collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak w pozycji umowy lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raportu  (Przeczytany 9367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Brak w pozycji umowy lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raportu
« Odpowiedź #15 dnia: Września 09, 2011, 08:54:02 am »
zwróć uwagę że przy patronażach pielęgniarki jest gwiazdka co oznacza że nie są sprawozdawane do czasu opracowania przez ministra nowych zasad....a czy te nowe zasady juz są to powiem szczerze że nie mam pojęcia... >:(
Pozdrawiam

Piotr

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Brak w pozycji umowy lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raportu
« Odpowiedź #16 dnia: Września 09, 2011, 09:12:53 am »
podstawy prawnej nie podam, ale coś musiało być, skoro w umowie na początku roku patronaży nie było, a później NFZ udostępnił do pobrania aneksy, w których się pojawiły. Pewnie podstawy do tego pewnie jakieś mieli (chociaż z NFZ nigdy nie wiadomo). Przy okazji zapytam, czy pielęgniarki dostały papierowe aneksy do podpisu, czy NFZ cichaczem to umieścił w umowie. W każdym bądź razie gdzieś od chyba marca pielęgniarki wypytywały mnie, czy już trzeba wpisywać patronaże (czym byłem zdziwiony)czy jeszcze nie. Info o patronażach miały na pewno z izby pielęgniarskiej.

zwróć uwagę, że w załączniku 3a do umowy tej gwiazdki już nie ma
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2011, 09:14:37 am wysłana przez maciejj »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak w pozycji umowy lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raportu
« Odpowiedź #17 dnia: Września 09, 2011, 09:31:43 am »
Drogi kolego maciejj nie obraź się, ale przez taki brak znajomości przepisów według których wykonuje się świadczenia, NFZ wykorzystuje swoją pozycję i wszystko interpretuje na swoją stronę.
"podstawy prawnej nie znam, ale coś musiało być..." - wiesz gdzie ja mam aneksy w wersji elektronicznej w których są jakieś dodatkowe pozycje dla mnie nieistotne? :) chyba nie muszę tego pisać? :)

Cytuj
Przy okazji zapytam, czy pielęgniarki dostały papierowe aneksy do podpisu, czy NFZ cichaczem to umieścił w umowie.
Jak można coś "cichaczem" umieścić w umowie??????? Umowa zawarta jest na piśmie nie w wersji elektronicznej!!! Obowiązuję mnie zasady podpisane zarówno przeze mnie jak i przez NFZ. Skoro podpisałem umowę która mówi, że nie sprawozdaję patronaży dla pielęgniarek to nie sprawozdaję, chociażby w wersji elektronicznej było 100 pozycji "wizyta patronażowa pielęgniarki poz".

Cytuj
zwróć uwagę, że w załączniku 3a do umowy tej gwiazdki już nie ma
ale w którym? bo są dwa załączniki - jeden w zarządzeniu 74 a drugi w zarządzeniu 87 - zmieniającym zarządzenie 74. Załącznik z zarządzenia 74 nie obowiązuje odkąd weszło w życie zarządzenie 87.

Przepraszam za takie zwracanie uwagi ale ludzie! - czytajcie ze zrozumieniem przepisy i przestańcie wreszcie traktować NFZ jak instytucję która może wszystko, od której nie można niczego wymagać i że trzeba im z ręki jeść bo swoim podejściem powodujecie, że oni coraz bardziej utwierdzają się w tym przekonaniu. I nie twórzcie żadnych teorii spiskowych że umowy cichaczem są zmieniane, czy gwiazdki giną bądź się pojawiają same...
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2011, 09:41:05 am wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Brak w pozycji umowy lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raportu
« Odpowiedź #18 dnia: Września 09, 2011, 09:42:50 am »
zwróć uwagę, że w załączniku 3a do umowy tej gwiazdki już nie ma

zwracam uwagę i właśnie w 3a ta gwiazdka jest....do zarządzenia 87 o którym pisze MPI....
Pozdrawiam

Piotr

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 153
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9319 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3080 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]