collapse

Reklama






Autor Wątek: Baza danych i NAS  (Przeczytany 1556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Baza danych i NAS
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 26, 2019, 10:51:16 am »
To tak jeszcze na koniec, aby upewnić się czy wszystko dobrze zrozumiałem. Nigdy nie pracowałem na RDP i dlatego mam problemy z ogarnięciem tego tematu.

Dobrze, że pytasz :-)

Cytuj
Stawiam sobie VPN na routerze w, nazwijmy to, sieci firmowej. W tej sieci będzie lokalnie podpięty serwer z linuxem, na który wrzucę PPSa w wersji serwer i właśnie tam będzie znajdowała się cała baza danych.

PPSa nie zainstalujesz na linuxie.. owszem baza danych niby może na nim leżeć, natomiast program musi być na jakimś Windowsie i udostępniony dla klientów katalog PPSa do aktualizacji
Poza tym, jeżeli planujesz postawić w sieci serwer linuxowy to on mógłby pełnić rolę serwera VPN (chociaż lepiej żeby to była "pierwsza linia oporu" czyli router)

Cytuj
Do tego mam dwa laptopy, które będą znajdowały się gdzieś tam w świecie. Na obu będzie PPS w wersji klient (?). Będą się one łączyły poprzez VPN z wyższej wspomnianą "siecią firmową", w której jest serwer z bazą danych.

Jaką rolę odgrywa tutaj RDP? Czy jest on potrzebny, aby obie wersje klientów (te na laptopach) "fizycznie" widziały pliki bazy danych znajdujące się na serwerze? Jeżeli tak, to czy w takim razie w ogóle potrzebne są wersje klientów, czy zamiast tego pracować bezpośrednio na wersji serwerowej PPSa?

Na laptopach nie będzie PPSa.
Laptop z dostępem do internetu będzie najpierw łączył się przez VPN do Twojej sieci firmowej a później lokalnie w niej nawiązywał połączenie RDP z serwerem czyli umożliwiał zdalną pracę na nim.
Praca na PPSie będzie się odbywać na komputerze do którego po RDP (Remote Desktop Protocol?) będziesz się łączyć.
Dzięki temu baza danych będzie pracować całkowicie lokalnie.

Ja czasami serwisowo pracuję podobnie, tyle że nie łączę się RDP na serwer tylko na mój komp w firmie który ma klienta PPSa.

Pozdrawiam

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Baza danych i NAS
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 26, 2019, 11:17:07 am »
Czyli wychodzi na to, że klient PPSa znajduje zastosowanie tylko wtedy, gdy jest na komputerze znajdującym się fizycznie w sieci lokalnej, w której również znajduje się serwer?

Jeżeli laptop łączy się przez RDP z komputerem serwerem, to rozumiem, że będzie pracował na PPSie w wersji serwer (bo taki został zainstalowany na PC-serwerze wraz z bazą danych), tak? Co w takim razie w przypadku kilku użytkowników, którzy mieliby pracować w tym samym czasie?

W załączeniu schemat - czy jest poprawny?

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Baza danych i NAS
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2019, 13:10:07 pm »
RDP jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Bardziej elegackie to "remote application" ale nie wszystkie Windy wspierają.
Mamy jedną kopię aplikacji i jedną bazę danych.
Do połączeń przy porządnej Windzie VPN jest zbędny wystarczą certyfikaty ale łatwiejszy jest faktycznie VPN.

FIrebird dla takiego układu tylko w wersji Classic żaden inny super czy super hero itp.

Trzeba konfigurację PPS tylko sobie dopracować.
1. Drukarki jest trochę zabawy ale do ogarnięcia
2. konfiguracja ze wzgledu na stację
 KSPPS.ini należy w sekcji [POLACZENIE] dodać wpis:
USTAWIENIA_UZYTKOWNIKA_WINDOWS=TAK
+
dla kązdego klucza w rejestrze
Komputer\HKEY_USERS\S-1-5-xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx\Software\KAMSOFT
dla klucza o nazwie STANOWISKO wpisać osobny numer

Co zykujemy
1. Uzytkownicy logując się mają TYLKO swoje certyfikaty eZLA, swoje prawa dostępu itd.
2. Rozwiązanie jako całość się nie wiesza. Padają sesje ale pozostałym to nie przeszkadza.

Wady DROGO jak na KSPPSa
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2019, 13:29:31 pm wysłana przez zukes »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 189
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9325 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3088 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]