestawu świadczeń, 3702104, Usunięcie pozycji nierozliczonej zablokowane" (każdorazowo z innym Id.). Uznałem, że tak już musi zostać.

Parę dni temu na moim SZOI został umieszczony komunikat od NFZ, że mam je jednak skorygować (http://forumpps.pl/index.php?topic=8873.0). Odpowiednie okresy sprawozdawcze zostały odblokowane w trybie "popraw/usuń". W PPS wspomniane świadczenia wyświetlają mi się tak jak w załączniku.

Czy powinienem teraz wybrać ROZLICZENIA>Świadcz.>Odfiltrowane>Przygotuj zestawy do ponownego przesłania?

Rozumiem, że następnie powinienem utworzyć raport statystyczny w ROZLICZENIA>Raporty>Dodaj>Raporty wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych [załącznik]. Jaki powinienem wybrać tu "Okres refundacyjny rok" i "miesiąc"? Czy może być domyślne "2015" i "kwiecień"? Zawsze wybierałem także "Numer umowy", jednak teraz nie mogę tego zrobić, ponieważ świadczeniodawca prowadził działalność tylko do końca 2014 r. Czy powinienem zostawić to pole nieuzupełnione? A może wybrać inny rok, miesiąc oraz umowę?

Korzystam z PPS w wersji 2015.01.0.4. Czy nie będzie w jej przypadku problemów z przeprowadzeniem wymienionych wyżej czynności? A może powinienem dokonać aktualizacji do jakiejś konkretnej wersji?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2015, 22:27:59 pm »
Ale żeś się napisał ;-) Już byś te dwa świadczenia sto razy wysłał i zobaczył co wróci. Zrób jak napisałeś. ustawienia dla raporu obojtne. Możesz nic tam nie ustawiać, wygenerowac raport (usuwający) i po prostu wysłać. 

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2015, 22:35:33 pm »
Ale żeś się napisał ;-) Już byś te dwa świadczenia sto razy wysłał i zobaczył co wróci. Zrób jak napisałeś. ustawienia dla raporu obojtne. Możesz nic tam nie ustawiać, wygenerowac raport (usuwający) i po prostu wysłać.

Tym bardziej że, to POZ  ;) :P :o
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

bl

  • Gość
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 14, 2015, 13:14:16 pm »
Bart, nie chcę zrobić jakiejś głupoty i użerać się potem z poprawkami - jestem laikiem.

Według Kamsoftu mam wejść w ROZLICZENIA>Raporty>Dodaj>Raporty 2014 i wcześniejsze i wybrać odpowiedni. Nie sprecyzowali który, napisałem do nich w tej sprawie - skomentujecie to?

Rozumiem, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku oba świadczenia wejdą automatycznie do jednego raportu i będzie to prawidłowe? Nie powinienem może wysłać ich w oddzielnych raportach?

Nie wiem czy to ważne, ale dodam że te świadczenia były wcześniej przesyłane przeze mnie tak:

- to z 2012-10-31: pierwotnie w raporcie statystycznym w wersji 6.4.0, usunięcie w wersji 7.5.0
- to z 2012-12-21: pierwotnie w raporcie statystycznym w wersji 6.4.0, usunięcie w wersji 6.4.0

EDYCJA: Kamsoft potwierdził, że trzeba użyć ich metody. Dodatkowo napisali, że trzeba wybrać rok 2012, miesiąc grudzień i można wybrać umowę. Obie pozycje wejdą do raportu.

Nie napisali jednak którą wersję raportu wybrać 7 5.0, 6 4.0, jakąś inną? Ma to w ogóle jakieś znaczenie?
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2015, 16:17:16 pm wysłana przez bl »

bl

  • Gość
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2015, 13:16:03 pm »
EDYCJA 2: Kamsoft stwierdził, że ma, ale odesłał do NFZ. Jestem świeżo po rozmowie z nimi. 6 4.0 wracają z błędami, doradzili użycie 7 5.0.

Przepraszam, miała być tylko edycja poprzedniej wiadomości, a nie dodanie nowej.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2015, 13:22:10 pm wysłana przez bl »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2015, 14:38:28 pm »
Korekta "na minus" czyli usunięcie świadczenia raczej nie wiąże się z konkretna wersją raportu, ale głowy nie dam jak sobie OW ustawia politykę na loaderach.
Najprościej spróbować.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1625
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2015, 15:27:46 pm »
musi być wyższa od 6.4.0 , kolejna to 7.5.0 - takie info dostałem z NFZ
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

bl

  • Gość
Odp: Korekta błędnych świadczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 19, 2015, 18:03:43 pm »
Posłałem w 7 5.0. Zaimportowało się i zweryfikowało bez problemu - świadczeń nie ma już w "błędach". Dzięki za wszystkie rady.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 143
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3084 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]