collapse

Reklama


Autor Wątek: Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU  (Przeczytany 4406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arturo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU
« dnia: Czerwca 11, 2012, 13:20:48 pm »

Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w  CWU
Lublin, NFZ  odrzuca taki status ubezpieczenia ( dot. dzieci do 18 roku) na co zmienić aby w "przeszło" w raporcie
Pozdrawiam
Arturo

Offline Sagito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2012, 14:17:16 pm »
Zadzwonić do NFZ (najlepiej chyba dział ubezpieczeń) i ustalić co w takim wypadku jest im potrzebne aby rozliczyć świadczenia.

Offline Arturo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2012, 14:27:38 pm »
Rozmawiałem, ale Pani rozliczająca żąda wpisu: osoba uprawniona na podstawie art.2 ust1 pkt. 3, ta ustawa odnosi się także do dzieci które nie ukończyły 18 lat. Myślałem, że można to wpisać jako uprawnienia dodatkowe jako młodzież i dzieci do 18 roku życia , ale im coś nie pasuje. Takich danych żadne dziecko nie ma ( zaświadczenia). Nadmieniam, że chodzi o gabinet STM szkolny. Czy macie podobne problemy?

Offline stomatologia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU
« Odpowiedź #3 dnia: Września 06, 2012, 13:14:48 pm »
Trzeba to wpisać nie w uprawnieniach dodatkowych, ale jako podstawa ubezpieczenia ("osoby, o których mowa w art. 2 ust.1 pkt 3 ustawy (I)). W Zachodniopomorskim OW NFZ chcą jeszcze, aby jako dokument uprawniający podawać nr aktu urodzenia dziecka - trochę problematycznie, ale w ostateczności, w jednym przypadku kiedy nie udało mi się skontaktować z rodzicem, zadzwoniłam do USC, podałam PESEL dziecka i podano mi nr aktu urodzenia. Świadczenia zostały przyjęte przez NFZ :)

Offline Kylo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
  • Lubelski OW
Odp: Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2012, 00:18:38 am »
A LOW wymaga podania kto wydał dokument uprawniający do korzystania ze świadczeń i numeru tego dokumentu. A mnie po przyjęciu rozliczenia dziecka ze statusem I (wystawiłem rachunek) zmienili status na U, i teraz rachunek przyjęty, sprawdzony, czeka na korektę. Póki co zmiana statusu, podniesienie do nowej wersji w celu wysłania itd. i ponowny raport kończy się odrzuceniem przez SZOI (błąd jakiś tam). Informatycy z NFZ doradzili, żeby wyrzucić epizod i wpisać go jeszcze raz, poszło ale zobaczymy co z tego wyniknie. ???

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 04, 2012, 23:09:34 pm »
Wywalilo mi u dwoch osob POWYZEJ 18 roku zycia, w zwrotce rap stat (u stomatologa), w tym miesiacu tytuł uprawnienia "U" niezgodny ze statusem w CWU. Dziwne, bo sa to osoby, ktore w zeszlym miesiacu były i przeszly normalnie, a od jakiegos dluzszego czasu sa to osoby bedace czlonkiem rodziny osoby podlegajacej ubezpieczeniu. Ja tam zawsze takie osoby wykazywalem w PPSie jako "ubezpieczony" i bylo gut. Cos sie zmienilo? Jesli tak to jak nalezy takowego pacjenta (usluge) poprawnie wykazac (moze jakis screen ktos zapoda???)?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9323 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3183 Wiadomości
karolweksler
3084 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1625 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]